• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Toki voki

Started by borisBP, 24 December, 2012, 12:04:14

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

borisBP


brkic1000

2009godine  4 toki voki, deiklarisan domet 10km na otvorenom, ja ispred studia di sole a drug ispred rasjkih i nema sile da se cujemo, kad se popnem na vrh hvata sve.
2010 godine ponese ovaj drug radio stanice koje koristi u lovu, sa slusalicama znaci full, ja iz termaga hvatam sve cist zvuk bez bilo kakvih sustanji.
2011 godine poneo i 2 telefona izmedju kojih je besplatan razgovor, u jedno uvo telefon u drugo muziku, ujutru uspostavis poziv i ....gas

varijanata iz 2009 godine se pokazala kao najlosija, pre svega jer je to kineski toki voki, koji je kostao 150KM ( 4 jedinice)
2010 pokazao se kao jako dobar, ali  cena te 4 jedinice su oko 700KM , a uz to razgovor je jednosmeran, znaci ne mozes slusati i pricati istovremeno, za razliku od telefona
2011 najbolja varijanta, ali nemoguce je umrezavanje vise telefona i ponekad se izgubi mreza...

takodje toki voki je los jer ga moras okaciti negde na jakni, jer kad je ispod jakne losiji je signal, a kad ga okacis vani, baterija se brzo isprazni pogotovo kineske ( zbog hladnoce).

Ove godine trebali bi doci durugu 6 stanica dvosmerne ( pricas i slusas) Saneo long range, cijena prevelika, a kad probamo napisem ti iskustvo.

PS zna li ko sta koristi GSS ?

borisBP


borisBP

Izgleda je firma belgiska. Ima i katalog( http://www.topcom.rs/media/dokumenta/Katalozi/Twintalker%207100%20Sport%20Pack%20-%20E%20%5BSrpski%5D.pdf)

Mada se verovatno sve pravi u Kini.

vip-jahorina

mi u vipu koristimo MIDLAND radio stanice (tj. tek pocinjemo uvoditi).
Domet je prilicno dobar bez antene, ali jos nisam u potpunosti sve testirao.
Cijena po uredjaju sa prilicno opreme je oko 130€, bazna stanica+antena + dodoaci oko 250€.

borisBP

Ok, pretra¾iæu na netu. Pitanje je koji je to tip aparata i koji frekventni opseg koristi.

BoleBl

GSS koristi sigurno varijantu MUP-a tj. bazna stanica na odredjenom dijelu i preko nje komuniciraju. Ja koliko se sjecam koriste ili su koristili iste stanice kao i Mup, one velike motoroline, sa onakvom antenom i novom baterijom nema da omanes!  ;))

Posto je mene ovo isto zanimalo pa sam malo trazio i uporedjivao cijene na e-bay-u imas po 10$ i tim je domet nekih 5 milja (mislim da je to lose ne sjecam se proizvodjaca).
Imaju neke po cijeni od 20-30$ gdje je domet 20 milja, mislim da bi to trebalo dobro funkcionisati.... nadam se da ce se javiti neko iskusniji povodom ovoga da nam pomogne!
op, op, op, op.....

borisBP

Nisam siguran za taj tip stanica. NIsam siguran da su dozvoljene ili je potrebna neka dozvola da se koriste.

borisBP

mislim za nas rekreativce  austin:(

BoleBl

Neki zakon mora postojati..... ne bi me cudilo da u BiH ne postoji!  :)) cak i ako postoji ko to kontrolise ja Jahorini, nemamo prave policije gore, a kamol' da neko kontrolise amaterske radiostanice!  8))



op, op, op, op.....

borisBP


vip-jahorina

To je po onome sto sam ja cuo najbolja "rekrativna" sprava.
Ne prodaje se kod nas. ja je vani nabavio :-)

brkic1000

imas ferkfencije koje su dozvoljene
1. 446.00625Mhz
2. 446.01875Mhz
3. 446.03125Mhz
4. 446.04375Mhz
5. 446.05625Mhz
6. 446.06875Mhz
7. 446.08125Mhz
8. 446.09375Mhz

ostale frekvencije za nas rekreativce nisu dozvoljene, neke su dozvoljene radioameterima, a neke nisu dozvoljene ni za koga osim policije, vojske i vatrogasaca (152-170Mhz), za pomorski saobracaj sam zaboravio a za avione 120-130Mhz

GSS mislim da ima cetralu (bazna stanica) na vrhu pa da tako komuniciraju...
Midland ima da se kupi i u BiH al je poskupa CT216  je 300KM

loop

Ja koristim ovu sportsku Motorolu, odlicna je, cak na kruzeru izmeðu miljon pregrada probija, cijenom je pristupacna  i za rekreaciju skrooz ok.




Model TLKR-T6
Kosta oko 70€
allways stand sideways!

vip-jahorina

Na Jahorini ih ne mozes koristiti jer kroz brdo ne prolaze nikako. Iz naselja Sator ne mozes nekoga u Poljicama cuti i obrnuto.

@brkic
mislim da je BiH clan CEPT-a, a frekfencija koja je dozvoljena:
40 kanala na 4W
26.565 - 27.99125 MHz ili tako nesto