• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Sezona 2015/2016 - rezime

Started by ninodragoljub, 06 April, 2016, 18:31:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ninodragoljub


MiKuLa


vip-jahorina

Sto se tice skijanja i sezone, iz licnog ugla: meni vrh je bilo u martu. Ostalo nije ni za spomenuti.

vranex

mart je bio odlican, iscupao je inace nikakvu sezonu

ostatak sezone smo po kamenju vozili i opremu unistili. ne znam nikoga ko je u januaru i februaru vozio a da ne mora ponovo kupovati skije/bord.

mislim da je to kamenje rjesiv problem i da tu mozemo uperiti prst na OC, iako sam vidio njihove ljude da cijelo vrijeme isti sklanjaju sa staze dok skijamo, sigurno se tu nesta bolje moglo uraditi ljeti. jadno mi je da se rade akcije ljudi koji ciste kamen a stotina zaposlenih OC-a ni na mapi. To mi dodje kao one privatne radne akcije u nadrealistima.  (:smijeh:

naravno da je bilo vise vjestackog osnjezavanja manje bi kamena bilo, ali i da su straze ociscene i nasute zemljom gdje treba ja ne bih morao da izletim kes za novi bord za iducu sezonu.

a sad o aktuelnom preuzimanju. nervira me podanicki mentalitet, citajuci vijesti ispade da je Jahorina grupa nesposobnih debila koji cekaju da dodje tata i pokaze im kako se radi. kuka se toliko da je to sramota. pored ovolike skijaske  tradicije i sposobnih ljudi , kad citas izjave ispade da ne znaju pertle zavezati a da im Skijalista Srbije ne pokazu. kome je u interesu da tu pricu gura na taj nacin nije mi jasno. od njih ako se vec hoce traziti, treba samo lova za osnjezavanje, ali da je sposobnog menadzmenta nasao bi se neko da iskamci neki grant od EU, jer isti se za turizam dijele sakom i kapom, vise ima para nego aplikacija.


HeAd

I to sa kolomascu bi bilo rijeseno da su planirani viziri bili na korpama. Mislim cak da su na poljicama viziri i placeni al nikad postavljeni. Sto se same sezone tice mozda je bilo 10etak dana kvalitetnog skijanja u martu (ako se moze nazvati kvalitetno jer praca nije radila samim tim planina nije radila punim kapacitetom).Nadati se da ce biti pomaka sa vjestackim snijegom jer s obzirom na klimatske promjene i 30C u aprilu tesko da cemo uopste skijati...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


aton

Ja samo bih volio da OC organizuje ciscenje kamenja na stazi i sadnju trave u ljetnom periodu.Ja sam skijao na stazi 10 cm snijega bez kamenja i travom zasadjenom i skije ostetio nisam.Jeftinije od topova,a vjerujte ima efekta.

Korisnik


mijat

sve pohvale za akciju ali me brine blato? èemu ¾urba?


ninodragoljub

Мијате, мислим да се ова акција више односи на чишћење смећа које остаје иза стоке на двије ноге на трасама жичара него на уређење стаза и зато је журба, у сваком случају добра ствар.

taraba

Vrijeme je za jedan dobar vic.
Hajde majstore !

Radiohead

Sezona OK kakva je mogla biti, tj kako se moglo zavrsiti da nije bilo padavina.
Rezime...
Jahorina jeste top skijaliste u Bosni, u regionu 10tak godina iza Kopaonika i 15 iza Slovenaca....
Sad ce komsije udariti onu ovdje je super druzenje, kafana, ljudi ali ja mislim da se to jednom zauvijek mora staviti po strani i pricati samo o skijanju i sto skijas dobija, kafana, hrane i ostalih saso mangi danas ima na svakom cosku....
Po prvi put intenzivnije vidim sarajevske skijaske klubove na Jahorini. Nazalost OC nij svjestan tog potencijala. 500 djece iz ski klubova, plus treneri, roditelji skijasi i imas minimalno 1500 sezosnkih kartata...Ideja jbg...Treba samo imati njuh i biti aktivan...
Parking-promasaj cisti! Ako je bit parkinga da onaj siromah sto naplacuje karte ima neko primanje OK, onda treba dodati na artu 0,20pf i eto... al ono je neuredjeno i smijesno.
Trud za uredjenje staza - cista 10, stavarno su ljudi radili da to bude OK. Sad da ima nelogicnosti oko cijena karata i usluge koja se dobije - ima. Ako je vjetar u 9 i planiras pustiti Pracu i Poljice nema smisla naplacivati punu kartu. Ljude to jednom iznervira i nema ih vise. Jbg nekom, opadne interes za skijanje i usljed takvih stavri i nema ga narednih godina...
Sve u svemu Jahorina je skijaslite sa duhom i nadam se da je lokalni i regionalni menadzeri i strucnjaci nece upropastiti...
Pozdrav do ljeta

Goga Mostar

OC se treba, sto prije, rijesiti ljudi, poput onoga debelog, celavog vozaca autobusa, koji je vozio skijase sa Poljica na Pracu!
To su persone koje nepopravljivo useru rad svih drugih postenih ljudi!