• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Bjela¹nica - sezona 2017/18

Started by Spock, 22 December, 2017, 23:21:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Spock

Quote from: testo82 on 07 February, 2018, 17:12:14
juce je najbolja bila kolijevka od izlaza sa sestosjeda do dna, nema guzve, bio je jak vjetar na dijelu od izlaza bivseg trosjeda do kraja, bilo je cesih zastoja korpi ali na svu srecu kracih. Dio staze heliodrom izmedu sidra i sestosjeda dobar, ali pocetak staze cca 50 m ima previse kamena, ocjena je prosjecni ski dan, trebao sam ponijeti skije za kamen

Kamenjarke su obavezna oprema ove sezone ;))

dugokontov

Danas solidan dan. Cjelac tezak, ali ga ima, pogotovo gore i moglo ga se voziti poprilicno. Staze jako tvrde.

Spock

Jutros fantastièno, skijao sam od 8h do 10:30h. Nema leda i kamena, osim kamena na spoju staze 2 sa stazom 5, al' tuda standardno treba opreznije. Magla je bila do nekih 1600mnv, gore sunèano. Meni opet najbolje pripremljenja staza 1 od izlaza sa sidra Y do B. dola. Staza 3 (kolijevka) i staza 2 sa spojem na stazu 5 su isto odliène, ali je bilo onih ru¾nih prelaza od ratraka (na nekim mjestima visokih i po 10cm), èega na stazi 1 (od izlaza sa sidra Y do B. dola) definitivno nije bilo. Ovi iz ZOI 84 æe morati nauèiti da bolje peglaju staze, posebno sad kad imaju nove ratrake, jer kad ovakvi ru¾ni i ponekad visoki prelazi zalede, to nije ni malo zabavno. Stazu 4 nisam vozio.
Uglavnom, da ne sitnièarim, odlièno skijanje jutros :)) :skijas:
Evo koja slika

Korisnik


testo82

jel danas bio ko na skijanju, ima li kamena i magle

baksuz

Skijao danas do pola 12... snijega ima bas puno,cak i na kriticnim dijelovima na prvim prelomnicama. Nazalost Zoi opet briljirao. Pola staza nije uradjeno,a i ove sto kao jesu,bas lose. Ne kontam kako ne znaju poravnat ratrakom,nego po sred staze imas udubljenja i prelaze,pa se ljudi lome. Al hajd ,dosta je novog snijega,pa dok Zoi utaba,bar ce borderi uzivat...
Al sve u svemu,moze se iskijat jer nema guzve uopste,pa je uzivanje. Magla i sunce se izmjenjuju na izlazu sa 6osjeda...

testo82

ima li kamena na kriticnim dijelovima?

baksuz

Nema...bar ja nisam vidio..  Napadalo je dosta snijega.. Bas je pokrilo sve...

alternativni

Na skijanju je najvaznije da se ima gdje sjest'  (PIVA)

S Kojotovski

Sutra pustaju vrh. Najbolji dani ove sezone, naval'te narode

Sent from my D2303 using Tapatalk


baksuz

Zatrpavanje u najavi... cini mi se da nikad nisam vidio ovaku najavu za 5 dana unaprijed... :X  ole

http://www.snow-forecast.com/resorts/Bjelasnica/6day/mid

Spock

danas savrseno :skijas: , steta samo sto kotlovi nisu radili, ali opet bilo je predobro :))

testo82

na kotlovima sam zadnji puta skijao 2015 god

baksuz

Izdr¾ao do pola 11... Nenormalna guzva...u pola 9 je vec krkljanac bio..
Al staze dobre.. Malo kamena ima na standardnim mjestima... 2ojka vec oko 10 popustila i omeksala.. Al opet dobro..
Kad sam se u 12 vracao kolona koja dolazi na Bjelu je do Kotorca bila...  :DD

S Kojotovski

Zbog guzve okrenuo na Igman i bio je pun pogodak. Jes' da zica vozi 12 minuta, al' je zato cekanje minuta. Staza malo popustila, al' opet se fino moglo. Izuzev nekoliko ski skola nije bilo puno skijasa

Sent from my D2303 using Tapatalk