• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini pred otvorenje sezone 2016/2017

Started by vip-jahorina, 03 November, 2016, 12:41:09

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Korisnik



Radiohead

Firma u dugovima i dokapitalizacija, a jos javna kompanija... pa nema kraja tome. Jahorinu treba dati lokalnoj zajednici u nekoj formi (ima puno formi samo sto se to ne prezentira nikada) i neka se bore ljudi za to, od toga zive. Mislim da je najbitnije da se Jahorina nije upropastila sa gradjenjem a ostalo ce snijeg izvuci sve :)

Radiohead

Quote from: vip-jahorina on 09 November, 2016, 09:13:54
Quote from: Radiohead on 09 November, 2016, 09:04:18
Nego od ovih starosjedilaca je li zna neko u kom mjesecu se najranije pustila neka zica na Jahorini?

Trenutno sam na pripremama na gleceru Hintertux sa sinom i reprezentacijama BIH/SRB/CG. I kako su treneri uglavnom svi moji bivsi takmicari iz Zelje/SSK, sinos smo pricali o tome kako smo prije uvijek za dan republike, 29.11. pocinjali sa skijanjem.
Poslije rata, ja se sjecam jednog ili dva pustanja lifta Poljica u novembru, inace uvijek u decembru.
A ne kontam to ne pustanje zica ako nam se desi snijeg, eto za 10-15 dana, a moguce je evo mirise nekako...
Pa koliko kosta Olimpik ili Zelji da rade 6 sati dnevno, dva radnika koja su iionako trosak jer sad sjede negdje u kafani, struja i ratrak 1h da ispegla stazu.
Evo recimo u martu snijaga metar bude, a 5 ljudi na stazi i sve zice rade, jer moraju...
Pa eufoija je 10 puta veca sad nego u martu. Karta 10-15 KM i zivot je lijep

HeAd

Zica treba da radi kad god ima uslova za rad na planini koja nema vjestacki snijeg. Amin.
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

S Kojotovski

Jedino ne stoji ovo za ratrak, mislim da nema tabanja dok podloga malo ne smrzne. Al' svakako mogu pustiti jednu zicu, finansijski u najgorem slucaju su poz. nula, al' je zato strasna reklama

Sent from my HT7 using Tapatalk


vip-jahorina

Quote from: S Kojotovski on 10 November, 2016, 15:58:51
Jedino ne stoji ovo za ratrak, mislim da nema tabanja dok podloga malo ne smrzne....

Za prvo tabanje treba malo uslova. Upravo pratim kako rade staze u Austriji. Svi imaju kombinaciju umjetnog i prirodnog snijega. I ima ga bar 50cm po stazama. Znaci nista bez pola metra kvalitetnig snijega.

Korisnik


Korisnik



Korisnik

Kolko ima snijega? mo¾e sankanje sutra barem? ima li iko gore da raportira???

vip-jahorina


S Kojotovski

Danas je bila prava zimska idila, da ima vjestacko zasnjezivanje kako bog zapovjeda, sutra bi mogla poceti sezona

Sent from my HT7 using Tapatalk


brera

http://www.24ur.com/novice/slovenija/na-mariborskem-pohorju-ze-smucali.html

JoVanSnoW

Pozdrav raja, nesto kontam zadnjih par godina pa reko ajd pitam Vas. Koja je problematika promovisanja SKI OPENINGA NA JAHORINI. Evo blizi se dan otvaranja skijanja na Jahorini a nigde nema ni pomena o tome...razumem da je problem organizacija samog centra, politika mozda i finansiranje....ali jel se nakad pokusalo razmisljati na tu temu...iscimati hotele, vikendice, spustiti cene aranzmana, povezati sve i napraviti ponudu...steta da se nista ne govori o tome...
Raja do ajaj