• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2014 - 2.dio

Started by vip-jahorina, 06 January, 2014, 19:44:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Evo nas u novoj temi sa novim temama vezanim za stanje na Jahorini.
Mnogo pitanja smo si postavljali oko topova koji su nam bili obecani, pa ipak slagani, o surovim lazima iz OC, recimo jucer izrecenim u emisiji sa Jahorine sa ljubavi iz usta Dragana Sokolovica.

Pitanje je kakvu korist imaju ovakvi ljudi u OC-u?
Zadrzati sve po starom uz 100% demagogiju?
Srozati OC i eventulano ga na brzinu prodati?
Ili neki sitni interesi pred penzije i prije nego sto ih otjeraju sa ovih pozicija?


Prije 5 godina sam tadasnjem direktoru OC-a predlagao:
I Faza: 1 x 6sjed sa medjustanicom, jezero na vrhu (sa pripremom za sve slijedece instalacije) i topovi po Poljicama/Satoru
II Faza: Praca topovi pa tek onda 4sjed Praca i 4sjed preko SSK slaoma.
III Faza: Topovi Ogorijelica 1+2 te 6sjed Ogorijelica

Medjufaza: 4-5 brzih liftova, npr. 2 u praci, skroz lijevoj stazi, 2 na ogorijelicu i 1 od Satora prema vrhu (skoro do vrha)

U nekoj kasnijoj fazi stari dvosjed Ogorijelica 2 u novi 4sjed, a mislim da je dovoljan i 3sjed, te lift u gornjem djelu.

U Poljicam je smjesteno oko 80% jahorinskih gostiju, i samim tim je samo sa prvom fazom rjesen problem skoro u potpunosti.
Vikendasi uglavnom "napadaju" Ogorijelicu 1, a Pracu vole svi (osim mene), tako da bi faza 2 i 3 trebala smiriti i zadnje strasti.
Ostaje problem parkiranja, za koje ima 100 rjesenja, kad se uzima lova iz vertikalnog transporta.

brera

Prijatelji koji slavite: Sretno Badnje veèe i Bo¾iæ.  hug:( hug:(

vip-jahorina

Ajmo malo slaviti i opustiti se  :bravo::(
Sretno BADNJE VECE !!!

Korisnik


Radiohead

Sreæno Badnje veèe i Sreæan Bo¾iæ svim forumasima koji ga slave!

Radiohead

Znam da je dosadno stavljati ove prognoze al evo ova malo popravlja raspolo¾enje od nedjelje ole

ski_lady

Quote from: Radiohead on 06 January, 2014, 21:22:32
Znam da je dosadno stavljati ove prognoze al evo ova malo popravlja raspolo¾enje od nedjelje ole

Iz tvojih prstiju u bozije usi!  (snow) (snow)

trening po mjeri

Често се на форуму спомињу временске прогнозе и њихова тачност... Дао сам си задатак да анализирим једну такву и да видим до колико дана могу "погодити". Пријатно сам изненађен чињеницом да су временске прилике погодили за чак 6 дана, а било је фулања једино температура. Прогноза је скинута 1.1. ове године са сајта accuweather. Прогноза је за Бањалуку, квачица значи погодили, а црвеним је уписана температура која је забиљежена тај дан. Видјећемо како ће се ситуација одвијати даље.

acixon


Radiohead

Ja izbacio pozitivnu prognozu a ti me poklopi.... puf:)

Elvir

Ja u posljednje vrijeme poprilicno pratim ove sve prognoze. Postoje dva osnovna modela Ec i GFS. Ovaj Ec model kaze da ce od 13. januara poceti zahladjivat i zima ce konacno doci na Balkan. Dok ovaj GFS model kaze suprotno. Sad su sanse 50/50 da ce u drugoj polovini januara doci zima. Uglavnom kad oba modela pokazuju isto onda je to 90 % sigurna prognoza. Ostaje samo da se nadamo  ole (snow) (snow)

vip-jahorina


skiDeki

Vaistinu se rodi!!

Takodje svima koji danas slave Bozic, zelim zdravlje,srecu i mir!!  I da ne zaboravim puno s:nij) s:nij) s:nij)
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

goghie

I can go with the Flow...

Sajtrix

DJ Sajtrix