• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2015 - kraj sezone

Started by vip-jahorina, 09 April, 2015, 23:37:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dugokontov

Naravno da uvijek moze bolje, ali isto tako treba pohvaili i prepoznati napredak koji je vidan ove godine - mozda i najvise pozitivinih promijena. Evo par vrijednih spomena:


  • Postavljene table sa putokazima na vecini staza
  • Uveden jednosmjerni kruzni tok oko hotela i apartmana Kosuta vikendom
  • Postavljena policija na cijeloj dionici od Poljica do Ogorjelice, koja vikendom nije dozvoljavala parkiranje na cestu, te samim tim u mnogome smanjila guzve
  • Ove godine po prvi put se moze reci da je sezona pocela zato sto je koristen sistem snjeznog osnjezavanja
  • Par dana kad je bila magla, postavljeni su pomocni stapovi po stazama da je lakse usmjeriti skijase
  • Osposobljena lijeva Praca (ovo je dobro za skijase, malo manje za bordere) (:
  • Rijesen problem zadnjeg prevoja na srednjoj Praci, gdje su skijasi pocetnici uvijek morali plugom da spustaju preko kamenja. Sada je desna strana dobro ublazena, te se moze vrlo lagano preci
  • Staze su bile, svaki put kad sam ja bio gore, izrazito dobro uradjene
  • Postavljene kese za smece na izlazu sa sestosjeda
  • Dali su popust proslogodisnjim vlasnicima sezonskih karata
  • Produzili su sezonu zato sto se i dalje moze skijati (doduse, ovo tek treba da se desi)

Ja mogu reci da sam pravo zadovoljan sveukupnim dojmom, da vidim napredak u odnosu na proslu godinu i da sam vrlo sretan. Naravno da se nadam de ce dogodine biti jos bolje.

Zliko

Taman sam kontao poslije ove kisice i najavljenih minusa za veceras, da sutra ujutro odradim od 9-10/11, kad vidim da je odluceno u OC da ce se 6sjedi od danas paliti samo vikendom? Toliko o "produzetku sezone do 01.05" :( Mozda koji vikend se potrefi jos, ko zna...

vranex

dugokontove slazem se sa tobom 100%

a i dobra vijest da su nabavili nosace za bicikle, znaci bice nekog downhilla na bajkovima odozgo, lijepo lijepo  :bravo::(


vranex

ma samo upalis autopilota i zasovis.. nemate vi to u Banatu?

dugokontov

Quote from: vranex on 14 April, 2015, 14:16:00
dugokontove slazem se sa tobom 100%

a i dobra vijest da su nabavili nosace za bicikle, znaci bice nekog downhilla na bajkovima odozgo, lijepo lijepo  :bravo::(

To nisam znao... dali je provjerena informacija? Na koji lift bi kacili te nosace?

HeAd

Na sestosjede...i od mene pohvale za rukovodstvo OC Jahorina.
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

brera

Quote from: HeAd on 14 April, 2015, 22:00:05
Na sestosjede...i od mene pohvale za rukovodstvo OC Jahorina.
ideea:( Jesi siguran, da nisi mislio na na...  (:smijeh: (:smijeh:


Korisnik


vranex

da oce ovaj snijeg u subutu uraniti malo pa da vozimo cjelac 2 dana..

brera



skidub


vip snow

Bit ce Vip ko nov za 01. Maj. Evo preporucam se ...
(:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: ustaj sine majka zove  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: