• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Policajci!

Started by jured, 15 December, 2006, 10:31:09

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

rupert


ipa76

Dragi forumasi i posjetitelji kako Jahorine, tako i Bjelasnice,

Drago mi je sto se na ovim stranicama mogu naci i pozitivni ali i negativni komentari na sve i svasta.

Malo je i meni ruzno zazvucala ona primjedba administratora o tome gdje ko zivi. Nije to nacin da se ljudima koji dolaze sa strane objasnjava situacija u BiH, jer se stvaraju predrasude koje nam uopste ne trebaju.

Sto se tice policajaca i ja kao sarajlija placam kazne za iste prekrsaje kao i vi a i meni su u sred grada obili automobil i ukrali kasetofon, tako da to ne pogada samo turiste. Najlaksi nacin da se to izbjegne jeste trazenje savjeta od nas domacih kako izbjeci ovakve problematicne situacije. Iskren da budem, i ja kada idem negdje vani trazim parking koji se placa jer nisam upoznat sa situacijom u gradu u koji dolazim.

Od mene savjet za parkiranje: Nista u autu, pa ni smece nemojte ostavljati na vidnom mjestu.

Eto toliko od mene.

Jucer je bilo mrak na Jahorini a pogotovo na Zelji i SSK ili Olimpiku.

Zelim nam svima puno snijega i dobre staze, a VIP timu da nastave sa radom koji je zaista dobar.

PS. ZA prijatelja iz Slovenije, ona knjizara je pravim imenom Vijecnica (Rathaus ili City Haall), i kao i u mnogim gradovima od Beca, Berlina, Zagreba, Beograda i vjerujem Ljubljane jako puno znaci za jedan grad.

dejan


kenanm


Damian


kenanm


147


147

http://www.mup.vladars.net/index_lt.htm

kliknes na zakoni i onda zakon o saobracaju,
kazna za sto govorite je opisana u clanu 50 st. 3
a kazna za isto je clan 238 st 8 i iznosi citavih 40 maraka

kenanm


147

zakon o saobracaju je isti na citavoj teritoriji BiH.

gabrijelos

ja sam isao na Jahorinu u subotu 30.12, subota je udarni dan za izmjenu gostiju ali nismo sreli "plavce" na navedenom mjestu, a tokom puta smo ih sreli samo na 2 mjesta gdje je ogranicenje 60 a mi smo "jurili" u koloni 80 i nisu ni trznuli mozda zbog blagdana (Kurban Bajram ako sam tocno napisao) tako da smo imali srece tako da treba imati i malo srece

teksas


vip-jahorina

opet savjet:
pripazite da ne pravite greske. ogranicenja brzine (uglavnom od 40, 50 i 60 km/h), crveno (bolje receno zuto), i puna linija su omiljena mjesta gdje nasi gosti imaju losa iskustva.

meri

Imam dojam da se ovdje prica o krivim stvarima: Da li je iko kaznjen sto je prosao kroz zeleno, sto se pridzavao ogranicenja brzine ili nije nagazio punu liniju? To vam je isto u cijeloj Evropi - zakonom je zabranjeno! Samo sto "tamo" odmah platis masnu kaznu (najcesce preko 50 EUR pa do 300-400) a ovdje se pokusavas cjenkati i podmicivati policajca (sto je i moralno nisko i protuzakonito). Ja sam u Sloveniji samo podigao mobitel da prekinem vezu i platio 25 Eura. Drugi put smo vozili 107 (dozvoljeno 100) i zaskocilo nas je neko civilno auto sa fotografijom i kaznom. Nema cjenkanja.
Iako zivim na Bascarsiji skijam na Jahorini i tu relaciju prodjem tokom zime barem tridesetak puta. Nikakav problem nije voziti 30 min pridzavajuci se ogranicenja brzine i ne gazeci punu liniju. Ako krsis zakon dodjes 5 minuta brze. Hajdemo se malo ponasati civilizirano i postovati propise. Kako turisti tako i domaci. Ono sto ne radite u svojim zemljama nemojte ovdje i - mirna Bosna kako narod kaze, tj. vise eura u dzepu za cevape i  provod.
SAVJET: nigjde pa ni u Sarajevu nemojte u automobilu ostavljati tasne, torbice, nesesere, novcanike, mobitele ili vrijednosti. Za to postoji zatvoreni prtljaznik a sigurnije je ponijeti ih sa sobom. Lopovi vrebaju svugdje i ne znaju da bas u toj tasni nema novaca. Skuplje je traziti staklo nego to sto ce oni pokrasti.

Svima koji dolaze zelim dobrodoslicu i ugodno skijanje, a VIP timu da konacno padne pravi snijeg.

vip-jahorina

hvala meri na pozitivnom stavu izeljama.
nisu nam problem oni sto ih uhvati policija a prosli su kroz creveno ili prekoracili brzinu. imaju prednost kao sti ti kazes u Bosni, jer se ovdje mogu cjenkati.
problem je sa onima koji ciljano cekaju subotom na goste i hvataju ih na glupostima i nekim izmisljenim pravilima.