• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

KATASTROFA -Iskustvo sa Jahorine 21./24.februar 2013

Started by kuli1961, 24 February, 2013, 20:31:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


kuli1961


HeAd

Quote from: Bojanc on 27 February, 2013, 11:07:21
Quote from: HeAd on 26 February, 2013, 07:24:26
Ako si dobro pripremljen ceka te raj, a ako ides iz auta na skije zvocaces kao i ovi ovdje...mada padavine prestaju trebalo bi biti sve ok austin:(

Molim te, reci mi, kako da se pripremim, pa da odma poènem sa pripremama, da bi bio pripremljen, ako sluèajno odluèim, da se sledeèe godine vratim?

samo teretana i kafana...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


skiDeki

Razumem da su plate mizerne i da ljudima nije lako.. Ima sigurno ljudi koji ce za iste novce biti ljubazni i raditi predano svoj posao jer radne snage ima na pretek (na zalost)

Znam da ce me neki shvatiti pogresno zbog ovog sto sam napisao, ali to je surova realnost danasnjice :(
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

HeAd

mislim da oni imaju plate u skladu sa strucnom spremom i poslu koji obavljaju tako da oni nisu nista degradiraniji od ostalih ljudi koji zive i rade u BiH, RS...al u tome nije problem sto se tice tabanja staza koliko je u ustedama goriva i razvlacenja na cijelu sezonu...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


skiDeki

Znao sam da ces to napisati, ali situacija je jednostavno takva.. A to sto sam ja privatnik, ne znaci da sam kapitalista, i sam znas da sam ja svog radnika poveo na Jahorinu o mom trosku :P

Ali to nema veze sa temom, ja sam samo izneo svoje misljenje po pitanju "nece da tabaju staze, mala im je plata" cak sta vise ubedjen sam da pitanje (ne) tabanja dolazi iz vrha OC-a
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...


Radiohead

Quote from: skiDeki on 27 February, 2013, 11:58:37
Znao sam da ces to napisati, ali situacija je jednostavno takva.. A to sto sam ja privatnik, ne znaci da sam kapitalista, i sam znas da sam ja svog radnika poveo na Jahorinu o mom trosku :P

Ali to nema veze sa temom, ja sam samo izneo svoje misljenje po pitanju "nece da tabaju staze, mala im je plata" cak sta vise ubedjen sam da pitanje (ne) tabanja dolazi iz vrha OC-a
Slazem se sa tobom u cjelosti, tesko je danas svakome objasniti prilike koje su nas sve zadesile...u biti nemoguce jer se izgubi smisao u nekim raspravljanjima.... Mislim sta bi trebao reci doktor koji ima platu 1500KM a skolovao se cijeli zivot? Uradit cu operaciju do pola, mislim da sam toliko placen, evo ostatak neka ostane za sutra...
Evo ja sam iz SArajeva pa se iznerviram kad odem gore, i iskreno osim troska goriva i dana koji izgubim ne gubim bas previse kad nisu sredjene staze, ali turisti koji dolaze iz drugih zemalja ili gradova ce itekako da kazne ovakve situacije.
Siguran sam 100% da se ovaj nerad i neorganiziranost nece uskoro moci skrivati ni iza ove domacinske atomosfere kod casnih lokalnih ugostitelja ili vlasnika apartmana. Ljudima ce dosaditi i kafana, tako da ovce zajebancije idemo u kafanu da sve zaboravimo nece bas biti od pomoci.
POnavljam opet, mislim da je za dobrobit Jahorine i ljudi koji zive od planine, a najvaznije za ljude koji posjecuju Jahorinu, potrebni malo dici kriterije i svijest oko svega. Od smeca, staza, parkinga, bezbijednosti....
Sreca da postoji ovaj foprum pa mozes nesto i reci....

trinity

Caos svima, mi smo bili bas u tom periodu (17-23) februara - ali smo imali samo pozitivna iskustva. Nismo nijednom cekali duze od par minuta na ski lift, ski pass kupljen u rekordnih dva minuta. Ekipa iz Termaga i Star ski skole je nenadmasna, kao i nas vodic Djura.
ispod prace smo par puta naleteli na izrovanu stazu, ali na tom se terenu uci dobar balans, tako da nije ni to lose.
prosli put smo skijali u Francuskoj, u vreme skolskih praznka, tamo je nevidjena guzva (30min cekanja na ski lift, skoro uvek). Prica mi koleginca koja je ove godine bila da su u tom resortu u Alpima, dva decaka poginula prosle nedelje, jedan se skrsio u drvo, a drugi pao Sa lifta. Nemojte me pogresno razumeti, skijanje na Alpima je fenomenalno, ali nije nigde savrseno.
nama je na Jahorini bilo fantasticno i jedva cekam da ponovo dodjemo. Cene su razumne i niko se ne lomi da te opeljesi, kao na kopaonoku (sorry kop, ali zaista derete). A jahorina je meni naj!

Radiohead

Quote from: trinity on 27 February, 2013, 13:01:02
Caos svima, mi smo bili bas u tom periodu (17-23) februara - ali smo imali samo pozitivna iskustva. Nismo nijednom cekali duze od par minuta na ski lift, ski pass kupljen u rekordnih dva minuta. Ekipa iz Termaga i Star ski skole je nenadmasna, kao i nas vodic Djura.
ispod prace smo par puta naleteli na izrovanu stazu, ali na tom se terenu uci dobar balans, tako da nije ni to lose.
prosli put smo skijali u Francuskoj, u vreme skolskih praznka, tamo je nevidjena guzva (30min cekanja na ski lift, skoro uvek). Prica mi koleginca koja je ove godine bila da su u tom resortu u Alpima, dva decaka poginula prosle nedelje, jedan se skrsio u drvo, a drugi pao Sa lifta. Nemojte me pogresno razumeti, skijanje na Alpima je fenomenalno, ali nije nigde savrseno.
nama je na Jahorini bilo fantasticno i jedva cekam da ponovo dodjemo. Cene su razumne i niko se ne lomi da te opeljesi, kao na kopaonoku (sorry kop, ali zaista derete). A jahorina je meni naj!
austin:(

borisBP



zburkos

Kad se naprave propisi i standardi koje je duzno da sacini rukovodstvo OC-a i istog da se pridrzavaju svi zaposleni od direktora do zicara nece biti problema. Ako se stavi da zice rade do 15:45 onda da rade do tada, a autobus se moze pomjeriti za 16:30h,. Druga stvar zabraniti da zaposleni konzumiraju alkohol za vrijeme radnog vremena, rukovodstvo da ide na druge planine da vidi kako se radi i primjene to i na Jahorini. Ko  se ne pridrzava propisa i nastavi da se ponasa bahato bez obzira koliku platu prima, dobije otkaz i gotovo, i onako ima toliko mladih nezaposlenih koji jedva cekaju neki posao. Mozda ovo surovo zvuci ali to je jedina sansa i jedini nacin da se sve ured. I ja sam privatnik koji ima porodicnu firmu i ima desetoro zaposlenih pa svih desetoro je prijavljeno i svakog prvog ponedeljka u mjesecu primaju plate i svi su zadovoljni i o svemu se mozemo dogovoriti i rado razmjenjuemo iskustvo i cesto praktikujemo da se jednom u sest mjeseci svi okupimo da li na nekom ilzetu ili u kafani to je stvar dogovora.
Sta je problem sa rukovodstvom OC-a????? To sto nemaju domacina i nekoga ko bi sve ovo doveo ured. Mentalitet ljudi je takav da sebe stavljaju u prvi plan a Jahorina je u drugom planu.
Sta je tesko potpisati ugovore sa par hotela da se obezbjedi kancelarija gdje ce se prodavati ski-pasovi!!!!! Jel' problem napraviti par bankomata koji ce zaista da rade, napraviti Postu da valja, sklopiti ugovore sa nekim od hipermarketa da se napravi jedna normalan samoposluga na planini, da se izda saopstenje da sve ski-skole svojim polaznicima obavezno daju florescente prsluke da ih skijasi lakse uoce i da uspore da ne dodje do sudara, da svi zaposleni na zici imaju ista ski-odjela zakacene identifikacione kartice da kad turista sve to vidi da ti oda utisak jedne ozbiljne firme koja se trudi za sve goste.... i da ne nabrajam jos neke stvari....

Uvijek govorim to i sada cu Kopaonik je bio jos gori od Jahorine, kad je stvar preuzeo politicar koji obozava skijanje svake godine sve vise i vise napreduje, uvijek imate nesta novo sa cie vas iznenade i sto je najvaznije sve vise i vise stranih turista koji doalze i koji se oduseve. A Kopaonik po konfiguraciji terenea ne moze ni da parira Jahorini koja ima daleko strmije staze. Ali izgleda da kod nas nema ni politicke volje da se bilo sta promjeni i ko zna koliko ce godina da prodje dok se to promjeni i koliko cemo mi ovde postova iz godine u godinu na istu temu postavljati....