• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Uredjenje staza sirina i bezbednost

Started by Tomba s, 05 February, 2010, 17:25:16

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

skiDeki

Staze se redovno sredjuju, samo sto neki delovi u toku dana jednostavno popuste zbog velikog broja pocetnika.

Damjane skijaj na zelji i olimpiku, tamo su staze uvek perfektnt i nema guzve.
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Tomba s

Pozdrav  za sve.
Topovi za sneg su vrlo proste naprave ubacuje se voda  koja pod pritiskom od 5-6-7 bara izlazi kroz sicusnu diznu.
Pa ako su meteo uslovi dobri eto ga sneg na mestima gde je potreban.
Tako da je potrebna  malo bolja volja da se to resi i nesto para.
U staroj nam velikoj zemlji siguran sam da posto smo proizvodili avione Soko Mostar siguran sam da bi nasi inzenjeri bili ustanju da naprave topove za sneg.
Samo treba pokucati na prava vrata.

DarkoN

Quote from: Tomba s on 22 February, 2010, 13:19:53
Pozdrav  za sve.
Topovi za sneg su vrlo proste naprave ubacuje se voda  koja pod pritiskom od 5-6-7 bara izlazi kroz sicusnu diznu.
Pa ako su meteo uslovi dobri eto ga sneg na mestima gde je potreban.
Tako da je potrebna  malo bolja volja da se to resi i nesto para.
U staroj nam velikoj zemlji siguran sam da posto smo proizvodili avione Soko Mostar siguran sam da bi nasi inzenjeri bili ustanju da naprave topove za sneg.
Samo treba pokucati na prava vrata.
slazem se i ja da trebaju topovi pogotovu na tim kriticnim dijelovima. za sledecu sezoni si najavili da ce biti. bitno je da su poceli da rade na poboljsanju uslova, jedno po jedno treba da se radi i sve ce da dodje na red.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

thepavle

kada bi realno i iskreno hteli da kazemo kakvo je stanje staza na jahorini, sve bi se moglo svesti na sledece:

- ukupna duzina staza na jahorini je jednaka duzini staze ogorjelica jer sve ostalo ili ne radi ili nisu staze.

pre nego neko pokusa da me razuveri, samo par napomena da znate koliko godina sam dao ovoj planini - imam 40 godina i skijam od svoje 6 na jahorini kada je na poljicama bio jednosed, kada je praca radila takodje sa jednosedom koji je izlazio pored hotela jahorina....

ovo sve pricam iz razloga jer zicari nemaju niti volje a niti ideja kako se uredjuje OC i staze. Snega ima svugde ali ga nema na stazama. Kakvi topovi i slicno...ratrak moze da navuce sneg sa krajeva staza, ako neko to hoce da uradi, a ne da se zabije u kucicu i moli boga da duva jugovina i da ugasi liftove....

da skratim...kao sto je jasno da ce ovakvom upravom i cenam OC da propadne, jasno je i da ce na ovu planinu dolaziti skijasi kada aranzman za 7 dana bude sve sa kartom i prevozom 100 evra!


zasto?
pa za 250 evra to sve imate u austriji i 100 km staza gde zicari ne pitaju koliko vas ima na stazi nego ukljucuju liftove koji rade sve i da nema nikoga na njima, a kada je radno vreme od 9-16:00 onda zadnja zica nije u 15.30 (kao juce na ogorjelici) nego u 16:00

..... i jos mnogo toga, ali cekam da me neko razuveri pa da vam poklonim jos neke nepobitne cinjenice

pozdrav svim pravim zaljubljenicima u skijanje a ne onima koji zele da se sazeljevaju i da cekaju da se nesto promeni...u narednih 20 godina...sigurno hoæe

 

Bojan NS


DarkoN

mislim da niko nece ni pokusati da ti kaze bilo sta jer sve sto si napisao je istina. veliki sam ljubitelj jahorine imam 25 a skijam od 5 god. mislim da je krajnje vrijeme da se malo trznu. istina je da je pocelo nesto da se radi, ali mislim da bi to trebalo da se ubrza jer niko nece cekati da se stanje na jahorini sredi da bi skijao.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

vip-jahorina

samo kratko vezano za mjerenje snijega:
snijeg se mjeri n a mjestu gdje je zavjetrina (znaci nema nanosa), bez sume, po mogucnosti da nije okrenuto jugu.
A na stazama je ne moguce mjeriti zbog toga sto vrijedniosti mogu oscilirati od 0-300%

brera


DarkoN

u 99% slucajeva imaju odakle da navuku snijeg. kada bi to raili i sada bi bilo super skijanje. 100% sam ubjedjen da to nije do ljudi koji voze ratrake, za to treba da dodje naredjenje iz oc-a. sve se moze kada se hoce.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

brera


Big_DANE

Pa da...naravno VRH!!! ZAMISLITE DA SU NAVUKLI SNEG PRE OVE JUZINE I DOBRO GA UTABALI!!! STAZE NE BI BILE BILE MESTIMICNO GOLE!!!

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

zao mi staza prehladit ce se, cim su haman gole  sleep:(

DarkoN

Quote from: harison on 24 February, 2010, 18:19:09
zao mi staza prehladit ce se, cim su haman gole  sleep:(
(:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: lud si skroz ili si opet pusio smijesne cigare  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...


brera