• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini sezona 2015-2016 1. dio

Started by vip-jahorina, 13 December, 2015, 22:31:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


no_nick

Ja bih se vise slozio sa headom. Ali pre skracivanja dvoseda da postave makar topove za poljice. Skroz druga dimenzija zimovanja bi bila. Mislim da im je to isplativa investicija.

A gondola je druga prica po meni... Prvo topovi i vestacki sneg:)


Sent from my iPhone using Tapatalk




mijat


HeAd

Baba, sta je neostvarivo? Za gondolom me zaboli jer je to privatni projekat u potpunosti i izgleda varijanta krci sumu i cekaj da pare padnu s neba(totalna glupost sem ako ne izlobiraju da se autom gore ne moze).A ovo sto sam napisao je itekako ostvarivo i jedina trenutna realnost  da se ne gleda u nebo..
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

bnbg

Sta drobite vise o topovima kada je na vestackom snegu skijanje bez veze. Kada vidim sneg na borovima i na stazi preko 1m, sto je na Jahorini èesta pojava zimi, onda idem gore i uzivam. Strpite se malo jer zima jos nije ni poèela a svedoci smo ptethodnih godina da se malo zima pomerila i skratila, tako da ce biti skijanja u januaru, februaru i martu sigurno. Prosle god je pao sneg posle 25 decembra i ja bio za Ng i opet nije bas bilo sve kako treba, kasnije u Januaru a pogotovo u Februaru je bilo vrhunsko skijanje.

HeAd

Nije se rodio ko je narodu ugodio. Nema vise skijanja bez vjestakackog snijega i meni je sasvim ok skijati na njemu al kad je kvalitetno proizveden. Ono na  praci je vise ledomat sistem proizvodnje snijega tako reci ledenih ploha jer s onim stapovima ne moze se stvoritu pritisak koji ce vodu baciti 50 metara u zrak, a ona se spustiti kao kvalitetna suha pahulja na tlo..
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vranex

Ma ono u nedelju je bilo moguce voziti tek od 11 kad je popustio led.

Odvezli smo 5-6 staza ali kad smo poceli provaljivati koliko je u stvari kamenja i stjena ispod onog tankog snijega/leda skontali smo da je bolje da ne rizikujemo da sebi sezonu upropastimo. Mislim, dalo se voziti, ali i prihvatiti rizik.
Mozda je ujutru bilo bolje, ne znam. Kad je onaj dim skroz zacadio a i pepeo poceo padati, to je bilo to za nas :D

Ja gledam sve prognoze, nema snijega nigdje na vidiku, ni u nas ni na Alpama i dalje. Sta ciniti za Novu?


HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Korisnik

Ja sam moro djecu u drugu sobu poslat kolika je to nekultura :) :) :) :)

Korisnik

Vidim radi lift poljice...jel skija neko? slike? vidim i na OC sajtu vièu da se trude oko pripremanja staze...

delija999

Quote from: Korisnik on 16 December, 2015, 15:33:33
Vidim radi lift poljice...jel skija neko? slike? vidim i na OC sajtu vièu da se trude oko pripremanja staze...

nemozes od niceg napravit nesto