• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Praca

Started by pahuljica, 06 January, 2009, 16:32:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

djmiros

Nije mi zasto Praca ne radi , kad vec postoje topovi 3:(

Big_DANE

Quote from: djmiros on 13 February, 2011, 22:21:34
Nije mi zasto Praca ne radi , kad vec postoje topovi 3:(

Ocigleno ne poznajes problematiku...na njoj mora biti barem 50cm (na gornjem delu) - 100cm (na donjem delu) snega da bi radila....brzo se topi sneg, topovi nisu radili jer su temperature bile u plusu tako da nisu mogli da naprave iole snega za sredjivanje staze! Radila je par dana....dok je bilo snega!
Nadamo se od sledece godine da ce topovi biti u punom pogonu...a bitno je i da padne dosta prirodnog snega da bi bilo sve kako treba!


Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

za ovakve bisere namjerno bi pustio da radi Praca..pa zadnjih 100m mi borali hodati sa skijama na rame  3:(

Big_DANE

Quote from: harison on 13 February, 2011, 23:59:21
za ovakve bisere namjerno bi pustio da radi Praca..pa zadnjih 100m mi borali hodati sa skijama na rame  3:(

Hihihihihi...nemoj tako Hare...ocigledno covek nije poznanik Jahe! :)  Mada... :P

djmiros

Hvala na informacijama. To znaci da ih nije ni trebalo dole montirati jer vremenske okolnosti i ne dozvoljavaju njihovo maksimalno iskoriscenje. Ocigledno je, da  je pre njihove instalacije trebalo detaljno sagledati vremenske uslove prosecne temperature i izvrsiti tehnoekonomsku analizu opravdanosti ugradnje  koja bi pokazala na kojoj lokaciji ce montaza sistema za vestacko osnezavanje biti najefikasnija  i od koje bi OC i skijasi imali najvise koristi. Ocigledno da je ovakva investicija promasaj i da od nje nema niko koristi osim isporucioca opreme. Trebalo bi opremu dislocirati i montirati na one delove staze gde je prosecna temperatura niza i gde se brzo staze ogule, Ja kao laik , pre bi ih montirao na lokaciji naprimer poljice-sator. Ti delovi staze su manje osuncani , hladniji i sigurno da bi tu i u ovakvim  uslovima (sa malo snega) bili vise od koristi.

vip-jahorina

radit ce praca, samo dok srede topove.
kad ce to biti, ne znamo   ???

djmiros

Nazalosti , mnoge stvari se rade po sistemu APP

mijat


Big_DANE

Quote from: mijat on 23 February, 2011, 10:37:07
vipe, kada æe praèa proraditi? ne bilo lo¹e da je osposobe za vikend  ;D

Kako bi to bilo mocnooooooooo!!!! :))))

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

nista se ne zna....cekamo vikend pa ako ovako nastavi padati mozda i proradi  :bravo::( ....ako proradi za vikend dodjete mi po rakiju

misko9595

ja sam bio prije tri vikenda na jahorini dok nije udarilo bilo sugavo jugo, praca je radila za vikenda a bilo je samo 50cm snega      (lift) (lift) s:vje)

Big_DANE

Pa mogli bi i te topove da puste malo da prsnu...taman bi bilo fino kad bi mogli bar dan dva da skijamo/bordamo po praci! :)

mijat


Big_DANE

Quote from: mijat on 23 February, 2011, 12:21:56
Quote from: harison on 23 February, 2011, 10:45:08
nista se ne zna....cekamo vikend pa ako ovako nastavi padati mozda i proradi  :bravo::( ....ako proradi za vikend dodjete mi po rakiju

od mene svakako ima¹ litru, mo¾emo je zajedno probati  ;D ;D ;D sad sam veæ poveæao "optimalnu kolièinu za poneti" na 7 litara

A jooooooooj jel zezas!?!?!?! Bogami moracu i ja malo to povist...premda sam svorc...maznucu koju od matorog! :P :P

looka