• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

2 x sestosjed za sezonu 2009/2010

Started by vip-jahorina, 10 January, 2009, 17:56:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DJOMLA

IMAJU LI OVI SESTOSJEDI DODATNI POGON AKO NESTANE STRUJE?

BOJAN-BG

Quote from: DJOMLA on 03 February, 2010, 17:53:03
IMAJU LI OVI SESTOSJEDI DODATNI POGON AKO NESTANE STRUJE?
sta ce ti dodatni kad ni ovi glavni nerade  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

brera

Quote from: DJOMLA on 03 February, 2010, 17:53:03
IMAJU LI OVI SESTOSJEDI DODATNI POGON AKO NESTANE STRUJE?
Ima kotaæ(kao kod bunara) koji mora u sluæaju nestanka struje okretat Koroman. (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

BOJAN-BG

Quote from: vip-jahorina on 03 February, 2010, 17:32:39
par novih tehnickih informacija vezanih ove 6sjede.
Leitner ima certifikate za opermu (neprovjereno, ali sto mi znamo), ali ne za izvodjenje radova. u ugovoru stoji da leitner je izvodjac radova. zato se tu pojavljuje firma majnex sa pala.
e sad, zasto je leitner dobio na tenderu?
mi na jahorini kad smo pricali o tome ko bi trebao da dobije, svi smo bili miljenja da samo ne treba da budu talijani, jer ce oni uvijek nesto izpetljati. meni je favorit bila POMA (njihovi liftvi jos uvijek stoje i rade ko sat na Jahorini - nakon 30 godina).
Dopplemayer pokriva vecinski ski centre ovog dijela europe. a bio je na tenderu oko 1 Mio KM skuplji.

Ali: doppelmayer ima skroz drugu tehniku od leitnera. Naime, oni rade na 180 kwh i imaju struju ugradneju u sistemu polazne stanice, dok leitner radi na oko 500 kwh i treba im za to posebna trafostanica. izgradnje jednje trafostanice sa svim vodovima kosta po infomacijama koje imamo oko 300-400.000 KM. Na Jahorini su sagradjene 2 trafostanice. O potrosnji struje, da ne govorimo.
Osim toga, dopplemayerovi sistemi imaju svoj agregat u polaznoj stanici i prilikom nestanka struju, mogu sve skijase koje sjede izvuci na vrh.
E sad vi skontajte koja je ponuda bila adekvatnija. Zasto se uzela jedna a ne druga firma ostaje nam da nagadjamo.

Ja se nadam da ce se gospoda koja su ovo zakuhala na neki nacin nam omoguciti da se vozimo na 6sjedima. Ko ce i dali ce neko odgovarati ,ne znam, ali po svemu sudeci trebalo za ovakve fule nesto da se desi.

U prilogu su certifikati koje je prilozio leitner.
auuuuu kakva muljaza neko je od nasih opet uzeo debelu loooooovuuuuuuu,kakva kombinacija balkanci plus italijani rezultat u minus a mi na dvosede do daljnjeg

DarkoN

Quote from: brera on 03 February, 2010, 18:00:04
Quote from: DJOMLA on 03 February, 2010, 17:53:03
IMAJU LI OVI SESTOSJEDI DODATNI POGON AKO NESTANE STRUJE?
Ima kotaæ(kao kod bunara) koji mora u sluæaju nestanka struje okretat Koroman. (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
(:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

vip-jahorina


Bojan NS


loop

apsurdno je uopce pricat o kvaliteti ovih ¾ica..

samo bacite oko na reference i slicne ¾ice ugraðene po europi, leitner, uz doppelmayr zasigurno dr¾i primat u svijetu!

http://www.leitner-lifts.com/photobook.asp?L=2&idmen=144&cat=16
allways stand sideways!

vip-jahorina

mislim da nije potrebno o kvalitetu raspravljati, ali o nacinu na koji je sve izvedeno, a prije svega na tender i licence koje ima leitner i zbog kojim mi nemamo trenutno 6sjede, treba raspravljati.
ja se nadam da je koroman u pravu kad tvrdi da je sve ok i da cemo uskoro imati nase 6sjede, bez obzira koji ce se kompromis dogoditi .....

brera


DarkoN

Quote from: vip-jahorina on 03 February, 2010, 19:02:06
mislim da nije potrebno o kvalitetu raspravljati, ali o nacinu na koji je sve izvedeno, a prije svega na tender i licence koje ima leitner i zbog kojim mi nemamo trenutno 6sjede, treba raspravljati.
ja se nadam da je koroman u pravu kad tvrdi da je sve ok i da cemo uskoro imati nase 6sjede, bez obzira koji ce se kompromis dogoditi .....
meni licno je sasvim svejedno da li je to lajtner ili neko drugi. nemam nikakvo znanje iz te oblasti pa ne mogu da pricam o kvalitetu ili sta je bolje. ovo sto je vip napisao izgleda da je bez obtira na vecu cijenu na tenderu ta druga firma bila bolja, u startu jeste skuplje ali se vraca kroz utrosak struje. ali je sve to nebitno, ono sto mene kao obicnog skijasa interesuje je kada ce ili jos bolje da li ce ikako sestosjedi da prorade ove godine? jedini problem je sto niko nedaje konkretan odgovor.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Bojan NS


DarkoN

ako ih ne puste u februaru, u martu nece sigurno. znaci tek sledece sezone. posteno bi bilo da bar kazu da nece biti ove sezone a ne ovako kao bice ali kada ne zna se.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

vip-jahorina

u tome i kest fazon sto ne znaju ni oni kad ce ....

DarkoN

Quote from: vip-jahorina on 03 February, 2010, 19:59:21
u tome i kest fazon sto ne znaju ni oni kad ce ....
vjerovatno si upravu. kod nas sve moze i nista me vise nemoze iznenaditi.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...