• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

skije

Started by jednostavan41, 21 January, 2014, 09:36:25

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

jednostavan41

pozdrav svima
trebam pomoc -misljenje(al prvo ona ozbiljna dok rijesim problem---- kasnije me zezajte i nabijajte na razanj)

stao sam na skije prije 4 sezone,hebiga zarazio se pa sam visio po planinama kad god sam vremena ufatio i para sabro,znaci pocetnik al savlado sam poprilicno pa se mogu spustit na jahi bez problema niz svaku stazu,nikakva jurnjava nego ono laganica,imam neke skije polovne sam uzeo ne sjecam se tacno al oko 70-80 eura sam platio (ojra) sto bi neki rekli,i sluzile su dobro,ono odnesem u servis na pocetku sezone i sluze,zena je kupila nove pa i njene dam na servis, eh ove sezone odnesem kod nekog novog servisera (ima neku bolju opremu) uradi on meni servis i pita me da uradi i neki dodatni jer to moze uraditi sa masinom kao uzduz da malo isfreza skije i uradio je i to.... evo me doso sam juce u austriji popeo se i nikako skije da me slusaju,ma umro sam -crko spustajuci se a inace  tu skijo prosle godine bez problema.... a isto je i sa zenom slucaj.... prvo sam konto malo je snijeg losiji posto slabije snijega ima ali..... sad sam siguran da je do skija,nazvo sam i servisera ovoga on kaze da uzmem malo smirgla pa da po 15 centi na pocetku skija malo zatupim.... ma neznam  i da ovde odnesem u servis  dok se ja sporazumim i objasnim problem a i poderace me ko carapu(mogu pola skija uzet kod nas za servis ovde) volio bih cuti  cijenjeno misljenje....  i oprostite na smetnji (morao sam biti malo opsirniji)

unaprijed hvala
da znam - znao bi

skiDeki

Mislim da to nema veze sa servisom, sigurno su mnogo brze jer su glatke. Meni se nesto slicno desilo kad sam prvi put skijao na 100% vestackom snegu, imao sam utisak da skije idu slobodno u svim pravcima, ali sam skontao da je do podloge i brzo sam se adaptirao:-) znaci ako je i tu vestacki sneg, verovatno je do toga.
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

borisBP


Radiohead

Sad te mozemo zjb i razapinjati na razanj :)

mijat

ako su skije brze treba mazati slaninom, ako su spore voskom   ideea:( u pauzi mazanja treba liznuti pljosku  regge

jednostavan41

poco je razanj a niste rijesili problem......ma i ja sam olizo pljosku al iznutra,nisam danas ni otiso nigdje,samo bazen sauna i slicno(nije za foruma) sutra cu rjesavat problem
da znam - znao bi

Sinke

pa moras prvo napisati sta je problem ? to sto te skije ne slusaju nista nam ne govori.
da li su ti skije prebrze, da li imas problem pri ulasku u zavoj, da li ti proklizavaju u zavoju i ne drze cvrsto podlogu, itd. ?

moze da se desi da ti nisu dobro servisirali kantne da su pretupe, ali kao sto ti vec rekose moze se desiti da prvi put skijas na vestackom snegu i zaledjenoj podlozi, pa iskljucivo zbog toga imas problem da kontorlises skije.

moze da se desi da su ti kantne odlicne i lepo naostrene po prvi put od kako skijas, pa sada skije ujedaju stazu kako treba, ali te ne pustaju da skijas nepravilno. to turpijanje rubnika smirglom je mnogo glupa stvar, sto bi to radio ? ako treba koriguj tehniku skijanja, nemoj tupiti kantne.

na kraju krajeva, niko ti preko foruma ne moze resiti problem, lepo prosetaj do prvog servisa samo da pogledaju skije i vide da li su servisirane kako treba, to te nista nece kostati.



jednostavan41

Quote from: Sinke on 21 January, 2014, 15:10:31
pa moras prvo napisati sta je problem ? to sto te skije ne slusaju nista nam ne govori.
da li su ti skije prebrze, da li imas problem pri ulasku u zavoj, da li ti proklizavaju u zavoju i ne drze cvrsto podlogu, itd. ?

moze da se desi da ti nisu dobro servisirali kantne da su pretupe, ali kao sto ti vec rekose moze se desiti da prvi put skijas na vestackom snegu i zaledjenoj podlozi, pa iskljucivo zbog toga imas problem da kontorlises skije.

moze da se desi da su ti kantne odlicne i lepo naostrene po prvi put od kako skijas, pa sada skije ujedaju stazu kako treba, ali te ne pustaju da skijas nepravilno. to turpijanje rubnika smirglom je mnogo glupa stvar, sto bi to radio ? ako treba koriguj tehniku skijanja, nemoj tupiti kantne.

na kraju krajeva, niko ti preko foruma ne moze resiti problem, lepo prosetaj do prvog servisa samo da pogledaju skije i vide da li su servisirane kako treba, to te nista nece kostati.

ma jednostavno kada hocu zavoj da uradim tesko upravljam skijama..... podloga jeste dosta tvrdja ali i na dijelovima gdje je snijeg meksi na visini 2000 malo je bolje al opet nije to to......ma odnijet cu na servis sutra  pa cu da vidim



da znam - znao bi

Plavi


jednostavan41

da znam - znao bi

jednostavan41

da zahvalim svima koji su davali savjete, na kraju sam otiso kod svabe da skije sredi  a mene da uneredi.... al nije bilo opasno za troje skije ( dvoje velike i jedne djecije uzeo mi je 85 eura
bilo je do skija jer sam mogao vladati sa njima poslije svabinog servisa.... e sad skije su dale vitre pa sam odlucio da uzmem nove trazio bih savjet sta da uzmem
185 visina ima kila dosta viska (za hajvanske vage) 110kg al ih nosim bez problema, npredniji pocetnik... skijam jedno 4 sezone ovo je peta, na jahorini se mogu spustiti bez problema svakom stazom
kad kazem bez problema to mislim bez padova al sa laganom voznjom--- na onoj padini iznad dvosjeda na ogojelici oderem stazu al se spustim niz nju na skijama( niti ih skidam niti sidjem na guzici)
ono ako je malo strmije brdo malo u plug pa zavoj... hebiha cisto rekreativno,volim biti u prirodi po snijegu pa mi je lakse se na skijama pustiti nego silaziti pjeske,mada znam i nekad malo zafurat.
eto molio bih za neki savjet sta mi je najbolje da uzmem....

hvala unaprijed svima
da znam - znao bi