• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Toki voki

Started by borisBP, 24 December, 2012, 12:04:14

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

brkic1000

mozda, ovo mi je podatak iz deklaracija ovih starih toki vokia
nego reci mi VIP-e koji tacno ti model imas Midlanda?

vip-jahorina


Milos CTS

Ovakve smo koristili pretprosle i prosle godine baterija drzi 3-4 dana i pokriva celu planinu (bar mi nismo imali problema nigde sa vezom)
http://www.tigerdirect.ca/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=4473367
Cobra microTALKŸ CXR 900 2-Way Radio - 30-Mile Range, Vox Max Power, Vibralert

hallo

Prvi, osnovni i gotovo jedini problem Rado uredjaja je sama karakteristika prostiranja radio talasa odnosno "senka": koja se stvara iza prirodnih prepreka

Naravno, i sama karakteristika radio uredjaja je veoma bitna (izlazna snaga recimo!) ali za eliminaciju gore pomenute "senke" na problematicnim mestima koriste se repetitori sa mesta odakle ce ponistiti 'senku".
Elem, za hoby koristenje u EU (CELOJ pa i BiH, Rep.Srpskoj , Srbiji i svim ExYu!) predvidjen je protokol PMR446 (frekvenicija 446MHz sa izlaznom snagom do 0,5W) dok je sve ostalo , generalno, ZABRANJENO obicnome pucanstvu.
Opet, Kinezi k'o Kinezi naprave, prekopiraju Motorolu, Yeassu i slicne uredjaje i to VEOMA dobro te se kod nas pojave u prodaji recimo ove, koje sam isprobao



http://dx.com/p/baofeng-1-5-lcd-5w-136-174mhz-400-470mhz-dual-band-walkie-talkie-w-1-led-flashlight-black-129389
Ete, toliko.... puf:)
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

vip-jahorina

ja sam provjerio, 4w su dozvoljena u ex-yu.

hallo

Quote from: vip-jahorina on 24 December, 2012, 23:06:26
ja sam provjerio, 4w su dozvoljena u ex-yu.
verujem za izlaznu snagu...sta je sa band-om?
Nebitno generalno...kad podjem do Vas ponecu ovu da probamo kako sljaka u okviru Vasih frekvencija, inace dobara fora je za velika skijalista tipa Francuskih gde nadjes nekog "naseg" da ti sapne frekvenciju nihovog GSS-a...naravno da bas ne koristis neprestano bas tu frekvenciju vec samo za nedaj Boze...
PS...dosta lovaca, ribolovaca, svercera i ostalih su mi dolazili sa zahtevom da im povecam izlaznu snagu na 5W i generalno, to se moze napraviti na SVAKOM radio uredjaju (pa i onom od 0,5W) ALI odmah imate problem baterije, jer ono sto je predvidjeno za 0,5W ako mu pustim 5W ima da ga pojede za 15 minuta...
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

vip-jahorina

CB radio stanice, FM mreza.

BoleBl

Quote from: hallo on 24 December, 2012, 21:59:59
Prvi, osnovni i gotovo jedini problem Rado uredjaja je sama karakteristika prostiranja radio talasa odnosno "senka": koja se stvara iza prirodnih prepreka

Naravno, i sama karakteristika radio uredjaja je veoma bitna (izlazna snaga recimo!) ali za eliminaciju gore pomenute "senke" na problematicnim mestima koriste se repetitori sa mesta odakle ce ponistiti 'senku".
Elem, za hoby koristenje u EU (CELOJ pa i BiH, Rep.Srpskoj , Srbiji i svim ExYu!) predvidjen je protokol PMR446 (frekvenicija 446MHz sa izlaznom snagom do 0,5W) dok je sve ostalo , generalno, ZABRANJENO obicnome pucanstvu.
Opet, Kinezi k'o Kinezi naprave, prekopiraju Motorolu, Yeassu i slicne uredjaje i to VEOMA dobro te se kod nas pojave u prodaji recimo ove, koje sam isprobao


http://dx.com/p/baofeng-1-5-lcd-5w-136-174mhz-400-470mhz-dual-band-walkie-talkie-w-1-led-flashlight-black-129389
Ete, toliko.... puf:)

Jesu pouzdane ove kineske kopije i kakva im je cijena odprilike?
op, op, op, op.....

borisBP


looka


hallo

@BoleBl
Ovu sam PROBAO, i OTVORIO da vidim kakavog je kvalitete sama izrada i komponente unutar nje i zadovoljan sam...cena cca 70EUR
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

BoleBl

op, op, op, op.....

brkic1000

hallo
puno si to platio,  taj model  je u americi sa postarinom do BiH 60 dolara ( 90KM)

hallo

Quote from: brkic1000 on 25 December, 2012, 23:26:21
hallo
puno si to platio,  taj model  je u americi sa postarinom do BiH 60 dolara ( 90KM)
Xexexe...probaj do dobaviti u Srbiju pa vidi MOZE li i koliko ce kostati...btw u China je cena 50$ regge
PS: generalno MRZIM postove tipa tvog...svako ko je na Forumu ume ukucati u Google pretragu i naci da je u AmreKi jeftinije...dje to pomaze? Hoces li meni dobaviti preko tebe da ti platim po 100KM? A imas i priliku gemnuti lovu...kupis u AmriKi za 60$ dostave ti u BiH, das oglas u Srbiji i prodajes za 70eur....
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

vip-jahorina

misli li iko od vas na postarinu pdv, carinu (koja ide na cijenu + postarinu)  puf:)
sve sto postom ide, mora se carinti. Drugo je kad ti rodjak u njemackoj kupi pa donese.