• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

2 x sestosjed za sezonu 2009/2010

Started by vip-jahorina, 10 January, 2009, 17:56:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

DekiDeki

Ne mogu se sva vrata otvoriti kljucem, neka moraju i glavom!

BOJAN-BG

BOLJE MI DA ZATVORIMO OVU TEMU I DA POJACAMO KAFANU

MarijaBB

Od kada masinac moze biti direktor jedne kompanije, a da ista nije iz masinske industrije...........?

Big_DANE


vip-jahorina

Mislim da bi ipak trebala tema ostati otvorena, kako bi smo mogli dalje pratiti sta se desava

HeAd

evo sta se desava...koroman s desne strane pusta sve osim sestosjeda  (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

MarijaBB

Organolepticki je utvrdjeno da je najbolja.....

BOJAN-BG

Quote from: HeAd on 07 February, 2010, 23:21:01
evo sta se desava...koroman s desne strane pusta sve osim sestosjeda  (:smijeh:
OVE SU MISICE KAO I STO JE ON MISTER

BOJAN-BG

Quote from: HeAd on 07 February, 2010, 23:21:01
evo sta se desava...koroman s desne strane pusta sve osim sestosjeda  (:smijeh:
OVE SU MISICE KAO STO JE ON MISTER

otrov

a tu je Miso da uljepsa sliku i provjeri kako ove seljanke upravljaju mikrofonom :) .... halo baba baba
share it with friend or two

otrov

Uzgred Koromanu ja ne bi dao da mi ovce pricuva. Kladim se da ima bijele carape :)
Odlican za gazde nekakve birtije
sad mi je sve jasno!!!
share it with friend or two

brzi-gonzales

Quote from: snjeza on 07 February, 2010, 10:22:51
kako stvari stoje puno toga je nezakonito uradjeno, a evo kako izgleda po Zakonu.

po Zakonu, bilo koji investitor-gradjanin,privatna firma ili javno preduzece, mora ispostovati zakonsku proceduru prilikom izgradnje BILO KOG OBJEKTA,u RS,a isto je u cijeloj EX JUGI.
1-Pismeni zahtjev za Urbanisticku saglasnost
-idejni projekat
-dokazi o zemljistu,Z.K. izvadak,P.P.L.
K.K.P.,i Ugovor o zakupu zemljista,ako nije
vlastito.
-ovlasteni geometri naprave skicu na terenu.
-Elektro distribucija Pale daje prethodnu-nacelnu saglasnost.
-Takodje,zavisno od objekta,potrebne su prethodne-nacelne saglasnosti vodovoda,komunalnog,telekoma,kao najave radova.
Odjeljenje Urbanizma u Opstini Pale,formira strucnu komisiju,naplati sve takse,i da pozitivno misljenje,KAO I USLOVE ZA GRADJEVINSKU DOZVOLU.
2. Za gradjevinsku dozvolu treba
-Glavni projekti,u kome su licence svih ovlastenih izvodjaca radova,i atesti za gradjevinske konstrukcije,elektro instalacije,gromobranske zastite i drugo.
-Projekte nad-ovjerava druga ovlastena gradjevinska firma
-Odjeljenje za Urbanizam u Palama,formira komisiju od 5 strunjaka sa licencama,koji pregledaju kompletnu dokumentaciju,i daju odobrenje za gradjenje,uz najmanje 2 uslova>
-da radovi ne mogu poceti,dok se pismeno ne zatrazi odobrenje za gradjenje.
NEOVLASTENO GRADJENJE JE KRIVICNO DJELO.
-Izvodjac radova pismeno garantuje da je sve u skladu sa propisima,postavlja svog sefa radova,koji vodi knjigu evidencije radova i utrosenog materijala na gradilistu.
-Investitor postavlja ovlastenog nadzornog organa.
-Radove kontrolise i na kraju daje saglasnost,MUP RS-za mjere zastite od pozara
-Ministarstvo zdravlja za Zdravstvenu saglasnost,
-Elektrodistribucija po ovlastenom projektu pravi strujni prikljucak i daje konacnu saglasnost.
Sve te takse,komisije,projekti i saglasnosti se zestoko naplacuju,i traju najmanje 6 mjeseci do 1 godine.
3. UPOTREBNA DOZVOLA
-poslije izvedenih radova ponovo sae prlaze dokumentacija>
-Urbanisticka saglasnost
-gradjevinska dozvola
-ovjereni glavni projekti
-ponovo se uplacuju sve saglasnosti na izvedeno stanje,od MUP,zdravstva,i slicno.
-pravi se glavna geodetska situacija na terenu,na izvedene radove
-Strucna komisija pregleda svu dokumentaciju i uskladjenost izmedju dozvola.
-provjeri sve prilozene ateste za beton,zeljezo,izvjestaj sa gradilista,izvjestaj nadzornog organa i eventualno posebne zahtjeve,zavisno od slozenosti projekta.
-nakon izgradnje potrebna je 1 godina finalizacije dikumenata,dozvola i ponovnih uplata za sve zivo.
SVE je pod nadleznoscu Opstine,i drugih Javnih preduzeca i institucija,a takodje i pod kontrolom inspekcije,od gradjevinske do komunalne.
Dokumentacija je vjerovatno previse koplikovana,ali je Zakon regulise,ISKLJUCIVO RADI SPRECAVANJA ZLOUPOTREBA I PROMASENIH INVESTICIJA.
E,sad pogledajte zadnjih 15 godina,koliko je namjernih gresaka,pronevjera i zloupotreba napravljeno na opstini Pale.


Ako je zicara tehnicki ispravna onda ne bi trebalo biti problema da se pusti u rad. Sve ove birokratske zavrzlame usporavaju i koce napredak. Kao business model zicara postoji zbog profita, zato je svima u interesu da se pusti u pogon. Zato treba po ubrzanom postupku presjeci tu "crvenu vrpcu" i retrospektivno odraditi papirologiju. Ima li ko da stisne petlju, pusti te zice u pogon i pokaze svijetu kako se to radi ?
Zar svima nije jasno da su te zice napravljene u najboljoj namjeri da se modernizuje jedan ski centar ? Da je nekim slucajem Tesla trazio tolike papire, ne bi struja struja stigla ni do danas.

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

Ove bi nama dobro dosle u kafani, nisu za miss ali su za konobarisanje ubilo se  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: 3 pa podjeliti lagano dane,deki,bojan.. nek nam gosp.Koroman lozi vatru i cisti snjeg ispred kafane  3:( (:smijeh: (:smijeh:

01xxx01

Quote from: davor77 on 08 February, 2010, 00:12:53
Uzgred Koromanu ja ne bi dao da mi ovce pricuva. Kladim se da ima bijele carape :)
Odlican za gazde nekakve birtije
sad mi je sve jasno!!!

(:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

brera

Quote from: harison on 08 February, 2010, 01:11:59
Ove bi nama dobro dosle u kafani, nisu za miss ali su za konobarisanje ubilo se  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: 3 pa podjeliti lagano dane,deki,bojan.. nek nam gosp.Koroman lozi vatru i cisti snjeg ispred kafane  3:( (:smijeh: (:smijeh:
Za konobarice bi bile, æisto radi promjene. Za Koromana nisam siguran ni za kafanu. On bi snijeg bacao u kafanu, a drva bi lo¾io u "mikrovele", koliko je "sposoban i struæan". ideea:(