• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

OBJAVLJENE Cijene SKI pasa

Started by Lejla, 28 November, 2008, 13:59:11

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Vec sam napisao nesto o sastanku sa ministrom turizma RS Gluhakovicem i naplatnim kucicama na ulazu u ski centar Jahorinu.

Sto se tice skipasa, na zalost nismo uspijeli pripremiti materijal o poskupljenu i vasa misljenja, tako da nismo uspjeli to predociti ministru.
U svakom slucaju je skrenuta paznja, slucajno moram reci, na eventualno poskupljnje skipasa, na veoma nepovoljnu situaciju u regionu i na moguce negativne reakcije potencijalnih i stalnih gostiju. Kako mi je preneseno, ministar je protiv dizanja cijene ski pasa.
Ja sam zamolio nase predstavnike (sastat ce se opet u narednih para dana) da skrenu paznju na eventualne posljedice odluke o dizanju cijena skipasa.

I tu igra veliku ulogu odluka nekih parametara i njihovih procjena, odnosno konkurenih nam skijalista (Kopanik, Bugarska, te ostala BiH skijalista).
Ostaje nam da pricekamo sta ce biti i naravno sa reakcijama eventualno uticemo na donosenje odluke ...

zzdado

VIP ,ti vec sigurno osjetis kako dise ovaj narod....Ovima iz Hrvatske i Slovenije 35 KM ne predstavlja nikakav problem (100 kuna ,pih sta je to), za njih je to doista jeftino.Ovima iza Srbije to takodje nije puno skupo posto je struktura ljudi koji otuda dolaze ipak neki visi socijalni sloj koji saraju na relaciji Jahorina -Kopaonik,dakle uglavnom lova nije problem.E sasd ono glavno ,raja iz BiH pa to je glavni problem ...prosjecna plata 500-700 KM ,blizu im skijaliste a ne mogu gore zbog cijena...KOme se OC treba prilagoditi.Ja sam za masovnost i da nasa djeca uce skijati i da osjete planinu bas kao u vrijeme olimpjade kada je velika vecina nas naucila skijati jer se tada moglo.Zasto neko da zatvori vrata planine silnim i potencijanim ljubiteljima ovog najljepseg sporta koji postoji.Neka me komsije iz susjedstva ne shvate pogresno ,niko nema love na bacanje ali za nas iz BiH 35 KM je ogromna lova za jednog covjeka jedan dan(ja,supruga i djeca 150 KM minimalno za jedan dan skijanja-)sto je puno puno je.
Dakle ski karte ne smiju poskupjeti, a narocito ne u ovj godini kada nam je privreda u k...u.

HeAd

a jesmo se raskokodakali oko ovih ski karata (:smijeh:

Ja licno nevjerujem da ce ski karte poskupjeti, realna cijena na Jahorini je 35KM i sa novim sestosjedima i sa sistemom za zasjnjezivanje....cinjenica je da Jahorina ima 20kilometara solidno pripremljenih staza i cinjenica je da BiH sljedece godine ulazi u Bjeli Sengen kao i Srbija...znaci ako poskupe ski karte mislim da ce se rijetko ko opredjeliti za Jahorinu pored Austrije i Dolomita....ovo je realnost, a sada mozemo da pricamo sta hocemo....
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

zzdado

Quote from: head on 03 November, 2009, 20:14:55
a jesmo se raskokodakali oko ovih ski karata (:smijeh:

Ja licno nevjerujem da ce ski karte poskupjeti, realna cijena na Jahorini je 35KM i sa novim sestosjedima i sa sistemom za zasjnjezivanje....cinjenica je da Jahorina ima 20kilometara solidno pripremljenih staza i cinjenica je da BiH sljedece godine ulazi u Bjeli Sengen kao i Srbija...znaci ako poskupe ski karte mislim da ce se rjetko ko opredjeliti za Jahorinu pored Austrije i Dolomita....ovo je realnost, a sada mozemo da pricamo sta hocemo....
Slazem se s tobom milion posto!!!

brera

Quote from: zzdado on 03 November, 2009, 19:50:55
VIP ,ti vec sigurno osjetis kako dise ovaj narod....Ovima iz Hrvatske i Slovenije 35 KM ne predstavlja nikakav problem (100 kuna ,pih sta je to), za njih je to doista jeftino.Ovima iza Srbije to takodje nije puno skupo posto je struktura ljudi koji otuda dolaze ipak neki visi socijalni sloj koji saraju na relaciji Jahorina -Kopaonik,dakle uglavnom lova nije problem.E sasd ono glavno ,raja iz BiH pa to je glavni problem ...prosjecna plata 500-700 KM ,blizu im skijaliste a ne mogu gore zbog cijena...KOme se OC treba prilagoditi.Ja sam za masovnost i da nasa djeca uce skijati i da osjete planinu bas kao u vrijeme olimpjade kada je velika vecina nas naucila skijati jer se tada moglo.Zasto neko da zatvori vrata planine silnim i potencijanim ljubiteljima ovog najljepseg sporta koji postoji.Neka me komsije iz susjedstva ne shvate pogresno ,niko nema love na bacanje ali za nas iz BiH 35 KM je ogromna lova za jednog covjeka jedan dan(ja,supruga i djeca 150 KM minimalno za jedan dan skijanja-)sto je puno puno je.
Dakle ski karte ne smiju poskupjeti, a narocito ne u ovj godini kada nam je privreda u k...u.
Iznesi svoj stav- Dali treba ski pass poskupjeti! ;)

Filipino

Quote from: head on 03 November, 2009, 20:14:55
a jesmo se raskokodakali oko ovih ski karata (:smijeh:

Ja licno nevjerujem da ce ski karte poskupjeti, realna cijena na Jahorini je 35KM i sa novim sestosjedima i sa sistemom za zasjnjezivanje....cinjenica je da Jahorina ima 20kilometara solidno pripremljenih staza i cinjenica je da BiH sljedece godine ulazi u Bjeli Sengen kao i Srbija...znaci ako poskupe ski karte mislim da ce se rijetko ko opredjeliti za Jahorinu pored Austrije i Dolomita....ovo je realnost, a sada mozemo da pricamo sta hocemo....
Svi se nabrijavaju na Austriju i Dolomite kad nadamo se ukinu vize,ali pogledaj na stvari iz druge perspektive:
-Raja koja ima lovu vec odavno tamo skija i sa vizama i njima cijene ne igraju ulogu
-a oni koji skijaju na Jahorini,kad se ukinu vize otici ce iz radoznalosti u Alpe,ali ce se mnogi vrlo brzo vratiti, jer kad budu placali pivu 3-4,50€,kobasicu sa pomfritom 8-10€,ski-pass 35-40€,budu smjesteni u minijaturne apartmane(bez kamina)sjetit ce se Jahorine.
Ima na Jahorini jos dosta da se radi,ali krenulo je polako.

HeAd

heheh...necu komentarisati (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

harison

Bjelasnica ce ocigledno ostavljati stari skipass jer ove godine ama bas nisat nisu uradili, a poskupljali su prosle sezone kako bi ove glupe topove nabacili koji sluze nizasta >:(
A sad ne znam koliko je pametno za Jahorinu da poskupi, prosle sezone su poskupili zbog Bjelasnice (bio dogovor) jos kad Jahorina u proslim godina nije nista imala novo do sad, sve su isli za Bjelasnicom kako oni tako i Jahorina....Zasto se sad nebi okrenula situacija da malo Bjelasnica vidi pa da pocne trcati za Jahorinom i da krene stopama kao Jahorina sto je isla za njima da spuste brate na 30KM odrlasle, djecije na 20KM (i to je nesto), jer ovih 5KM bi svakako islo na parking....Sramota zar nevide da ako bar jednu sezonu probas rizikovat da spustis cjene da ce 89,9% ljudi upisivati svoju djecu na zimske sportove to bilo skijanje ili snowboard. Sta jos sami bi ih poducili i kupovat im opremu koja nije tako jeftina.

P.S.
Prije 5 godina kada sam poceo bordati, mama mi je mogla priustiti taj luksus koji ja nisam mogao ni sanjati da cu nauciti voziti i tako se dobro zabavljati na nasim prekrasnim planinama sve dok cjene nisu ovako naglo pocele skakati 20-25-30-35 za samo 2-3 sezone su se cjene podigle za 15KM (ev sad ce i za 20KM nedaj boze) MALO IZRACUNAS i ide da bi mogao ici 2 dana zaredom u sedmici na planinu (za 2 dana potrosis dnevnu od 25x2= 50 dok je cjena bila 25 KM za odrasle) a sad jednom u sedmici odes potrosis 35KM i onda cekas sljedecu sedmicu ili cak dvije sedmice kako bi opet mogao ici nije smjesno neg je ovo tuzno. Nedaj boze da porodica ima dvoje djece pa bordanjem bi se prestao bavit josi od 2007 god. (nisam uracunao prevoz, hranu, pice)

P.P.S

Zanima me da li ijedan direktor koji je neko i nesto na Jahorini naplacuje skipass svojoj rodjaki sa 6-7 koljena ili nesto tako naravno da ne.Mada ih ni ovaj SITE, ni forum ne interesuje jer oni sami ne znaju upaliti svoj sopstveni racunar koji imaju u svojim kucama i kancelarijama kamoli jos uci i registrovati se na forum i postaviti neki pozitivan komentar.Obradovat nas stalne goste ili tako nesto slicno.


©VERCOVANJE NIKAD NECE PRESTATI ZBOG TAKVIH KRETENA NISU KRIVI REDARI, NEGO OVI TAKOZVANI DIREKTORI KOJI DRPAJU SLANINE I CUCLAJU RAKIJE NA RACUN KUCE, ako ih ne castis ceka te ozbiljan okrsaj sa njima SRAMOTA , ako sam negdje pogrijesio ili nesto prolupao gdje ne mozete razumjeti nemojte zamjerit jer sam stvarno vise nadrkan sa ovim pretjerivanjem iz godine u godinu.

Zivjeli mi pa makar skijali na brezuljcima ili brdima!!!

Big_DANE

Quote from: Filipino on 03 November, 2009, 22:14:54
Quote from: head on 03 November, 2009, 20:14:55
a jesmo se raskokodakali oko ovih ski karata (:smijeh:

Ja licno nevjerujem da ce ski karte poskupjeti, realna cijena na Jahorini je 35KM i sa novim sestosjedima i sa sistemom za zasjnjezivanje....cinjenica je da Jahorina ima 20kilometara solidno pripremljenih staza i cinjenica je da BiH sljedece godine ulazi u Bjeli Sengen kao i Srbija...znaci ako poskupe ski karte mislim da ce se rijetko ko opredjeliti za Jahorinu pored Austrije i Dolomita....ovo je realnost, a sada mozemo da pricamo sta hocemo....
Svi se nabrijavaju na Austriju i Dolomite kad nadamo se ukinu vize,ali pogledaj na stvari iz druge perspektive:
-Raja koja ima lovu vec odavno tamo skija i sa vizama i njima cijene ne igraju ulogu
-a oni koji skijaju na Jahorini,kad se ukinu vize otici ce iz radoznalosti u Alpe,ali ce se mnogi vrlo brzo vratiti, jer kad budu placali pivu 3-4,50€,kobasicu sa pomfritom 8-10€,ski-pass 35-40€,budu smjesteni u minijaturne apartmane(bez kamina)sjetit ce se Jahorine.
Ima na Jahorini jos dosta da se radi,ali krenulo je polako.

SVIDJA MI SE NACIN NA KOJI RASMISLJAS!!!!!!!!!!!!  ludzatobom:(( :bravo::( :bravo::(
ALI NIJE LOSE OTICI MALO NAPOLJE DA SE VIDI STA LJUDI RADE I KAKO OZBILJNO RADE!!!

skydiver

Ove cijene na Jahorini se polako priblizavaju cijenama u Francuskoj (u decembru se mogu naci i jeftiniji smjestaji) s tim da nam je Jahorina bliza i ne trebaju vize, ali kad se ukinu vize vjerovatno ce ljudi poceti da razmisljaju o zimovanju i negdje drugdje bar negdje blize Austrija ili Italija  za isto ili malo vise para.
Naveo sam ponudu cisto da ljudi uporede cijene zimovanja ovdje i negdje vani.
http://www.les3vallees.com/
White Weeks January Skiing
    Offer available from : 02/01/2010 to 06/02/2010
    From 292,5 €
    Enjoy our offer « White weeks » in Saint Martin de Belleville
    Buy more, pay less !
    White weeks «January Skiing » – from 02/01 until 06/02
    Book your package accommodation + ski pass simultaneously and economise up to 35€ / pers on your holiday
    From 292.50€ / pers instead of 327.50€.
    One week stay in a 4 persons studio, based on full occupation + 6 day 3 Vallées ski pass.
The 3 Valleys comprise the resorts of Courchevel, La Tania, Méribel, Brides-Les-Bains, Les Menuires – Saint Martin, Val Thorens and Orelle:
The largest ski area in the world, linked together by ski runs and ski lifts, with 600 kms of interconnected slopes and 180 ski lifts

Big_DANE

Pa da sto kazes cene su vrlo prostupacne a da ne govorimo oko BELIH NEDELJA kada se NE PLACA SKIPASS !!!!!!!
Kontam da bi OC mogao da uvede koju belu nedelju :P ne bi im otpala guzica!!! I POPUSTE ZA STUDENTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

midwest

Quote from: Filipino on 03 November, 2009, 22:14:54
Svi se nabrijavaju na Austriju i Dolomite kad nadamo se ukinu vize,ali pogledaj na stvari iz druge perspektive:
-Raja koja ima lovu vec odavno tamo skija i sa vizama i njima cijene ne igraju ulogu
-a oni koji skijaju na Jahorini,kad se ukinu vize otici ce iz radoznalosti u Alpe,ali ce se mnogi vrlo brzo vratiti, jer kad budu placali pivu 3-4,50€,kobasicu sa pomfritom 8-10€,ski-pass 35-40€,budu smjesteni u minijaturne apartmane(bez kamina)sjetit ce se Jahorine.
Ima na Jahorini jos dosta da se radi,ali krenulo je polako.

I ja sam tako mislio. I probao Austriju i ostao tamo. I pokusavam biti realan u poredjenju Jahorine sa drugim destinacijama. Stoji tvrdnja da je klopa i hrana u restoranu na stazi skuplja nego kod nas i da je ski-pass, naravno, skuplji. Ali takav ski-pass ti omogucava da napravis 70-100 km skijanja dnevno, zavisno o tempu (pogledaj prilozeni fajl). Na Jahorini ne mozes ni pola toga. Apartmani nisu mali kao sto ti mislis. Npr. prosle godine u Nassfeldu sam bio u apartmanu udaljenom 200 m od gondole, velicine 95 m2 koji je imao tri spavace sobe, dva kupatila, kuhinja sa kompletnom opremom od masine za pranje sudja do mikrotalasne, centralno se podrazumijeva... Takav apartman za 7 osoba kostao nas je 115 Eur dnevno. (Izvini vip sto ovako reklamiram indirektnu konkurenciju, ali morao sam argumentovati). To definitivno nije maleno.

I neka niko ne misli da imam nesto protiv Jahorine. Tu sam naucio skijati. Mila mi je i draga i zauzima specijalno mjesto u mom srcu. I dalje smatram da vizuelno nema ljepse planine. Narocito u kombinaciji dosta snijega/suncan dan. I drago mi je da je nesto krenulo. Ali treba paziti.

Vizuelno nema ljepse, ali skijaski ima. Mada i vizuelno nije dovoljno ako nemas infrastrukture. Evo npr. prosle godine su sa mnom u inostranstvo isla i dva neskijasa koja samo uzivaju u prirodi. I ici ce ponovo ove godine. A ta dva neskijasa su bili sa mnom jednom na Jahorini i gore ne zele ici ponovo. I to je za zamisliti se. Ja nisam neskijas pa ne znam sta je prevagnulo kod njih, ali je indikativno.

Jos samo nesto. Podjela raje na one sa lovom i one bez love je glupost. Cijela moja ekipa bi po toj podjeli spadala u one koji nemaju love. Ali smo jednostavno sracunali sta dobijemo za isti iznos love vani i ovdje. Uf, odoh dosta siroko...

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

midwest


vip-jahorina

i ja da se malo sa svojim misljenjem umijesam:
odmah u startu, pristrasan sam, volim jahorinu, ali sam veoam realan covjek, tako da mozete gledati bez te pristrasnosti moju ocjenu situacije. ukratko da kazem, skijam svake godine i to vise puta u vrhunskim centrima po EU, premca nema valdisere. nemam problema sa vizom (da ne objasnjavam), lovu za takve izlete si mogu priustiti. po vasim postovima, ja nemam sta trazit na jahorini!

ajmo redom: skijanje vani (uzet cu primjer Katschberga, jer je puno jeftiniji od Valdisera) je puno kvalitetnije. vertikalni transpost puno uredjeniji, sve je onakao kako treba biti, nema preko reda, nema sverca, tu i tamo guzve. staze su do 12 odlicne, do 2-3 u redu, poslije toga nije to to, naravno mora se znati gdje se moze bolje a gdje losije skijati. uglavnom uzmem hotel sa polupansionom, sto je uvijek vatra: 2-3 zvijezdice hotel 60-130 eura, zavisno od termina. 4-5 zvjedica je suludo uzimati. Apartamni su od nekih 100 eura za 3-4 osobe, uglavnom 130-150 (u srcu sezone oko 200-250).

Znaci dorucak ujutro u cijeni, napapam se i na skijanje. vec za sat-dva sam zedan, znaci neki caj padne koji kosta 4-5 eura oko 12 sam ko pas gladan, moram bar sitnicu pojesti, 10-15€ ko nista, ako hocu da jedem normalno, 20-25 €, zedan, caj (ovaj put s rumom  :) ), sok, opa 5-10€!

Navecer klopa u hotelu, malo prosetaj, na "kaficu" opa 50€ nisam se okrenuo. Ako hocu da zaglavim, potreban mi je nosac samjuel da mi nosi kofer s lovom....

O cijeni skipasa necemo pricati, jer su uglavnom poznate. Sve ovo moze jeftije ili skuplje biti, ali se uglavnom ne moze u minimarketu kupiti salama koja kosta 2 eura, nego je poseban rezim: 3 kriske salame 4.99 pa 3 kriske sira 4.99 mali putercic 1.99 pa bujrum!

Na svakom cosku mozes potrostiti 20 eura bez pitanja, naskijati se i ne nasmijati se, ne popricati osim kad placas racun.

E sad Jahorina: oko smjestaja znate i sami, ali je ipak bar 30-50% jeftinije (Vikendice kostaju vani po 300-400 eura !!! kod nas je najskuplja 200 za novu godinu). 4clana familija plati 700 eura smjestaj, moze kupiti na Palama za 7 dana jesti i piti za 100-200 eura. skipas (do sada: 2,5 u prosjeku skijau, znaci oko 200-250€) i zezancija 200€.

Kvalitet staza: cesto sam imao razmjerice i ovdje u forumu i privatno sa ljudima kad kaze staze ne valjaju! To stoji, ali u odredjenim djelovima, u odredjeno doba dana. Ja skijam skoro isto kvalitetno na Jahorini kao i bilo gdje drugo. samo se mora znati gdje. Govorim kad je malo snijega i kad je extr. puno ljudi. Ako svi idu na Poljica gdje je enormno opterecena staza, naravno da je pri prvom suncu dio staze los.

Dalje, ovdje mozes popricati, nasmijati se s ljudima, popit jednu (dvije ili vise  ;D ) plati onu svoju "uzinu"  par KM. Provesti odmor i nauzivati se. Ski fanatici (kakav sam ja) se mogu naskijati bez prpblema na Jahorini (za vasu infomaciju: valdisere ima preko 300 km staza. samo na par mogu skijati, jer ostale su smece: prenatrpane, zaledjene, konfiguracija mi neodgovara...), znaci opet se svodi na isto.

Ali zato je tu vip ili neko s kim se odmah stupi u kontakt, poprica popije i jos neki biznis dogovori.

Za vasu informaciju: nigdje nisam platio Parking ili ulaz u ski centar. Jer to mi uzmu na fin nacin, ali par puta vise. Mi se ovdje zalazemo za jedan zdravi zimski centar u kojem ipak treba sacuvati ovu otvorenost prema gostima sa svih strana.

Ja cu i dalje skijati na Jahorini, iako mi nista ne predstavlaj skoknuti do nekog vrhunskog ski centra.