• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 4 dio!!!

Started by Onill, 22 February, 2007, 15:31:56

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Onill

znaci nastavljamo u novom ruhu...laganica stare teme pada ne pada...staze...desavanja...visina...i tako to samarajte barem jos dva mjeseca :)

vip-jahorina

izvjestaj sa jahorine:

snijeg je jos ok, skijanje je dobro, naravno ima malo kamenica i "progorjelih" staza. to su oni dijelovi koji se mogu bez problema zaobici - prelomi i djelovi staze koji su prema jugu okrenjeni - na svu srecu takvih je veoma malo, jer je jahorina vise ka sjevernoj strani okrenjena.

sve u svemu, ja sam veoma dobro skijao.

meri

Quote from: Onill on 22 February, 2007, 15:31:56
znaci nastavljamo u novom ruhu...laganica stare teme pada ne pada...staze...desavanja...visina...i tako to samarajte barem jos dva mjeseca :)
Bog te cuo za ova dva mjeseca. Juce je objavljen podatak da prosjecne ferbuarske temperature odgovaraju martovskim. Znaci da je vrijeme da se "baci oprostajna zica" i odradi jos koji dan. Nadam se da grijesim, ha, ha.

zedhus

Hocu i ja da nakarikam na 5 zvjezdica!

Onill

Sto se tice globalnog zatopljenja...cinjenica je da se ovo izgleda desava svakih 100 godina...i da se nadam se za mog zivota ovakva zima nece ponoviti nikada na ovim prostorima...nadam se da ce se opet uspostaviti neki balans izmedju ljeta i zime pa kad je ljeto nek je ljeto kad je zima nek je zima i to je to...kako bi bi idemo dalje :P

gabrijelos

eh da nam hoæe oslati iz Moskve i Helsinkija malo hladnog zraka, kod njih veæ danima je temperatura oko -15 i ni¾e, nije svima globalno zatoplilo

ja nazalost necu doci ovaj vikend jer mi prijatelji sumnjaju da su staze dovoljno dobre za skijanje pa cekamo barem jos jedan bolji snijeg da doðemo

zedhus

Hocu i ja da nakarikam na 5 zvjezdica!

meri

Decki, da nije globalno zatopljavanje tema za neki drugi post?
Osim toga, kad otvorim "stanje na Jahorini" volio bih vidjeti komentar nekog ko je upravo gore (ili bio juce) da znam npr. da li je snijeg mokar, jesu li staze ogoljele, ima li magle... Nisam bio tri dana sto je sasvim dovoljno za drasticnu promjenu situacije po ovom jugu. Globalno zatopljavanje nemozemo izbjeci, no, neka se svako prisjeti da li mu padne na pamet otici na posao ili fakultet biciklom, a ne autom? Tacno je da je ova sezona katastrofa i suludo je jos se nadati da ce se popraviti. Jedino se sad nadam da nam i ljeto nece biti svaki dan s kisom pa da pokvari i sezonu brdskog biciklizma.

bavaria

kakva je sitvacija danas? neki utisci posle danasnjeg skijanja. ima li nade da ce se moci skijati u toku sledece nedelje jer bi se po prognozama reklo da cemo brati ljubicice ali ja sam optimista pa ne verujem mnogo prognozama. nego vi koji ste gore dajte neku ocenu.
pozdrav!

meri

Dugo sam se dvoumio da li da stavim ovo na post ili ne. Mozda ce mi VIP zamjeriti jer izgleda obeshrabrujuce za potencijalne goste. Ne zamjeram ako to skine s posta mada mislim da je veca usluga reci ljudima kako stvari stoje nego pustiti ih da prevale stotine kilometara i onda gore vide proljece. Vise fotosa mogu poslati na privatnu poruku ko pozeli.

Onill

Ne vjerujem da ce se VIP ljutiti ipak treba ljudima reci istinu da im se ne zgadi Jahorina jer ljudi su svedno na rubu zivaca... ???

meri

Sad se tek vidi koliko fale snow topovi. U sustini 70% staze je prekriveno snijegom, 20% smjese zemlja/snijeg se moze izbjeci ali ostaje oni 10% kad je jedino rjesenje skije na ramena ili zaletit' se samo ravno pa sta bude. Mi smo se danas naskijali, uglavnom Ogorjelica 2 kasnije i Olimpik, osjecamo umor ali to je vise od mokrog i teskog snijega a ne od pravog skijanja. Ko boravi gore jos ce se nekako i provuci, ali ja iako sam djeci obecao subotu skijanje (a stan mi je 25 km od Poljica) otkazujem. Eh, da je malo vjestackog snijega da se pokrije ovih par prelomnica to bi bilo druga prica. Valjda bude i to u buducnosti, ova sezona je ionako otisla kvragu.

LenaVIP

Najavljeno padanje snijega preko vikenda!!! I nize temperature!!!   ;) Da li to znaci da cemo skijati u martu???!!! Ili ne???!!! S obzirom da sam ja samo "satelitski" izvjestac, sacekat cemo i vidjeti sta nam kazu direktno sa Jahorine  ???

meri

Quote from: LenaVIP on 23 February, 2007, 20:34:59
Najavljeno padanje snijega preko vikenda!!! I nize temperature!!!   ;) Da li to znaci da cemo skijati u martu???!!! Ili ne???!!! S obzirom da sam ja samo "satelitski" izvjestac, sacekat cemo i vidjeti sta nam kazu direktno sa Jahorine  ???
Iskreno se nadam kao i ti ali sudeci po fotosima koje mozes pogledati na "Stanju na Jahorini 4" - tesko. Visegodisnje iskustvo mi daje za pravo da kazem da bez novih 20-40 cm snijega tesko da ce se skijati jos sedmicu dana a kamoli u martu. Eh, kad se sjetim kraja aprila prosle godine i skijanja na Bjelasnici...

Onill


Lena ja samo imam pravo na otvaranje teme : Stanje na Jahorini i ovo ce ti biti ukinuto!