• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Hotel Bistrica – zadrti hotel koji zivi od stare slave

Started by Lejla, 15 February, 2010, 13:33:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

montecristo

KAO I OBICNO,ISTINA JE NEGDJE U SREDINI.KVALITET BISTRICE NIJE BAS NA NEKOM VISOKOM NIVOU,ALI TO JE HOTELGDJE DOLAZE SPORTSKE EKIPE I EKSKURZIJE,PA IM SE NE ISPLATI MNOGO ULAGATI U SMJESTAJ.MNOGO BOLJE STANJE JE U BORDU I TERMAGU,ALI JE I CIJENA MNOGO VECA.

Big_DANE

ZNACI BISTRICA I NIJE TAKO LOSA KOLIKO JE OPISA!!!! TOPLA JE, IMA TOPLE VODE, HRANA JE DOBRA...DOBRO KREVETI TU I TAMO...BAZEN...
GDE GOD SAM BIO TESKO JE IMATI KREVET U KOJI JA MOGU DA STANEM!!! :P
AKO POGLEDAMO DA JE 94E PRODUZENI VIKEND U BISTRICI 3 polupansiona (doruèak + veèera)... HRANA KOSTA OKO 20E DNEVNO ( dorucak+vecera) OSTAJE DA JE JEDNO NOCENJE OKO 15E !!!! TO JE VRLO DOBRO!!!! MENI SE SVIDJA!!! :) :) :)

skiDeki

Dugo godina boravim na Jahorini, u Bistrici nisam bio, ali nigde jos nisam naisao na neljubaznosat, a sto se hrane tice, jedem sve i nisam imao nikakvih primedbi do sad.

Nigde jos nisam video boljih ugostitelja nego Na jahorini, jer uz narucenu kafu, dobijes prijatno caskanje ili neku salu.
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

01xxx01

sve nesto kontam, vecina nas koji smo komentarisali sve jede - tj ukoliko nisam nesto profulala svi osim Lejle, pa nam je mozda ono lako se za snaci gdje god nas stavis.
medjutim, ja da sam vegetarijanac ili da ne jedem neku popularnu vrstu hrane, vjerujem da bih prvo nazvala i provjerila kakva je situacija.
takodje, vjerujem da je raznovrsnost problem u hotelima nize kategorije svuda, ne samo na Jahorini. tako da bukvalno ispada ono - kol'ko para tol'ko muzike.
mi smo prosle godine bili u Vucku - mijesani sastav sto se tice prehrambenih navika - i hrana je bila predobra, a izbor odlican - apsolutno nije bilo prituzbe. ali to smo i ocekivali od Vucka, i raspitali smo se prvo anyway.
e, sad, da bi neko trebalo da bude pametan prije ostalih pa uvede siri izbor hrane sa ostalim vrstama mesa, naravno da bi trebalo. uzimajuci u obzir da sve vise i vise ljudi iz sarajeva ide na jahorinu pogotovo (iz svih ovih razloga koje je SkiDeki pomenuo,kao i ostali prije njega), i sto bi ja mislim svima trebalo da nam bude drago da se sve tako normalizovalo.
ali mene generalno kod nas nervira to sto imamo los smisao za business. to je sto puta veci problem nego "nacionalizam".
previse ljudi je jos uvijek ostalo u andricevskom dobu.
3:(

esso_sa

Quote from: DarkoN on 15 February, 2010, 23:01:36
posto vidim da aludiras na moj post duzan sam da ti odgovorim. na ovom forumu nacionalizmu nema mjesta, napisao sam da je lejla dala ovom svom postu taj ton jer je napisala da su u bistrici bili ne  ljubazni prema njoj MOZDA zbog imena. tako da ja nisam mogao da dam taj ton, iz njenog posta je ispalo da se na jahorini spremaju jela samo sa svinjetinom i da se sve to radi sa jasnom nacionalistickom diskriminacijom. ja sam dao svoj komentar i stojim iza svake rijeci koju sam napisao,jer sam cest gost u bistrici i poznajem situaciju u hotelu. a i ostali su imali slicne komentare. mislim da je njeno licno nezadovoljstvo ok, ali dodavati licnim osjecanjima nezadovoljstva neki drugi nije ok. toliko od mene.

Ja bi prije rekao da si ti preosjetljiv na nacionalizam obzirom da, jedino sto si primjetio i prokomentarisao iz Lejlinog citavog posta, jeste taj dio gdje je povezala svoje ime sa boravkom u hotelu...

Ja takodjer sam bio u Bistrici i sve ovo sto je Lejla napisala je 100% tacno i sve mogu u potpunosti  potvrditi. Sobe i namjestaj su u fazi raspadanja, kreveti premali, losa i tanka vrata kroz koja cujes sve sto se dogadja u hodniku i u susjednim sobama, rana jutarnja buka i obavezno budjenje u 7:00....
Higijena je dno dna. Kad sam usao u svoju sobu, nasao sam par dugih zenskih dlaka zalijepljenih po podu kupatila prilikom brisanja, tragovi izmeta u wc solji (bez obzira sto je solja "ociscena" i imala je higijenski pecat)

Ne znam koliko Bistrica ima zvjezdica ali, po mom misljenju, ne zasluzuje vise od dvije. Osoblje nije neljubazno, mozda se i Lejla pogresno izrazila ali cinjenica je da ljudi jednostavno ne znaju raditi ugostiteljski  posao. Mozda jednostavno nisu skolovani za to pa se ne znaju ponasati...

Primjer : Sjedis u hotelskom kaficu i cekas po pola sata da te konobarica primjeti a kad te konacno primjeti, dodje da te usluzi bez ikakvog izvinjenja za cekanje i kao da se nista nije desilo. U 2 dana sam 2 puta ustajao i dolazio za sank da narucim pice.

Jednom sam sjedio sa sankom, preciznije na samom rubu sanka, i u jednom trenutku je dosla i za sank sjela grupa mladje raje pri cemu mi je prilicno stara sankerica (odavno zrela za penzije) prisla i pocela insistirati da se pomjerim jos vise na rub kako bi ta komletna raja mogla da se smjesti. Ja joj skrenuh paznju da, ako se pomjerim dalje, necu vise ni bit za sankom posto sam vec na njegovom samom rubu i da bukvalno necu imat gdje spustit pice, da bi mi na to sankerica pocela odmahivati i nesto mrmljati pri tom se demonstrativno udaljavajuci i nastavljajuci raditi svoj posao. Mislim, za  svoje pare, fakat nisam bio duzan da trpim takva sranja

Osoblje na recepciji se ne zna nasmijesiti, rade ko roboti - dodjes, prijavis se, daju ti kljuc od sobe i dovidjenja. Odlazis, odjavljujes se,vratis kljuc od sobe, vrate ti dokumente pri tom ne rekavsi ni A ni B ni muuu. Hvala lijepo, dodjite nam opet bi bilo sasvim dovoljno....


Quote from: Ed_Sa on 15 February, 2010, 23:36:43
Ne znam u koliko si hotela do sada boravila, ali i u Hrvatskoj, hoteli sa 3* i nizeg ranga, vecinom sluze svinjetinu! Teletina je prava rijetkost, al zbog cijene! Skuplja je od ostalog mesa, a svinjetina je mozda najjeftinije crveno meso! Skuplji i bolji hoteli sluze i teletinu i sve ostalo, tartufe, losos, kavijar... Znaci koliko para, toliko i muzike!
A opcenitno s ljubaznoscu na Jahorini sam prezadovoljan! Nikada nisam dozivio neku neugodnost il sl., sto mi se znalo desiti na ostalim planinama oko Sa! Musliman sam, ne jedem svinjetinu, al takva ti je situacija skoro svugdje u Europi! Vecinom se sluzi svinjetina, jeftina je, ukusna i vecina ljudi je jede!

Ne znam gdje si u HR boravio ali evo ja konkretno sam ljetos boravio u hotelu sa 3 zvjezdice u Zagrebu i imam samo pozitivne utiske ! Uredne, sredjene, klimatizirane i napucane sobe, ljubazno osoblje a sto se tice hrane, za svakoga ima nesto. Meso je bukvalno u odnosu (svinjetina-ostalo) 50:50 pa biraj sta ti odgovara. U Bistrici to nije slucaj obzirom da je odnos svinjetine prema mesu druge vrste odprilike 90:10 za svinjetinu. To nije OK i meni licno ne salje pozitivnu poruku. Po meni je to nerazmisljanje i nevodjenje racuna a bilo koji ugostitelj sebi to nebi smio dozvoliti.

Quote from: Filipino on 15 February, 2010, 16:12:05
Lejla,nemoj me krivo shvatiti(nisam nacionalista),al' ajde reci da li na Bjelasnici  peku prasetinu za eventualne goste koji bi je rado pojeli?

Vidis, sad se ovo moze vezati sa nacionalizmom i podjelom izmedju dvije planine obzirom da nisu u istim entitetima pa necu ici u tom smjeru ali, vjerujem da ne grijesim, ti pored svinjetine jedes i ostale vrste mesa jel tako ? Znaci, na Bjelasnici mozda nebi imao pecene prasetine da jedes ali bi zato imao teletine, janjetine, piletine, ribe i ostalih vrsta mesa koje takodjer jedes i nebi sigurno ostao gladan. Na Jahorini je situacija suprotna, ako ne jedes svinjetinu, ostajes gladan. Vrlo jednostavna racunica.
Moze neko bit i vegetarijanac pa doc za svedski stol prepun mesa a salate i zelenila samo mrvica na svedskom stolu.
Hocu reci,  da kao ugostitelj, treba voditi racuna o svima jer, ima razlicitih ljudi i razlicitih ukusa i nacina ishrane...
Ja jedem svinjetinu ali samo suhomesnate proizvode. Peceno i kuhano svinjsko meso ne volim jednostavno zato sto mi je masno i ne svidja mi se ukus. I pored toga, za veceru nisam bas imao previse izbora sta da jedem...


Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

Kod ace, tajlandsa kuhinja peceno-przeni pavoci, jahorinski domaci skakavci na raznju, pseca rebarca u jahorinskom sosu  :bravo::( ko zeli nek dodje danas otvorenje  devil:( devil:(


Lejla

E ovako objasnjenje za sve one koji me nisu shvatili:

Ja sam odrasla na Jahorini gdje su moji napravili vikendicu dok ih nije bilo ni 10 a to je davne 1982. Nakon rata nasa vikendica je bila srusena do temelja i moji roditelji su 1997 fakticki djaba dali zemlju. Bez obzira na sve, emotivno sam vezana za ovu planinu i mislim da sam  1999 bila prva koja je dosla na zimovanje i iznajmila tudju vikendicu. Na Bjelasnicu sam jednom krocila i najvatreniji sam zagovornik i branitelj Jahorine u svim diskursima.
Mislim da je ocito da nisam nacionalista...
Da su na Jahorini neljubazni i nacionalisti i da sam ikada osjetila da se prema meni neko drugacije ponasa, ne bih ni dolazila!
Ali DA, u Bistrici su neljubazni i prema nacinu na koji su me ugostili sam osjetila da ljudi drugih nacionalnosti tu nisu dobro dosli. Zato sam u naslovu posta i napisala - hotel koji je zadrt. U Bistricu nikada necu otici, ali cu na Jahorinu dolaziti do kraja zivota.
U svim privatnim hotelima, vikendicama, kafanama osoblje je ekstra, sto je i logicno ako zele da se opet vratite kod njih.
U Zagrebu nisam boravila nikad ni u jednom hotelu, ali sam na Primorju svake godine i sto se tice izbora jela mogu da biram sta hocu u svakom restoranu. Cak sta vise svinjetina je rijetka. Ista stvar je u hotelu u Beogradu, a da ne govorim o ostatku Evrope, Amerike. Cak sta vise, odgovorno tvrdim da je vise piletine, teletine, i ribe nego svinjetine.
Napisala sam ovaj post sa namjerom da ljudi koji borave na Jahorini znaju sta ih ceka u hotelu Bistrica, a sto nema veze sa ostatkom Jahorine...

DarkoN

Quote from: Lejla on 16 February, 2010, 10:05:02
E ovako objasnjenje za sve one koji me nisu shvatili:

Ja sam odrasla na Jahorini gdje su moji napravili vikendicu dok ih nije bilo ni 10 a to je davne 1982. Nakon rata nasa vikendica je bila srusena do temelja i moji roditelji su 1997 fakticki djaba dali zemlju. Bez obzira na sve, emotivno sam vezana za ovu planinu i mislim da sam  1999 bila prva koja je dosla na zimovanje i iznajmila tudju vikendicu. Na Bjelasnicu sam jednom krocila i najvatreniji sam zagovornik i branitelj Jahorine u svim diskursima.
Mislim da je ocito da nisam nacionalista...
Da su na Jahorini neljubazni i nacionalisti i da sam ikada osjetila da se prema meni neko drugacije ponasa, ne bih ni dolazila!
Ali DA, u Bistrici su neljubazni i prema nacinu na koji su me ugostili sam osjetila da ljudi drugih nacionalnosti tu nisu dobro dosli. Zato sam u naslovu posta i napisala - hotel koji je zadrt. U Bistricu nikada necu otici, ali cu na Jahorinu dolaziti do kraja zivota.
U svim privatnim hotelima, vikendicama, kafanama osoblje je ekstra, sto je i logicno ako zele da se opet vratite kod njih.
U Zagrebu nisam boravila nikad ni u jednom hotelu, ali sam na Primorju svake godine i sto se tice izbora jela mogu da biram sta hocu u svakom restoranu. Cak sta vise svinjetina je rijetka. Ista stvar je u hotelu u Beogradu, a da ne govorim o ostatku Evrope, Amerike. Cak sta vise, odgovorno tvrdim da je vise piletine, teletine, i ribe nego svinjetine.
Napisala sam ovaj post sa namjerom da ljudi koji borave na Jahorini znaju sta ih ceka u hotelu Bistrica, a sto nema veze sa ostatkom Jahorine...

sad sam morao da obisem kompletan post kada sam vidio ovaj tvoj. ovo je vec sasvim drugacije objasnjenje, mozda se nisi dobro izrazila ili su ti emocije bile jos uvijek jake ali svi smo shvatili isto. u svakom slucaju si u pravu sto se tice hrane, ali zato i postoje hoteli sa dobrom i losom hranom, uslugom i svim ostalim.

@esso_sa ako nemas nista pametno da napises nemoj ni da lupas. ja dolazim na jahorinu  u mjesovitom drustvo, ima nas svih vjeroispovjesti, tako da ti je ona prica o mom nacionalizmu pravo glupa. od drustva sa kojim dolazim gore nikada niko nije imao neprijatno iskustvo bilo koje vrste. necu da ulazim u raspravu s tobom jer cu na kraju umjesto ljubitlje jahorine ispasti nacionalista.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


zedhus

Quote from: DarkoN on 15 February, 2010, 16:50:09
mislim da autor ovoga ima neke druge namjere od onih stvarnih koje navodi u tekstu. kao prvo hotel jeste star i nije stanje kao u termagu ili bordu ali ni cijena nije ni priblizna, dalje osoblje hotela nije tako neljubazno kao sto govoris,nisu bajni ali isto tako ne ujedaju, a nije mi jasno zasto si to povezala sa svojim imenom. sa takvim stavom nije ti mjesto na jahorini. sto se tice hrane dijelom si mozda u pravu ali opet nisi ostala bez jela. ali da ne idem pre daleko, svemu ovome si bez ikakve potrebe dala nacionalisticki ton.
Koliko si puta spavao u Bistrici???
Ja bar 6-7 sezona...
Hoces da malo pricamo na tu temu ili mislis da se bas sve sto se napise mora zamotati u ofucani sovinisticki papir???
Stojim ti na usluzi.

Hocu i ja da nakarikam na 5 zvjezdica!


raca

Ja sam bio u Bistrici prije par nedelja, za cjenu koju su ponudili vise nego pristojno. Citav hotel i sobe izgledaju staro, i stvarno fali rekonstrukcija hotela. Projekat i koncept hotela je mnogo bolji o bilo kog novog hotela, tako da mu fali samo bolja organizacija i renoviranje.

Sto se tice jelovnika, ja sam bio prezadovoljan, narocito vecerom, jer sam jeo dvije, tri salate od morskih plodova (!!!). :) Ove godine sam boravio u vise hotela u Evropi i Grckoj, i u tim u kojim sam ja bio i za mnogo vece pare sluze losiju hranu.

Desilo mi se prije par godina kad sam boravio u Makedoniji (vecinsko pravoslavno stanovnistvo) na Ohridu u vrijeme pred Vaskrs i na Veliki Petak za veceru u velikom hotelu sa 4* izuzev salata nisu sluzili nista posno, i nisam se nesto bunio, vec sta je tu je, ipak je moj izbor.

Ono sto mi je pokvarilo dozivljaj je cjena saune :), od 15 km, prvo ista jedva da se moze nazvati saunom, a drugo, niko nam nije skrenuo paznju da se dodatno placa, posto su bili naglasili u agenciji da su sauna i bazen ukljuceni u cjenu, da bi nakon koriscenja dobili racun.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.