• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

OC Jahorina moze ovo da prezivi - stecaj na vidiku?

Started by vip-jahorina, 18 February, 2014, 16:50:54

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

suska se suska
da ce OC u stecaj.

idealna mogucnost da tajkuni navale i raskomadaju OC na par djelova i izdvoje zice.

Big_DANE


skiDeki

Ovo se ceka od kad je vlada RS dala lovu. Ova sezona im je dosla kao slag na tortu..
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

mijat


brera


vranex

Ako ce tajkun da placa plate vrti zice i osnjezava bujrum.
Nazalost ovi nasi tajkuni znaju samo posto je kg zeljeza na otpadu.
Kad bi bilo srece pa da svi akteri Jahorine (Hoteli restorani vlasnici vikendica rentala ski skole i lokalni ljudi sto imaju interes gore) ujedine snage i kupe kontrolni paket OC, bila bi to odlicna prica.
Ostalih 49 posto headu ako mu ostane sice poslije nassfelda.

brera


HeAd

Vidi Brere sto je nasmijan iako ide u berbu ljubicica u martu. Tko li ce biti bolji cvjecar Mijat oli Brera ove sezone (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Big_DANE

Quote from: HeAd on 18 February, 2014, 20:58:32
Vidi Brere sto je nasmijan iako ide u berbu ljubicica u martu. Tko li ce biti bolji cvjecar Mijat oli Brera ove sezone (:smijeh:

Hahahaahahahahhahahahaahhaha :)))))  E vala se lepo nasmijah! :) Mislim da bi tu titulu mogao da odnese Brera...mada tesna borba! :))))

brera


skiDeki

Kako stvari stoje, ja cu vam se pridruziti. Posto nisam isao u onaj n.....d ostalo mi je para pa mozda usput kupim i taj OC, kad sam vec tamo, da ne dolazim dva puta:-)
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

raca

Neke stvari su lose godinama, nije cak dovoljno ni kad neko ulaze desetine miliona na Jahorinu, i dovoljna je samo jedna sezona da se sve raspadne. Za stanje na Jahorni nije jedino kriv OC Jahorina... i sutra ako neki privatnik kupi to skijaliste, nece biti bolje ako ne bude i gore.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

Big_DANE

Quote from: raca on 19 February, 2014, 13:08:26
Neke stvari su lose godinama, nije cak dovoljno ni kad neko ulaze desetine miliona na Jahorinu, i dovoljna je samo jedna sezona da se sve raspadne. Za stanje na Jahorni nije jedino kriv OC Jahorina... i sutra ako neki privatnik kupi to skijaliste, nece biti bolje ako ne bude i gore.

Pa to dok ne naprave PRAVO PRAVCATO  VESTACKO OSNEZAVANJE  SA SVE JEZEROM ne moze se polemisati! Samo pogledajte Kopaonik...radi SVE vreme...sneg jeste ko pura(kacamak) ali opet se skija non stop...povremeno radi 5-6 staza al cim mogucnosti dozvole radi 80-90% planine... ;)

Trenutno radi 15 od 24 staze....

skidub

Quote from: Big_DANE_Almighty on 19 February, 2014, 15:12:01
Quote from: raca on 19 February, 2014, 13:08:26
Neke stvari su lose godinama, nije cak dovoljno ni kad neko ulaze desetine miliona na Jahorinu, i dovoljna je samo jedna sezona da se sve raspadne. Za stanje na Jahorni nije jedino kriv OC Jahorina... i sutra ako neki privatnik kupi to skijaliste, nece biti bolje ako ne bude i gore.

Pa to dok ne naprave PRAVO PRAVCATO  VESTACKO OSNEZAVANJE  SA SVE JEZEROM ne moze se polemisati! Samo pogledajte Kopaonik...radi SVE vreme...sneg jeste ko pura(kacamak) ali opet se skija non stop...povremeno radi 5-6 staza al cim mogucnosti dozvole radi 80-90% planine... ;)

Trenutno radi 15 od 24 staze....
Pozdrav svim forumasima..posto je ovo moja prva poruka al citam vas i pratim odavno.
Godinama dolazim na bIh skijalista (Jahorina, Bjelasnica, Vlasic i Kupres ) vise puta u zimskoj sezoni. Ove godine zbog nedostatka snijega nas 7  odlucili smo se za snow park Donovaly u Slovackoj.
E sad..Zadnji ozbiljniji snijeg na Donovalyu pao je 9.12.2013 a svaki dan se skijalo!!! Naravno ne na svim stazama ali glavne 2 su radile .
U termini 25.1-1.2. 2014g (tjedan u kojem smo mi bili gore) snijega je bilo 2-5cm max a na stazama oko 20-30cm s tim da je temp. danju bila izmedju 0-2 a nocu oko -4.
Svih 7 dana su radili topovi bez obzira na temp u plusu! Kraj 12 mj i prva polovina 1mj je temp bila cesto i do +5C +6C+7C al staze i zicare su radile.
Sve ove informcije o temperaturama i stazama se lako mogu provjeriti na njihovoj web stranici. Trenutno je 3.8C i topovi rade!!
Zar stvarno topovi nemogu radit iznad -4C??
Mislim da je trebalo napravit podlogu kad je pao prvi pravi snijeg i odrzavati je pa bih ipak bilo bar jos 20tak dana za kakvo takvo skijanje..
Inace vidim na forumu ima jako puno ljudi koji imaju ideja i iskustva za nesto bolje(svaka cast VIPu koji se trudi oko svega)!!

nadam se da ce uskoro pasti (snow) (snow) (snow) da mozemo bar malo ove sezone uzivati na prelijepoj Jahorini

Lijep pozdrav iz Dubrovnika