• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

2 x sestosjed za sezonu 2009/2010

Started by vip-jahorina, 10 January, 2009, 17:56:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

fux


raca

Quote from: twid on 04 February, 2010, 11:19:43
cinjenica je da u bistrici imate 20-30% kapaciteta od prethodnih godina....

Bio sam u Bistrici sad za vikend, mozda je off, ali moram par recenica da kazem. Hotel, izgleda malo starije, ali opet pristojno i cisto. Osoblje ljubazno. Ono cime sam se odusevio je kuhinja, sef kuhinje i kuvari su im vrh. Ove godine sam imao prilike da odsjedim u vise hotela, ali u Bistrici sam najbolju hranu jeo. Samo cestitke! Po meni je teze naci tako dobre kuvare nego inzinjere. 30 evra polupansion, vise nego povoljno! Steta sto menadzment ne zna da iskoristi to sto ima. Zaista je bruka da sa tom ponudom bude polu prazna.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.


md

jbt. sta stoka uradi od sestosjeda.
maloprije sam listao sami pocetak ove teme i kada samo vidim koliko smo se radovali svakoj novini koja je gore uradjena oko sestosjeda  pa onda postavljanje stubova  itd,itd a nedgdje u pozadini strepili da se stoka (politika) ne upetlja u sve ovo jer smo znali da tada i "crno postane bijelo i bijelo postane crno" kad na kraju bas to nam se i desi.
kako bi lijepo bilo da sada ne trosmo dah razglabajuci o ovoj temi nego da s uzitkom pregledamo slike koje nam postavljaju COS , VIP, HARE i svi ostali istinski zaljubljenici u Jahorinu , skjanje i prirodu i cekamo momenat da dodjemo gore i dozivimo ono sto cekamo gotovo cijelu godinu -PRVU ZICU SESTOSJEDOM.

da ovo malo razvedrim jedo podsjecanje:
kada je live  postavio prvi video klip ja sam tada obecao 5l sljivovice (iz Posavine) i nisam zaboravio sta sam obecao , plan mi je da 20.02.2010 dodjem gore na 7 dana , tada cu da pokusam stupiti u kontakt sa VIP-om i ekipom pa da to deponujemo na mjestu gdje ce svima biti dotupno za degustaciju.

"Pivom protiv trbu¹njaka!!!"
"Sportom protiv droge - Biciklom u Amsterdam!!!"

vip-jahorina

Evo vam ukratko jos jednom zbog cega cekamo na sestosjede:
Tender raspisan, dobio Leitner koji nema sertifikat za izvodjenje zemljanih i betonskih radova. Pronalazi se Majnex koji isto to nema, ali svi su kontali to ce proci.
Radovi se privode kraju, 22.12. OC preuzima od Leitnera zicu i za 28.12. je najavljeno da se otvara Ogorijelica 1 dok se Poljica trebaju za nekih desetak dana prolongirati (prva vijest, pa onda ipak sredinom januara, pa onda tek krajem januara).
U cetvrtak 24.12 se saznaje da izvodjac nema licencu za izvodjenej tih radova, i nastaje panika u OC :'(
Pokusava se svim mogucim sredstvima sprijeciti izlaz pravih informacija: nema snijag, ceka se na snijeg itd....
Afera izlazi na vidjelo tek kad smo se ovdje na forumu debelo uzkomesali i preslo je sve na novine.

Pojedine strukture pokusavaju da se opravdaju tako sto prebacuju lopticu i pokusavaju napadima na druge da minimaliziraju svoje pogreske tako sto ce druge okriviti za svoje pogreske.

Idemo forumasi dalje!!! Iznosime sve sto znamo u cilju da nasa Jahorine dobije ono sto zasluzuje.

gogo6309

dakle odgovoran je   leitner ako je uzeo podizvodjaca bez licence, odgovoran je i podizvodjac jer radi bez licence i odgovoran je i investotor AKO je odobrio rad poizvodjaca bez licence .mozda je pak dao sve leitner-u u odgovornost,onda je druga stvar.

vladimir

Moze li bar jedna rakijica sto sam angazovao kolege iz medija, kad stignem gore 13. 02.?   ;D

U Blicu danas ima potvrda iz resornog ministarstva da podizvodjac nema licencu. Ta firma podnijela je zahtjev za izdavanje licence i tek je sad u postupku rjesavanja.

Prema izjavi direktora OC u istom clanku, sestosjedi mogu biti u funkciji najkasnije krajem marta  :'(

Pozdrav svim forumasima

vip-jahorina

@md
naravno da live ceka tvoju rakiju ... a i ja  ludzatobom:((


@gogo
u principu onaj gluhakovic i nije puno "omanuo" u onom svom izvjestaju. nego se pogresno izrazio: Leitner nema dozvolu za izvodjenej tih famoznih zemljanih radova bar za nase prostore nego samo za sklapanje istih. eh sad zasto je majnex koji nema tu licencu to dobio i ko je to odobrio, taj treba da plati po meni.
kako je u politici velika moc, oni ce to izokrenuti kako njima odgovara, recimo prebaciti krivnju na druge ili povezati sa "problemima oko zemljista"  (:smijeh:  (:smijeh:
cijela lukavica (i sta sve jos ne) se izgradila tako i to potpuno legalno jer su zemljisnje knjige razbacane na sve strane, po federaciji i rs-u

a mi cemo ovdje i dalje iznositi itinu, pa kome smeta. hvala bogu citaniji smo i od fokusa i od ostalih (nista pritvi fokusa, samo bi ste trebali razmisliti ko za vas pise)

skiDeki

Znaci nista od sestoseda ove godine >:( >:( >:( >:(
Sramota st ljudi naprave od Olimpijske Jahorine! Mnogo sam ljut >:D
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

pinkpanter

Quote from: vip-jahorina on 04 February, 2010, 12:14:31
Evo vam ukratko jos jednom zbog cega cekamo na sestosjede:
Tender raspisan, dobio Leitner koji nema sertifikat za izvodjenje zemljanih i betonskih radova. Pronalazi se Majnex koji isto to nema, ali svi su kontali to ce proci.
Radovi se privode kraju, 22.12. OC preuzima od Leitnera zicu i za 28.12. je najavljeno da se otvara Ogorijelica 1 dok se Poljica trebaju za nekih desetak dana prolongirati (prva vijest, pa onda ipak sredinom januara, pa onda tek krajem januara).
U cetvrtak 24.12 se saznaje da izvodjac nema licencu za izvodjenej tih radova, i nastaje panika u OC :'(
Pokusava se svim mogucim sredstvima sprijeciti izlaz pravih informacija: nema snijag, ceka se na snijeg itd....
Afera izlazi na vidjelo tek kad smo se ovdje na forumu debelo uzkomesali i preslo je sve na novine.

Pojedine strukture pokusavaju da se opravdaju tako sto prebacuju lopticu i pokusavaju napadima na druge da minimaliziraju svoje pogreske tako sto ce druge okriviti za svoje pogreske.

Idemo forumasi dalje!!! Iznosime sve sto znamo u cilju da nasa Jahorine dobije ono sto zasluzuje.

Sta kazete sad da li je ministar lud kako su neki pisali ? ;D
Vjecita dilema: Hoce li biti snijega kad odem na skijanje ili ne !?

vip-jahorina

Quote from: vladimir on 04 February, 2010, 12:48:32
Moze li bar jedna rakijica sto sam angazovao kolege iz medija, kad stignem gore 13. 02.?   ;D

U Blicu danas ima potvrda iz resornog ministarstva da podizvodjac nema licencu. Ta firma podnijela je zahtjev za izdavanje licence i tek je sad u postupku rjesavanja.

Prema izjavi direktora OC u istom clanku, sestosjedi mogu biti u funkciji najkasnije krajem marta  :'(

Pozdrav svim forumasima

cuj rakijicu!!!
Breri sam obecao da ce se valjati pjan po jahorini (dokazi su slike i njegova rijec!), pa tako i bi, a i tebi to isto obecavam  devil:(

vladimir


vip-jahorina

Quote from: vladimir
U Blicu danas ima potvrda iz resornog ministarstva da podizvodjac nema licencu. Ta firma podnijela je zahtjev za izdavanje licence i tek je sad u postupku rjesavanja.

hehe, big firma. nismo mi dzaba pricali MOJNE NAM TALIJANA, prevarit ce nas, dosli jos na plodno tlo.


Quote from: pinkpanter
Sta kazete sad da li je ministar lud kako su neki pisali ?

nije ni malo, nego se malo tupasto izjasnio ili su to novinarai tako prezentovali, sto je veoma moguce, ali i mi forumasi ponekad prenaglimo, pa tako i oko te njegove izjave.

pinkpanter

Quote from: vip-jahorina on 04 February, 2010, 13:01:13
Quote from: vladimir
U Blicu danas ima potvrda iz resornog ministarstva da podizvodjac nema licencu. Ta firma podnijela je zahtjev za izdavanje licence i tek je sad u postupku rjesavanja.

hehe, big firma. nismo mi dzaba pricali MOJNE NAM TALIJANA, prevarit ce nas, dosli jos na plodno tlo.


Quote from: pinkpanter
Sta kazete sad da li je ministar lud kako su neki pisali ?

nije ni malo, nego se malo tupasto izjasnio ili su to novinarai tako prezentovali, sto je veoma moguce, ali i mi forumasi ponekad prenaglimo, pa tako i oko te njegove izjave.

Ma noivinari su cudo, znaju okrenuti sve u svoju korist. A sto se tice minstra ma zna on sve samo se pravi lud ko i vecina njih jer svi oni najvise od svega cuvaju svoj polozaj i svoje dupe koje je rezervisano za tacno po njima skrojenu ministarsku fotelju. Uh pare cuda cine.....
Vjecita dilema: Hoce li biti snijega kad odem na skijanje ili ne !?

twid

Bjelic + Dzombic + Colovic + Kraljevic = nema sestosjeda   3:(