• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2012 - 2.dio

Started by vip-jahorina, 09 January, 2012, 11:42:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

vip-jahorina

Evo nas nakon svih ovih praznika, relativno snjezog pocetka sezone i u nastavku teme.

Snijega ima dovoljna, ali po izvjestajima sa staza, ima i kamenja. Ja mislim da problem kamenja treba staviti u prvi plan, zajedno sa topovima i pravim jezerom. Ako se dobro sjetimo, prije nekih mjesec-dva je Vlado Lucic upravo iz ovih razloga prestao raditi za OC. U principu sada se ne nalizi niti jedan strucnjak i istinski skijas koji bi mogao odraditi staze kako treba. Ali mozda se obuce i nauce s vremenom.
U svakom slucaju, to se ljeti radi, a zimi se vide rezulati. Ocigledno ono sto su radili ljetos je bilo malo, ali eto, bar se krenulo, pa cemo vidjeti kako ce biti ovog ljeta.

Osim toga, snijeg pada trenutno prilicno intenzivno, magla se navukla skoro na svim djelovima staza. U principu, ovako bi terbalo da bude, bar je bilo prije januarima tako. Ja znam da je otezano skijanje, ali ipak, zima, snijeg i magla su sastavni dio planine. I bez njih nema skijanja.

BL

Znam da nema puno veze sa skijanjem, ali ipak moze biti interesantno - 3.2. na Jahorini sastanak clanova Predsjednistva BIH i predsjednika Hrvatske Ive Josipovica i Srbije Borisa Tadica. Barem tako sinoc i danas objavise pojedini mediji.

Mozda OC i spremi staze do tada ;).

vip-jahorina


borisBP

Stvarno su velike guzve na ¾icama. Izgleda da 6sed na Ogorijelici ne radi, barem mi tako izgleda na slikama??? Ili se varam?

vip-jahorina

Radi, provjereno. eh sad dali ima zastoja, pa se naprvi guzva ne znam. U svakom slucaju je ludilo na Poljicama  :bravo::(

borisBP

Da li se oèekuje ovakva gu¾va cele nedelje ili je ovo neki produ¾eni vikend zbog neradnog dana? Trebao bih doæi u èetvrtak pa me interesuje.

thief

Vec je vIP pojasnio, guzva su jer je raspust u BiH, a praznik i neradni dani u RS. Al neka nama guzve eto i snijega pada, a i prognoze su obecavajuce konacno... ;)


borisBP


BL

Zavisi od vise faktora, npr. da li mozete "pregoriti" onih par stotina evra za nove skije. Ja ne mogu.

skiDeki

Ja sam prosle godine skijao kad je bilo ovoliko snega, nije bilo puno kamenja, ali su radili topovi na prelomnicama, ipak sam neletio na kamen vozeci po off pisti (moja krivica) ali je dobar servis sve odradio ludzatobom:((
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

BL

Naravno da je problem sa kamenjem na stazama ponekad izrazeniji a ako je vise snijega onda manje. Ipak, mislim da bi se na tome tokom ljeta moralo mnoooogo vise raditi, ako se ista i radilo. Na kraju i pored svih drugih privlacnih strana Jahorine, vecina dolazi zbog skijanja.

skiDeki

Info od Mijata direktno sa staze...
Magla ceo dan, poprilicno je hladno i pada sneg, praca najbolja za skijanje, i nesto nije u redu sa sestosedom ogorjelica1 ???
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

jednostavan41

kakva je SITOVACIJA , mislio sam doc u srijedu al..........
kad citam sve ovo i vidim sve ovo... neznam hocl, samo c u se nanervirat,zaradit belaja, da ostanem da visim na zici a znam da je to radi javasluka neznam kako bih reagovao kad sidjem, tj ako sidjem
da znam - znao bi

borisBP