• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Kolaps u naselju Sator i Poljica zbog bahatosti Romanija Puteva

Started by vip-jahorina, 19 February, 2012, 21:52:57

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Sinoc je na i oko parkinga Poljica, te na potezu Poljica Sator doslo do totalnog kolapsa!!. Cekalo se satima da se probije. Bila je "prohodna" samo jedna traka, jezivo izrovana. Oko metar utabanog snijega je bilo na cestama!!!! Naravno da tezi auti, kakvi su skoro svi od nasih gostiju se veoma lako zarove i nalegnu. Onda i 10 ljudi je malo da ga izguraju. Cijelo vrijeme se auti koji dolaze iz suprotnog smjera nemaju gdje mimoici .
Iako je zadnji snijeg vec prije par dana pao i to manji, oko 10 dana nije prosla niti jedna grtalica (osim onih sto su 2 puta prosli prividno - tj. da se vide i da mogu opravdati ulozene pare) a kamoli rolba.
Rolba je tek u subotu navecer oko 11h prosla.

Romanija putevi su zaduzeni za ciscenje ovog djela Jahorine, i mogu va,m reci da nikad Jahorina nije bila teza za proci u samom srcu sezone, nikad neociscenija. Romanija putevi su dobili za ciscenje Jahorine oko 80.000 KM sto je po meni cisti bezobrazluk.
Nas desetina ih vec danima zove i upozoravaju na predstojeci kolaps, ali bezobraznije ljude nisam niti vidio niti cuo. Od voditelja smjene Vase Skore, preko Pavica i njihovih direktora pa sve do radnika na masinama.
Od njih sam dobijao odgovore: "Jel vam prohodno? sta hoces onda vise? Mi imamo prioritet odrzavanje magistralnog puta!" na moje: "ovo je prvi turisticki potencijal i centar Republike Srpske gdje se trenutno nalazi oko par hiljada turista, te hiljade domacih gradjana" mi je spustena slusalica.

Eh "kolege" drage, samo da znate, da cemo o veliku kampanju protiv vase bahatosti i strucnosti krenuti. Mozda cistite magistralne puteve dobro, ali Jahorinu ste prilicno zajebali!

Evo par slika kolapsnog stanja sinoc na Jahorine. Sva sreca pa je bilo stotine forumasa i vipovaca na planini koju su nesebicno auto za autom gurali.
















skiDeki

Dobio sam upalu misica gurajuci auta :o

Stvarno je sramota ovo sto se desilo, sreca pa je tu nesebicnih ljudi na Jahorini pa je na kraju sve ispalo dobro :bravo::(

Treba da idem do Sarajeva, a ne smem da sidjem jer ne znam da li cu se moci ponovo popeti do apartmana gde sam smesten... >:(
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...


MarioV

Napokon!!.
I ne samo Romanijaputevi koji ne znaju svoju ulogu za koju su debelo placeni, nego i policija koja nije odradila svoj posao. Molio sam ih nekoliko puta da se popnu do Satora i da naplate kazne papcima koji su parkirali aute pred svoje kuce (spavace sobe) i tako onesposobili i ono malo prostora za prolaz. Samo preko vikenda su mogli napuniti opstinski budzet sa vise hiljada maraka! A onda kao slag na torti dodje intervju sa nacelnikom Trnova ( nedjelja: S Jahorine s ljubavlju) koji sjedi u Vucku , uziva u toploj atmosferi i pojma nema sta mu se desava na "njegovom" dijelu Jahorine. Mozda se ni on nije mogao popeti do Satora da vidi u sta se pretvorila velika investicija izgradnje ceste kroz satorsko naselje. A potrosene su ogromne kolicine novca sto nasih sto stranih poreskih obveznika, za tu cestu!  I na kraju o RTRS i emisiji S jahorine  sljubavlju! Stvarno je katastrofa da i oni smatraju Jahorinom samo hotele Vucko, Board i Termag, a za satorsko naselje su culi negdje u prikrajku mozga. Da li znaju da u tom dijelu Jahorine ima skoro podjednako gostiju kao i u hotelima? Gostiju koji takodje placaju boravisne takse, trose po kaficima,restoranima, prodavnicama, placaju ski karte ... Pokusao sam sve ovo pomenuti u prosloj emisiji ( nakon 2 sata uzaludnog  biranja broja) ali me je nakakva enklavusa otkacila i prekinula vezu.Ocaj od turizma!
   
Quote from: vip-jahorina on 19 February, 2012, 21:52:57
Sinoc je na i oko parkinga Poljica, te na potezu Poljica Sator doslo do totalnog kolapsa!!. Cekalo se satima da se probije. Bila je "prohodna" samo jedna traka, jezivo izrovana. Oko metar utabanog snijega je bilo na cestama!!!! Naravno da tezi auti, kakvi su skoro svi od nasih gostiju se veoma lako zarove i nalegnu. Onda i 10 ljudi je malo da ga izguraju. Cijelo vrijeme se auti koji dolaze iz suprotnog smjera nemaju gdje mimoici .
Iako je zadnji snijeg vec prije par dana pao i to manji, oko 10 dana nije prosla niti jedna grtalica (osim onih sto su 2 puta prosli prividno - tj. da se vide i da mogu opravdati ulozene pare) a kamoli rolba.
Rolba je tek u subotu navecer oko 11h prosla.

Romanija putevi su zaduzeni za ciscenje ovog djela Jahorine, i mogu va,m reci da nikad Jahorina nije bila teza za proci u samom srcu sezone, nikad neociscenija. Romanija putevi su dobili za ciscenje Jahorine oko 80.000 KM sto je po meni cisti bezobrazluk.
Nas desetina ih vec danima zove i upozoravaju na predstojeci kolaps, ali bezobraznije ljude nisam niti vidio niti cuo. Od voditelja smjene Vase Skore, preko Pavica i njihovih direktora pa sve do radnika na masinama.
Od njih sam dobijao odgovore: "Jel vam prohodno? sta hoces onda vise? Mi imamo prioritet odrzavanje magistralnog puta!" na moje: "ovo je prvi turisticki potencijal i centar Republike Srpske gdje se trenutno nalazi oko par hiljada turista, te hiljade domacih gradjana" mi je spustena slusalica.

Eh "kolege" drage, samo da znate, da cemo o veliku kampanju protiv vase bahatosti i strucnosti krenuti. Mozda cistite magistralne puteve dobro, ali Jahorinu ste prilicno zajebali!

Evo par slika kolapsnog stanja sinoc na Jahorine. Sva sreca pa je bilo stotine forumasa i vipovaca na planini koju su nesebicno auto za autom gurali.













vranex

Sto bar OC nije poslao ratrakt da to procisti? pa i njima je u interesu da ljudi budu zadovoljni i dodju na skijanje, a ne da  noc provedu u koloni !

acixon

Quote from: vranex on 25 February, 2012, 12:01:53
Sto bar OC nije poslao ratrakt da to procisti? pa i njima je u interesu da ljudi budu zadovoljni i dodju na skijanje, a ne da  noc provedu u koloni !

pa zato sto je OC  X(

vip-jahorina

Moram vam reci da je od ovog posta malo bolje stanje u naselju Sator.
Sad ciste i slikaju cijelo vrijeme.
Dalo od odlicnog, ali eto kao i ostale kritike i ova je bar malo urodila plodom.

ika87

Quote from: vip-jahorina on 01 March, 2012, 22:03:48
Moram vam reci da je od ovog posta malo bolje stanje u naselju Sator.
Sad ciste i slikaju cijelo vrijeme.
Dalo od odlicnog, ali eto kao i ostale kritike i ova je bar malo urodila plodom.

Moze li se bez lanaca gore sa dobrim zimskim gumama?