• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Pripreme za nadolazecu sezonu 2017/18

Started by Filipino, 05 September, 2017, 16:25:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

SILE

Ja koliko mogu da primjetim ovo je klasicno tjeranje lokalaca sa planine da bi se moglo napraviti VIP mjesto za bogate. Dnevna karta poskupila za 1-2 KM (ciljana grupa su turisti kojima ne znaci nista) a sezonski za 540 KM, sto je direktan udar na lokalno stanovnistvo koje je godinama kupovalo sezonske karte jer ocigledno smetamo u zamislima menadzmenta.  )Y( )Y( )Y(


Radiohead

Cjenovnik je napravljen za vas, nase komsije, susjede, sosedje... Jer ide se na kartu vase nostalgije, emocija i slicno, vi cete progutati sve i jedan cjenovnik koji je jeftiniji od bilo kojeg EURskog u EU uz casicu domaceg soka, suhog mesa i dobre druzine. Ove ovdje skijese ko j..., mada ima i tu materijala jer bit ce ljudi koji ne prate cjenovnike i skijaju par vikenda u sezoni. Direktor je po meni ispao supak najveci do sada, uzimanje lopatom u rukavicama, na finjaka sve sracunato, bez trunka osjecaja za djecom, lokalnim skijasima, takmicarima i slicno.
Ja cu skijati podno Jahorine ove godine.


mijat

za¾iveo je forum  ole

mijat, matthew, mato74, Finac, sboard, Zliko, vip-jahorina i 233 gostiju pregledaju ovaj forum.

Carving tri

Neka se oglasi OC i saopste da li ce zavrsiti sistem za vjestacko osnjezavanje do pocetka sezone. To bi bilo profesionalno. Da znamo zbog cega toliko povecanje. Ako garantuju vjestacki snijeg, onda se moze planirati odlazak na zimovanje na Jahorinu. Ako ne mogu zavrsiti, a to bi morali da kazu. Onda znaci da   se odlazak na Jahorinu ne moze planirati.

dix


djmiros

Kakva drskost i laz,
nacrtali gondolu , i napisali da je pocetak sezone 15 novembar.


dix

a ja se samo nadam da i dalje ima nade da proradi i vestak pa da sve ovo malo potisne u stranu.
Pa zar nisu bar mogli za one koji su imali sezonski prosle godine dati neko dobar popust, cini mi se da takvi popusti postoje na drugim skijalistima.
Ja konkretno idem ili na Jah ili na Kop, a zna se sta ce da presudi - samo SNEG!!!
Kad bi vestak proradio za mene Kop ne bi bio opcija uopste.

IggyPop

Dakle deracina lokalaca. Nema 30satnih karata ako nista jedino pozitivno u svemu ovome je sto ove godine nece biti guzve na skijalistu i cekanja na sestosjedima. Bice mjesta i u kafanama s obzirom na cijenu parkinga. 😀

umjetnik

Nakon èetrdeset godina redovnog skijanja, iskljuèivo na Jahorini, prisiljen sam da ka¾em ZBOGOM!!!

Za kæerku i mene treba mi, minimalno, 100 KM!

...ukinuli su i bobe, i èetiri sata.

Dakle, ZBOGOM!!!

S Kojotovski

Ima li neko sa Pala da povoljno renta ðaèku knji¾icu? ©to stariji razred, bolje :-)

Sent from my D2303 using Tapatalk


Sarajevo 1984

Pozdrav!

Iako tek prvi put pisem, posjecivao sam kao gost ovaj forum godinama.

Kao i druge na forumu i mene je naljutio cjenovnik OC-a. Prvenstveno mislim na sezonske karte. Boli macehinski odnos prema domacem stanovnistvu koje je izgradilo Jahorinu, ali to covjek koji je dosao sa strane jednostavno ne razumije. Ne razumije da je Jahorina planina druzenja, da se kroz drustva i klubove (Zeljo, SSK, Romanija,...)  izgradila i opstala.

Ekipa s kojom skijam (ima nas 7) ove godine , teska srca, reci ce "ne" skijanju uz ovakve cijene.  Ravna i Bjelasnica prave bolju pricu, a najvjerovatnije i puno jeftiniju.

Obrazlozenje:
Nekoliko puta sam obilazio staze na Jahorini, Bjelasnici i Ravnoj. Znam koliko je i gdje sta uradjeno. Imam tonu fotografija.

Kada je rijec o Jahorini mogu slobodno reci da ce za skijanje biti gore nego prethodnih godina. Staze su kamenjar + blato (posebno s vrha na sestosjedu Poljice). Sanaciju je sada nemoguce uciniti. Ljudi moji, to nisu kamencici, to su stjencuge. Ono sto su radile masine treba obuseniti. Po meni, pozitivno sto je uradjeno je prelaz sa Ogorjelice na Poljice, kao i pad ispod Lavine.
Dusa me boli kada vidim sta su uradili sa Olimpijskim veleslalomom (Praca). Sada vise lici na plazaliste za civile i delegate. Heeej, Olimpijska staza! :(  Staze koje su imale prirodne oblike postale su sve iste, unificirane, monotone,... Smeta im oblik lijevka, a npr. na Ogorjelici on je davao poseban stimung. Takodjer, nema vise ni popularne kompresije prema Ostroj Glavici.

Kada je rijec o "vjestaku", njega sigurno nema ove godine. Zamazivanje ociju jezerom je upravo samo to, zamazivanje. U nedjelju sam bio na Bjelasnici i popeo se na vrh. Tamo je u zavrsnoj fazi postavljanje folije na jezeru. Kada se zna da je to jezero na 1750 mnv, onda pada u vodu prica da se nije moglo uraditi na Jahorini. Tamo je zavrsen i cjevovod, postavljeni topovi, cime je Bjelasnica dobila duplo vise pokrivenosti staza vjestakom nego Jahorina. Ravna isprobala nove topove,  a staza duzine Prace. Cijene necu da pominjem. Na Ravnoj obecavaju blago povecanje cijena i besplatan parking, a iako se govorilo da ce i Bjelasnica povecati cijene to se izgleda nece desiti. Svi oni skijasi iz grada koji vole Jahorinu zbog cijene, ali realno i bolje ponude, okrenut ce se Bjelasnici.

Na osnovu svega, za sta onda da platimo 900KM? 900-360 (prosle sezone) =540 KM razlike u cijeni za nista tj. za staze sa kamenjem.

Parking da ne spominjem!

I jos jedna vesela odluka, upravo za one koji su izgradjivali Jahorinu tj. starije skijase izbad 67 godina. Necete vise imati nagradno skijanje, nego cete sa vasom ogromnom penzijom placati kartu. Diiivno! 😥

I Tarzo osta' bez karte, a trebali bi i Vucka protjerati! 😯😦