• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini sezona 2016/2017 - 1.dio

Started by vip-jahorina, 27 December, 2016, 21:58:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dugokontov

Ovih dana raj od skijanja, barem ujutro kad su staze dobro uredjene. Olimpik, Zeljo, centralna Praca... bas ne znam koja je ljepsa bila.

Medjutim, jucer (petak) smo vidjeli u par navrata koristenje motnornih sanki na za to nepredvidjenim mjestima. Neodgovorni pojedinac je u punoj brzini zapicio od Rajskih vrata prema Praci (onaj uski putic kojim moras proci na skijama da dodjes do Prace, ispod vikendice Pahuljica), te se onda istim putem i vratio. Dok je to radio tuda su (pokusavali) proci pocetnici, djeca, kao i svi ostali skijasi...

Takodjer, drugi "vozac" je divljao po Rajskoj dolini, gdje su se djeca sankala i ucili skijati, pa se penjao i silazio uz i niz ski stazu Zeljo... Naravno, sve je to proslo bez ikakve kazne ili rekacije od strane nekog od osoblja ski centra (barem sto smo mi vidjeli).

Bilo je jos par slucajeva da se neko penje uz stazu, uglavnom onaj dio oko srusenog hotela Mladost pa do izlazne stanice sestosjeda Praca... ali ti su barem to radili malo opreznije...

Dok se ovo ne rijesi nekim kaznama, ljudima preporucujem da budu malo oprezniji...

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

alternativni


majasamaja


gordon99

Istina vikend je bio predivan ali ubi me onaj led popodne.    :skijas:      :SS
:))


vip-jahorina

ispred rajskih vrata je zvanicni prolaz za sanke. Ustvari ti skijas tu po cesti  ;D


3eka


taraba

Quote from: dugokontov on 28 January, 2017, 15:13:11
Ovih dana raj od skijanja, barem ujutro kad su staze dobro uredjene. Olimpik, Zeljo, centralna Praca... bas ne znam koja je ljepsa bila.

Medjutim, jucer (petak) smo vidjeli u par navrata koristenje motnornih sanki na za to nepredvidjenim mjestima. Neodgovorni pojedinac je u punoj brzini zapicio od Rajskih vrata prema Praci (onaj uski putic kojim moras proci na skijama da dodjes do Prace, ispod vikendice Pahuljica), te se onda istim putem i vratio. Dok je to radio tuda su (pokusavali) proci pocetnici, djeca, kao i svi ostali skijasi...

Takodjer, drugi "vozac" je divljao po Rajskoj dolini, gdje su se djeca sankala i ucili skijati, pa se penjao i silazio uz i niz ski stazu Zeljo... Naravno, sve je to proslo bez ikakve kazne ili rekacije od strane nekog od osoblja ski centra (barem sto smo mi vidjeli).

Bilo je jos par slucajeva da se neko penje uz stazu, uglavnom onaj dio oko srusenog hotela Mladost pa do izlazne stanice sestosjeda Praca... ali ti su barem to radili malo opreznije...

Dok se ovo ne rijesi nekim kaznama, ljudima preporucujem da budu malo oprezniji...
I evo do cega je to dovelo http://www.avaz.ba/clanak/274486/motornim-sankama-udario-dvije-zene-na-jahorini

HeAd

Cinjenica je da gore nema trasiranih staza za voznju motornim sankama, mozda i ima nekih dijelova ali da bi se do njih doslo mora se pokupit koji skijas  ideea:(
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

dea

Jest da je malo off ali je pozitivno  :)) Mo¾da bude i staza za sanke.  ;))

https://www.klix.ba/vijesti/bih/francuska-daje-885-000-km-za-razvoj-jahorine-i-bjelasnice/170130101

dugokontov

Ako jeste staza za motorne sanke, bilo bi lijepo da se negdje postavi tabla sa znakom "Oprez skijasi, staza za motorne sanke". Isto kao kad prelazim cestu sa Prace na Ogorjelicu kod Rojala, prvo pogledam da nema neko auto koje se zaletilo, tako bi ljudii znali da postoji mogucnost da pojave motorne sanke, i opreznije bi vozili na tom dijelu. Opet napominjem, ovo je dobronamjerna kritika za OC Jahorina... ali je nemam nigdje drugo napisati nego na VIP-ovom forumu...

sauron

osobno sam dozivio,i to ne jednom, a pisao sam ii na forumu o tome, da se motornim saonicama, idioti voze i po drugim dijelovima staza i to dok sam s djecom skijao.. iza krivine nailazi mangup saonicama punom gasom i juri samo on zna kuda....

Atomba

Dodjoh u subotu, uslovi su idealni juce i danas, malo me deca namucise al prezivece se. Jedino malo te sanke se teraju u bilo koje doba dana, al sta da se radi neka drugi o tome misle