• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Akcija "manje cjene za skijase sa regije"

Started by braco, 20 December, 2009, 14:24:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HeAd

Quote from: raca on 02 November, 2010, 23:49:07
lol, krivicno djelo! Kad vidim ovakve primjere tumacenja i postovanja zakona i pravde, odmah mogu mirno da spavam! Ccc... krivicno djelo, o Boze...

Da me ne bi neko pogresno razumio sto se ja ukljucujem u ovu temu, ja ne bih spadao u povlastenu grupu, samo mi je prosto nevjerovatno i bezveze da ljudi iz okoline ne mogu imati neke povlastice. Kao sto vec bar 5 puta napisah, postoje dani kada su staze prepune snijega i kada se zice vrte prazne, na stranu ljudskost i razvoj kulture alpskog skijanja u tom kraju, mislim da je bi i cista racunica opravdala te povlasitice.

Mislim da bi trebalo uvesti Happy Hour (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

brera


HeAd

Ma dobro tu bi onda bilo dosta mjesta za malaverzacije...cinjenica je da ski klubovima treba dati popuste na ski karte kao i djacima i studentima i to je to...a radi cega bi neko sa Pala ili iz Sarajeva imao popust to stvarno mi nije jasno? Pa nisu ona dva sestosjeda pala s neba i ovaj sistem za zasnjezivanje....pa treba i vratiti te pare sto su ulozene najbolje sad svima ajmo  dzabana skijati pa taj luksuz ni Austrija ne moze sebi da dozvoli  8)
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

brera


raca

Ima logike u tom smislu, sto vecine ljudi gore nikad nije stala na skije, nemas skijaske kulture, i onda se cudite sto dodju likovi da rade u OC ili opstini koji veze nemaju ni sa skijanjem ni sa turizmom ni sa zimskim sportom. 70% djece koje zivi u okolini skijalista, nikad nije stalo na skije.

Mozda grijesim, moje misljenje da bi i ljudski i ekonomski imalo samo pozitivne efekte, a i osiguralo buducnost Jahorine i za nas koji dolazimo sa strane.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

HeAd

pa normalno zato treba dati popust studentima, djacima, djeci do toliko i toliko godina...i naravno ski klubovima da se djeca bave sportom i postizu rezultate jer je sramota da imamo najace planine u regionu, a nema naseg predstavnika nigdje iz BiH...svi mi vrlo dobro znamo da skijanje nije samo obuci patike i izaci na livadu s loptom...to je skup sport.
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

DarkoN

head gledas na problem sa pogresne strane. navescu ti samo par stvari zbog kojih bi oni trebali da uvedu popust za lokalno stanovnistvo. kao prvo skijaliste na jahorini u velikoj mjeri zivi od lokalnog stanovnistva, ti su na jahorini 7 ili 10 dana u sezoni a ja min 30. kada pogledas ko se najvise ne placa kartu vidis da su to lokalni ljudi kojima je preskupo da skijaju po ovim cijenama, a sa jeftinijim ski pass-om tome bi se stalo u kraj. sve to moze da se rijesi ovako kao sto je brera rekao. a te melverzacije je lako rijesiti, koga uhvatis da je izdao ski pass, stavis mu zabranu dobijanja iste 2 godine i ukines mu popust u narednih 5. a ja garantujem da bi ovo funkcionisalo i da bi oc imao mnogo vece prihode nego sto ima sada.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

HeAd

Quote from: DarkoN on 03 November, 2010, 19:33:04
head gledas na problem sa pogresne strane. navescu ti samo par stvari zbog kojih bi oni trebali da uvedu popust za lokalno stanovnistvo. kao prvo skijaliste na jahorini u velikoj mjeri zivi od lokalnog stanovnistva, ti su na jahorini 7 ili 10 dana u sezoni a ja min 30. kada pogledas ko se najvise ne placa kartu vidis da su to lokalni ljudi kojima je preskupo da skijaju po ovim cijenama, a sa jeftinijim ski pass-om tome bi se stalo u kraj. sve to moze da se rijesi ovako kao sto je brera rekao. a te melverzacije je lako rijesiti, koga uhvatis da je izdao ski pass, stavis mu zabranu dobijanja iste 2 godine i ukines mu popust u narednih 5. a ja garantujem da bi ovo funkcionisalo i da bi oc imao mnogo vece prihode nego sto ima sada.
...ti skijas 30 dana ja skijam 7 dana? a sta ako i ja skijam 30 dana, a nisam iz okoline Jahorine? ne mozes na takve stvari tako da gledas...tu bi bilo toliko malaverzacija da pljusti na sve strane...za mene iz centra kafa nek bude 1KM, a za ove sa strane sto dodju 2KM jer ja sam iz centra i tu sam svaki dan...brera navodi pocetak sezone oktobar kraj maj....a znamo svi da na Jahorini sezona pocinje u decembru i to je upitno i zavrsava u martu...t.j. aktivne sezone ima dva mjeseca...i to je sto uzmes uzmes...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

brera


DarkoN

ali cu ja iz okoline jahorine da uzmem sezonski ski pass ma koliko bilo skijaskih dana a ti sa strane neces. ti ces svoj dolazak otkazati ako ne bude snijega, a ja svoju sezonsku necu moci jer sam je kupio unaprijed. to je veoma bitna razlika.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

brera


HeAd

Naravno brera da postoje razne opcije slazem se ja s tobom...ali Jahorina je ekonomski nemocna da podnese neke stvari i ne treba ju porediti sa nekim stranim skijalistima u regionu poput Italije i Austrije gdje ima snijega i u junu i gdje se ljudi bave ski turizmom vec 200 godina...
Darkone mislim da za tebe koji skijas i provodis vise vremena od ostalih na Jahorini svako je isplatnije uzeti sezonski ski pass pa oni i postoje za takve kao ti.(ovo sto Brera kaze uzeti sezonski ski pass sa popustom u oktobru...mislim da je to ok takve stvari treba dozvoliti).
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

DarkoN

mozda nisam dobro objasnio ono sto sam htio da kazem. moje misljenje je da bi oc mnogo vise profitirao ako bi stavio npr 50% popusta za sezonski ski pass kupljen do 15.10. jer bi mnogo vise ljudi kupilo taj ski pass, a ovako vecina od tih ljudi koristi poznanstva i plati onim momcima sto rade na zicari, a prosle godine ovima iz security-ja,  10 km i skija cijeli dan. e sad se vratimo na ono 30 dana x 10 km = 300 km, ako nekome das mogucnos da za tih 300 km kupi sezonski ski pass i skija na kojoj god stazi hoce ne vidim razlog zbog kojeg bi placao tu istu cijenu za skijanje na jednoj stazi. a sto se tice oc-a zar nije bolje imati recimo 100x300=30000km nego 0x550=0km. ovo je cista racunica. naravno da bi trebalo uvesti rigorozne kontrole, zbog mogucih zloupotreba sezonskih ski pass-ova, jer ipak mi zivimo na balkanu gdje je lopovluk glavna grana privrede.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

brera


HeAd

ja se slazem s ovim popustom u oktobru na sezonski ski pass....slazem se cak i sa onim tackicama sto su bile ono je stvarno za losije skijase extra fazon...sto se tice prolazaka i ono das 10KM i skijas jednu stazu..to o tom po tom mada mislim da prosle godine toga je bilo dosta manje, a i tome se moze stati u kraj...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4