Jahorina - ski & board zajednica - Forum
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijski e-mail?
20 April, 2014, 10:18:17

Prijavi se korisničkim imenom, tajnom riječi i dužinom sesije

Traži:     Napredna pretraga
Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Luxus Ferienhaus in Kroatien mit Pool direkt am Meer. Für alle die suchen ein Traumhaftes Urlaub an Kroatische Küste.
102452 poruka u 1362 tema od 4757 člana
Najnoviji član: MrTarantula
* Početna Pomoć Traži Kalendar Prijava Registriraj
+  Jahorina - ski & board zajednica - Forum
|-+  Stanje u ski centrima u okruzenju
| |-+  Bjelašnica
| | |-+  Bjelasnica sezona 2011/2012 - stanje
0 člana i 1 gost gleda ovu temu. « prethodna slijedeća »
stranica: 1 ... 12 13 [14] Idi dolje Otisni
Autor Tema: Bjelasnica sezona 2011/2012 - stanje  (Pročitano 23596 puta)
Sema
Jr. Member
**

Pogledajte profil
Odg: Bjelasnica sezona 2011/2012 - stanje
« Odgovori #195 - objavljeno: 07 Mart, 2012, 22:38:23 »

Danas predobro skijanje. Ujutro radili trosjed, X i K1, od podne pustili heliodrom i kotlove. Na vrh (kotlovi) se ne isplati izlaziti previse je zaledjeno, ali zato je ona staza pored sidra heliodrom bila super. Negdje oko 13h nije bilo ukupno 20 ljudi na srednjoj stazi. Uglavnom je sam se ubio od skijanja danas ne znam kako cu hodat sutra. Ko god moze i ima slobodnog vremena preporucujem da ide na Bjelasnicu dok je ovakvo stanje (a nadam se da ce potrajat jos neko vrijeme). Jeste da volim kad padne friskog snijega, ali ostajem pri zakljucku da je ipak u martu najbolje skijanje.
PS
NAOSTRITI KANTNE  ;)
Prijavljeno
BL
Sr. Member

Pogledajte profil
« Odgovori #196 - objavljeno: 11 Mart, 2012, 21:13:46 »

da ne otvaram novu temu:

Izbjegnuta tragedija na Igmanu, skliznuo dvosjed s djecom

U popodnevnim satima nedjelje na Igmanu je za dlaku izbjegnuta nesreća koja je mogla imati i tragične posljedice.
Ugroženi su bili troje djece i muškarac koji su koristili vertikalni transport (dvosjed) na skijalištu na Igmanu.

"Oko 13:30 sati sam sa troje djece doživio nesreću na skijalištu na Igmanu. Prilikom penjanja vertikalnim transportom korpa ispred sa dvoje djece je otpustila i sklizala se pravo na mene sa još jednim djetetom. Od siline udarca moj 11-godišnji sin je ispao sa korpe u snijeg sa visine 5-6 metara. U korpi ispred mi je bio drugi sin od 14 godina i bratov devetogodišnji sin. Hvala Bogu pa se sve završilo bez težih i tragičnih posljedica, iako smo svi zadobili lakše povrede i potreseni smo", rekao je za Sarajevo-x.com Semir Botić, koji je danas bio s djecom na Igmanu.

Nakon kraćeg prekida, skijalište je nakon ove nesreće nastavilo nesmetano raditi do kraja dana, i to nakon što su radnici ZOI-ja 84, kako nam je rekao Botić, jednostavno skinuli dvosjed koji je bio skliznuo sa svoje pozicije. Botić je najavio da će tužiti preduzeće ZOI 84, koje je vlasnik dvosjeda na Igmanu.
"Tužit ću ih ne samo za ono što mi se desilo, već i za ono što mi se moglo desiti. Moje dijete je palo sa pet metara visine, a lift je nastavio voziti, sve dok nismo stigli na vrh. Doživio sam šok, a mom je djetetu bilo još i gore. Oni su ovaj slučaj htjeli zataškati i nisu htjeli zvati policiju, već smo to mi učinili, i ja želim da javnost zna za ovo kako bi ostali građani bili svjesni opasnosti koja vreba na ovom skijalištu", rekao je Botić.

U policijskoj stanici u Hadžićima nam je potvrđeno da su njihovi policajci izašli na Igman i obavili uviđaj, te konstatovali da je dvosjed s djecom skliznuo prilikom transporta. Semiru Botiću i povrijeđenoj djeci prvu pomoć su na mjestu događaja pružili ljekari Hitne pomoći, nakon čega su prevezeni u bolnicu Koševo, radi detaljnije dijagnostike. Nakon toga su pušteni kući. Iz ZOI-ja 84 su najavili kako će istražiti slučaj, te u ponedjeljak ujutro dati saopćenje za javnost povodom ovog događaja.
Prijavljeno
visor_sarge
Jr. Member
**

Pogledajte profil
« Odgovori #197 - objavljeno: 18 Mart, 2012, 11:25:57 »

Opa dvojica,

Juce solidan dan za skijanje a predobar za izgorit, sto mi se i desilo....staze u hladu dobre na suncu naravno usporavaju...Sve u svemu dobar zavrsetak sezone, obisao sve moguce zice osim vrha jer je vec na heliodromu puhalo, dvosjed prazan kao i X i Y trosjed solidan bez guzve....
lp,
Prijavljeno
emirkoooo
Jr. Member
**

Pogledajte profil
« Odgovori #198 - objavljeno: 20 Mart, 2012, 22:46:12 »

danas perfektan dan :) bice jos dugo skijanja 
Prijavljeno
Sema
Jr. Member
**

Pogledajte profil
« Odgovori #199 - objavljeno: 25 Mart, 2012, 00:53:36 »

Friday, 30.3.2012 snijeg pada snijeg pada snijeg pada
Prijavljeno
Sema
Jr. Member
**

Pogledajte profil
« Odgovori #200 - objavljeno: 01 April, 2012, 21:48:16 »

Kao sto su najavili (prethodni post) napadalo je oko 15cm novog snijega. Sto je najbolje od svega nisu se radile staze (ratraci izasli tek u 16h). Citav dan skijanja po nedirnutom snijegu. Bilo jako malo skijasa, radili trosjed i heliodrom. Daj Boze da mognem ustati sutra od danasnjeg razvaljivanja. Ne mogu da vjerujem da su mnogi propustili ovakvu priliku za skijanje u Aprilu. Sad citajte i placite  .
Prijavljeno
Sema
Jr. Member
**

Pogledajte profil
« Odgovori #201 - objavljeno: 07 April, 2012, 00:45:22 »

Eto ga. ZOI zvanicno zavrsio sezonu za Bjelasnicu i Igman  :'(. Mogli su barem sacekat ovaj snijeg sutra vece  >:(. U gornjim dijelovima se jos moze skijati ali u zadnje vrijeme nema vise nikoga. Mislim da je to glavni razlog.
Prijavljeno
Sema
Jr. Member
**

Pogledajte profil
« Odgovori #202 - objavljeno: 09 April, 2012, 00:27:21 »

Ne bih da ispadne da sam pohlepan. Ali stvarno su mogli raditi jos koji dan, zao mi ovog snijega da pada uzalud.

* kamera.jpg (36.62 KB - dohvaćeno 202 puta.)
Prijavljeno
stranica: 1 ... 12 13 [14] Idi gore Otisni 
« prethodna slijedeća »
Skoči na: