• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

2 x sestosjed za sezonu 2009/2010

Started by vip-jahorina, 10 January, 2009, 17:56:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mijat


Bojan NS

Trebao bi nam jedan bataneo na Jahorini, jedan na Palama i jos jedan u Banja Luci, tek onda bi nesto bilo

01xxx01



vip-jahorina

otprilike je sve kako je mijat napisao.
i ja mislim da je koromanu veoma vazno da pusti te 6sjede u pogon i to sto prije. BL trazi objasnjenje i ne zeli pustiti na svoju odgovornost nesto.
po meni je vec problem zasto lokalna firma nije prosla tender, tj, nije niti bilo tendera.
mislim da leitnera ne zanima da li neko ima licencu ili ne. oni su dali da betonske stope treba da budu tog i tog kvaliteta sa tolikom nosivoscu, i to se vjerovatno provejrilo sve prije nego sto se pocelo graditi.
oni su po meni vise nego profesionalno odradili svoj posao


HeAd

ma samo treba sve pustiti u medije i radili bi sestosjedi za dva dana.....

jer ovako kako je ovi ce se izgleda morati rusiti i praviti novi  (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

BOJAN-BG

radili su na crno nema veze sad ce legalizacija pa ce da daju jos koji milion da prorade  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

mijat


skiDeki

Quote from: vip-jahorina on 26 January, 2010, 21:01:07
otprilike je sve kako je mijat napisao.
i ja mislim da je koromanu veoma vazno da pusti te 6sjede u pogon i to sto prije. BL trazi objasnjenje i ne zeli pustiti na svoju odgovornost nesto.
po meni je vec problem zasto lokalna firma nije prosla tender, tj, nije niti bilo tendera.
mislim da leitnera ne zanima da li neko ima licencu ili ne. oni su dali da betonske stope treba da budu tog i tog kvaliteta sa tolikom nosivoscu, i to se vjerovatno provejrilo sve prije nego sto se pocelo graditi.
oni su po meni vise nego profesionalno odradili svoj posao
Znaci treba im samo papir da znaju raditi to sto rade, pa nek ga nabave, valjda ce se tad dobiti dozvola za rad sestoseda!
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

BOJAN-BG

Quote from: skiDeki on 26 January, 2010, 21:44:22
Quote from: vip-jahorina on 26 January, 2010, 21:01:07
otprilike je sve kako je mijat napisao.
i ja mislim da je koromanu veoma vazno da pusti te 6sjede u pogon i to sto prije. BL trazi objasnjenje i ne zeli pustiti na svoju odgovornost nesto.
po meni je vec problem zasto lokalna firma nije prosla tender, tj, nije niti bilo tendera.
mislim da leitnera ne zanima da li neko ima licencu ili ne. oni su dali da betonske stope treba da budu tog i tog kvaliteta sa tolikom nosivoscu, i to se vjerovatno provejrilo sve prije nego sto se pocelo graditi.
oni su po meni vise nego profesionalno odradili svoj posao
Znaci treba im samo papir da znaju raditi to sto rade, pa nek ga nabave, valjda ce se tad dobiti dozvola za rad sestoseda!
a sta ako nisu registrovali firmu za takvu delatnost,onda nemogu ni da prikazu taj papir skidaj sestosede da se liju nove stope sa sertifikatom  (:smijeh:

skiDeki

Ma firma se sigurno bavi gradjevinarstvom, samo mozda nije registrovana za tu vrstu radova, ne znam ni kako da je nazovem, npr mostogradnja, vec je registrivana npr kao preduzece koje se bavi visokogradnjom. Mislim da je odprilike takva priroda ovog problema.
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

HeAd

ma vise se ne zna ni ko pije ni ko placa...ima smisla ovo sto mijat govori...kako je moguce uopste da je leitner kao ozbiljna firma (ili je to ono cim dodjes u BiH sve je neozbiljno)   (:smijeh:montirao sestosjed na stope koje je radila firma koja nema certifikat...ma sve mi je to lov u mutnome  (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

mijat


MarijaBB

Dobila sam danas dve kile graha, pravi domaci. Svakom po saku pa nek baca.....

Alooooo, o cemu vi to pricate, koliko sam ja skontala, niko stvarni razlog i ne zna, nego samo nagadja.
Jesu stope, nisu, jesu licence i certifikati ili nisu.....

Vjerovatno je miks svega toga, ali turistima nije bitno koji je razlog sto ne rade vec kad ce da prorade.....



Diskusija izmedju moje prijatejice i njene mame. Pravo me podsjeca na ovu pricu o promasenoj sustini.

Prijateljica:"Imam neku sliku, pravo lijepa, ali nemam gdje da je objesim. Neko mi treba rupu izbusiti da zavrnem saraf."
Mama:"Jooooj, ima u OBIJU hobi busilica nije skupa, 50 maraka.."
Prijateljica:"Mama, meni ne treba busilica, meni treba rupa....."


ideea:(