• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

ZLATIBOR

Started by DarkoN, 18 October, 2010, 23:19:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DarkoN

Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

DarkoN

Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

DarkoN

evo i cjenovnik
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

minjon81

Zlatibor je lepa planina i poprilicno je in u Srbiji ali nikako ne preporucujem skijasima koji stvarno skijaju da odlaze tamo, to je planina za sve druge kategorije, full organizacija ya decu, super zezanje i nocni zivot za omladinu i odlicne pesacke staze za duge setnje za starije ili koga god!!!
Inace je sve to potpuno odradjeno bez smisla, tako npr na Torniku postoji sestosed koji tesko da sluzi svrsi obzirom da nema nikada nema dovoljno snega za skijanje, to je bila suluda ideja nekoga ko je u tom trenutku imao uticaja a ne znanja... Itd... Ako cete da skijate u Srbiji onda Kop, ako hocete da radite sve ostalo sem skijanja na planini, onda moze i Zlaja!!!

DarkoN

Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Nichifor


minjon81

Pogresni ljudi na pravom mestu u pravo vreme!!!

Bojan NS


minjon81

ne znam da li da kazem lepo ili svasta...

raca

Sta je tu cudno. Ne znam tacnu statistiku, ali po mojoj procjeni Zlatibor je najveci turisticki centar u Srbiji. Ostali iz regiona Jahorina, Kopaonik, i drugi bi mogli da idu malo gore da nesto nauce. U poredjenju sa drugima kad se gleda neka priroda i sl. imate desetine planina koji bi imale bolju osnovu za razvoj truzima u krugu od 300 km, ali ti ljudi su decenijama planski razvijali turizam i obzirom na desavanja u portekle dvije decenija zaista za pohvalu.

Na Zlatiboru sezona traje 365 dana i uvijek je puno turista, nije samo skijaski centar, to je cjeli kompleks turistickih ponuda, jedna od njih je i skijanje. 3 i po sata voznje od Beograda, sat vise od Novog Sada. Tu su razni sportski centri za pripreme sportista, etno sela Sirogojno i Mokra Gora (Drvengrad, tu ima sad jedna pristojna ski staza), Sarganska Osmica (cjela pruga uskog kolosjeka, sad ide do Visegrada, i to je fenomenalna atrakcija), Kremna, Tara (ima jedno malo skijaliste, moglo bi da se unaprijedi), veliki broj poljoprivrednih brendova... ne mozes ni nabrojati sve sta nude, i to sve lijepo i pristojno izgleda. Sta god oni gore uloze, 10 puta se vise vrati.

Na Torniku ima dovoljno hladnih dana da uz vjestacko osnjezavanje imaju pristojno skijaliste 3 mjeseca u toku godine. Obzirom koliko pune budzet Srbije vec godinama, mogli bi da im poklone tri osnjezavanja i jos dva sestosjeda i da ne razmisljaju da li ce da im se vrati. Naravno da to nije za pordjenje sa skijalistima na Jahorini, Kopaoniku ili Staroj Planini, ali sasvim dovoljno da upotpune kompletnu turisticku ponudu.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

raca

http://www.youtube.com/watch?v=dHzAx6iSP80

http://www.youtube.com/watch?v=qrcWVLyzCEo
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

Laus


DarkoN

ja samo znam da je zlatiborsk komplet lepinja je da prste polizes.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Laus

Quote from: DarkoN on 26 October, 2010, 13:48:59
ja samo znam da je zlatiborsk komplet lepinja je da prste polizes.



E to si u pravuuuuuu!!! Kad pomislim na nju... kako bi je pocepao!!! ludzatobom:((

raca

Ko rano rani stazu netaknutu grabi.