• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2010 - 7.dio

Started by vip-jahorina, 24 January, 2010, 17:27:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

skiDeki

Sudeci po Vipovom izvestaju, mogao bi ceo februar biti zatrpan jer je tek sad pravo skijanje, a to su mnogi cekali, i turisti iz daleka i lokalno stanovnistvo!

Prvo skijanje je ove godine zakasnilo skoro dva meseca!!!
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

roPebn

Skijanje i rakija je najbolja kombinacijaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

01xxx01

Quote from: vip-jahorina on 24 January, 2010, 22:45:58
Dobrodosao Momo!

Evo malo izvjestaja, kako je bilo u zadnjih par dana:
Petak je prilicno bilo skijasa na stazama, i to je onaj los dan, kad su staze bile kriticne, jer je snijeg nemilice padao. Ratraci nisu isli preko dana po stazi. Po mojoj procjeni nisu ni trebali jer je pored sto je padao snijeg, bila smanjena vidljivost kroz maglu.
Da bi mogli, trebali bi u potpunosti zagraditi dio staze, pa onda pustiti ratrake.
U Subotu, ludilo i delirij. Smjena gostiju, vecina je htjela da ostanu bar jos taj dan, jer su staze bile odlicne, konacno odlicne, sa novim snijegom, a dosli su gosti iz nove smjene koji su htjeli odmah na stazu. Osim toga, strano puno lokalnih gostiju sa Pala iz Sarajeva.
Imam izvjestaje sa svih strana da su staze veoma dobre. Poznati problemi se skoro ne pojavljuju.
Danas, je zatrokirala Jahorina. Dugo vec nije bilo ovako. Jedva se nasao parking. Kolega iz policije mi rece da po njihovoj procjeni ima oko 15.000 ljudi na Jahorini. Iz vise izvora (cijeli dan sam buio gore) su staze odlicne, samo prevoj kod ogorijelice 2 je kihnuo.
Eh sad posto se svi loze na taj prevoj da kratko objasnim: radi se stijeni koju je nemoguce tek tako razbiti. Znaci nisu samo kamenice. Kako je usjeceno sa dvije strane, miniranje tog djela nebi nista donjelo. Ja imam prijedlog kojim bi se taj dio konacno mogao rijesti, pa cu ga objasniti na slijedecem sastanku direktoru. Mozda nesto nekad i urade, mada ponavljam nije lako to rijesti.
Danas su bile stvarno jezove guzve, i osjetila se nervoza u zraku, prije svega zbog tih guzvi. Hare je vec spominjao razgovore na zicama. Kako sam danas bio u vip-mobilu, meni su se sa svih strana obracali, sa pitanjima KADA...? Ne bi o toj temi,ovdje, nego imamo zato temu gdje se vodi zustra polemika.
Ajmo redom:
- Lift Poljice i dvosjed (to mozete vidjeti na kameri 1) su bile guzve
- Ogorijelica 2 sa prilicnom guzvom. Ne sjecam se da je ovakav prizor bio cest
- Zeljo: ne moze se reci da je bila guzva, mislim da se 2-5 minute cekalo
- Olimpik: naravno nigdje nikoga.

ne kontam sto ljudi ne idu na Olimpik?!?
jaaaaaaaaaadna Praca, treba je malo popularizovati! al' zato Once you go Praca you never go back, he he he!
:P

01xxx01

Quote from: davor77 on 24 January, 2010, 22:51:19
Quote from: 01xxx01 on 24 January, 2010, 22:19:01
narazdza Sanja, sa cevapcici na cackalica :)
kao za dvoje, a nas se troje preznojilo .. sa 2 sezonske salate i pivom 50 maraka :)
eto fine reklame .. jos da ostatak valja gdje bi jahorini bio kraj

uhhh, znala sam da ce biti nesto OCIGLEDNO, he he, pa sam stavila slicicu policajca i odmah se OGRADILA  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

skiDeki

Ni meni nije jasno i sam najmanje skijam na njemu a staze skroz ok!! Malo mi je smor ici tanjirom znaju me noge boleti pogotovo ako su staze losije!
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

HeAd

olimpik po meni extra staza...mozda cak i najbolja...bas iz razloga sto je uvijek ispeglana...jer naravno malo ko ide na nju...zato sto je strma i zato sto samo iskusni mogu da podnesu ispaljivanje tanjira pod guzicom i borbu sa sajlom  (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

BOJAN-BG

Quote from: HeAd on 24 January, 2010, 23:04:12
olimpik po meni extra staza...mozda cak i najbolja...bas iz razloga sto je uvijek ispeglana...jer naravno malo ko ide na nju...zato sto je strma i zato sto samo iskusni mogu da podnesu ispaljivanje tanjira pod guzicom i borbu sa sajlom  (:smijeh:
A STA MI MANJE ISKUSNI DA RADIMO DA SE PRIHEFTAMO ZA TANJIR PA KO ZIV DO GORE  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

HeAd

vi manje iskusni drzi te se poljica  ;D
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

otrov

head ti si iskusan skijas..morao sam te cekati po pola sata na kupresu :)
daj bre olimpik je ravnica .. pun je kamencica mada mi to nije jasno nikako .. solidna livada sa slika kad nema snijega
share it with friend or two

BOJAN-BG

Quote from: HeAd on 24 January, 2010, 23:08:41
vi manje iskusni drzi te se poljica  ;D
PA KAKO DA NAUCIMO DA SKIJAMO AKO BUDEMO STALNO NA POLJICAMA

HeAd

hehehe,,,na kupresu ono nije bilo skijanje vec borba kako ne unistiti skije tek donesene sa servisa...jebe se tebi ti si vozio na posudjenim...jesi pogledo covjeku u oci kad si vracao skije (:smijeh: (:smijeh:  (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

I konacno evo i slika:
Kako je Hare vec danas sa staza objavio dosta slika, od mene ove sa tehinckom pozadinom.
Detaljno u fotogaleriji slika: http://www.jahorina.org/forum/foto/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pos=36 i onda na strijelicu unazad ("na lijevo").
Pregled slika 20.1 do 24.1.

Evo za uvod jedne od danas sa Olimpika i "nidje nikoga"


DekiDeki

Vjerujte mi da sam veliki ljubitelj Jahorine, a sto se da vidjeti iz predhodnih postova. Uostalom nebih napravio danas 300 km u jednom pravcu i skijao jedan dan i vratio se kuci. Medjutim, ono sto sam vidio danas na Jahorini me je najblaze receno frapiralo!
Stanje je gore nego prvih poslijeratnih godina. (osim naravno ovog foruma i bezicnog interneta instaliranog zahvaljujuci Vip-u)

Ski pass od 39 KM - 10% je bruka za onakvu guzvu i onakve staze kakve su bile danas. Do 11 sati je sve bilo super, ali onda se pokazalo kako su staze utabane.
Nikako!
To je samo malo kozmeticko poravnavanje, a o nekoj ozbiljnoj pripremi nema ni govora. Moglo se mnogo rupa pokrpati dok nije bilo snijega i dok je duvala nesretna jugovina, ali to ocigledno ljudima iz rukovodstva OC-a nije palo na pamet. Mreze i ograde se koriste samo na mjestima gdje je oni smatraju da je potrebno (na Ogorelici II, da se usmjere skijasi koji cekaju u redu!)

Radili su dvosjedi Ogorelica II i Poljice a guzva je naravno nastala odmah iza 11 i trajala citav dan. Spominjanje majke tetke i ostale zenske familije radnicima OC-a je bilo cjelodnevna zabava isfrustriranih skijasa i bordera dok cekaju u redu. (A to je jako lijepa slika za turiste iz inostranstva...)

Radnike obezbjedjenja Wolf ne zelim kritikovati, ali ne moraju biti policajci i unositi se bas svakom u ski pass da vide da li je regularan. Moze se to mnogo ljepse odraditi.

Ljubaznost osoblja u ugostiteljskim objektima je na najnizem nivou ikada. (cast izuzecima, ali ih je malo)

Sestosjedi koji se vrte na prazno, dok ljudi cekaju skoro pola sata da sjednu na staru zeljeznu skalameriju, djeluju ponizavajuce.

Slusajuci komentare ljudi koji su dosli iz malo udaljenijih gradova stekao sam utisak da je Jahorina izgubila jako puno gostiju. Tu ne racunam ljude koji su 100 KM i blize, jer oni ionako dolaze samo na dan-dva.
Ocigledno je da garnitura ljudi koja upravlja NASOM Jahorinom nema blage veze o turizmu, sportu i ekonomskim potencijalima ove planine, a organizacija im je na nivou jednog loseg okupljanja grupe gradjana kojoj je dato u ruke nesto sto im nista ne znaci, a i ne znaju sta bi s tim.
Na zalost, tako je.

Pored svega, moram reci da je danas vrijeme bilo odlicno i da se moglo pronaci dobrih pravaca za skijanje, ali to je ipak premalo.
Dok se situacija ne promjeni, sasvim sigurno nece mi pasti na pamet da dolazim gore, ma koliko bio odusevljen planinom.
Pozdrav svim forumasima i nadam se da ce ovo shvatiti dobronamjerno.
Ne mogu se sva vrata otvoriti kljucem, neka moraju i glavom!

HeAd

sreca pa sam ovo sve predvidio da ce se desiti ovaj vikend  (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

BOJAN-BG

VIPE SLIKE SU SKROZ OK ALI IZVESTAJI OD NEZADOVOLJNIH SKIJASA JE SVE VISE