• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Pripreme za nadolazecu sezonu 2017/18

Started by Filipino, 05 September, 2017, 16:25:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ninodragoljub


Radiohead

Stavili su na Bjesnici sajle, pri kraju je sve pa mozemo ocekivati cjenovnike od sutra


goghie

I can go with the Flow...


nemanjus

https://www.youtube.com/watch?v=nj5qoV7dmWA&feature=youtu.be

Filipino

Prvi put direktor javno rekao da ce do poèetka sezone biti spremno osnjezavanje staza

http://www.palelive.com/gluhakovic-u-toku-pripreme-za-zimsku-turisticku-sezonu/


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Radiohead

Kako sam cuo nece biti pretprodaje sezonskog na Bjelasnici,tako da je ova cijena sto ide, u biti cijena regularnog sezonskog +/- 50/100KM u odnosu na Jahorinu...

vranex

Vec sam rekao da su svi ovi radovi sto su izvedeni do sada NEPOTREBNI nama koji uzimamo sezonske i nema smisla da ih mi placamo

Niti nama smetaju uska grla niti prevoji, tako da sto se mene tice to trebaju da plate oni sto uzimaju jednodnevnu ili sate jer medju onima sa sezonskom realno pocetnika nema kojima te stvari smetaju..
Nisam ni neki fan toga da ja placam joksimovica drugima da ga slusaju :D

Samim tim bilo kakvo poskupljenje je za mene trenutno neopravdano ako se ne napravi osnjezavanje.

Sa druge strane priznajem da godinama kukam i govorim kako je idiotski biti nesposobni iskopati malo vecu rupu za jezero i za to odajem priznanje novom direktoru, u nadi da ce i osnjezenje da proradi do sezone. Ako treba uopste biti sretan sto nam je trebao doci covjek iz Srbije da iskopa jednu jexxenu rupu i poravna par kvadrata staze,a ja to vidim kao nasu sramotu. A i to da je ista ekipa (stranka) postavila i Koromana i njega mi ne uljeva neko povjerenje da ce sad stvari da ferceraju. Ista ta bulumenta je namakla i onih 40 miliona i nakaradno ih potrosila, i evo opet kao rjesava nesta na jesen , sve se nadajuci da zemlja nece zamrznuti i onda sayonara do iduce godine. Sve mi izgleda vec vidjeno.


Ukoliko ne proradi osnjezavanje, a ne bude ni pretprodaje, nece taj ni 2 sezonska prodati. Evo od moje raje od nas 10tak sigurno niko nece uzeti neki skupi sezonski bez ikakvog realnog pomaka u odnosu na proslu godinu.

A ako nema pretprodaje onda fino cekam do zadnjeg dana da vidim jel gospoda osnijezila i izaberem Bjelasnicu ili Jahorinu, jer ako se iz jednacine izbacuje srce i tradicija i ostaje samo profit, tako cu i da se ravnam.

dix

ovo je do sada naj bolji odgovor na ovu temu. Stvarno, ako vestak ne proradi nema smisla ici gore sa cenom. Mi koji dolazimo sa strane sezonski ne uzimamo ali bi dobra ideja bila bar dati dobar popust za one koji su ga imali prosle godine ili slicno (ako o tome postoji evidencija ili neki trag)

IggyPop

S obzirom da su na Bjelasnici vec postavili topove i sredili jezero bice potpuna katastrofa ako se ovo osnjezavanje ne uradi i na Jahorini. Mene interesuje kad urade ovo jezero na ogorjelici kako ce ga puniti i odakle. Jesu li ikakve cijevi postaviki do gore?

Denis i Jan

Quote from: Ime on 10 October, 2017, 09:41:13
Quote from: dix on 10 October, 2017, 08:03:19
nije povecanje cene ski pasa problem ako se za te novce dobije vise nego prosle godine
Mozda nije problem za mali broj ljudi koji bi ski pass kupovali i da je 100 KM, ali ce biti problem za 90% ostalih, pogotovo onih sa porodicama. 45 KM je pola od prosjecne cijene ski passa u Evropi. Recimo, superdolomiti ski pass kosta 103 KM u srednjoj sezoni, a u tu cijenu je ukljuceno 1200 km staza u Dolomitima (ili 120-170 kilometara ako ces skijati samo na jednom skijalistu), a da ne govorim o kakvim stazama i infrastrukturi je tu rijec. Dnevna karta u Nassfeldu je 93 KM, i tako dalje. Zar neko misli da Jahorina sa svoja tri sesterosjeda, par topova i 12 kilometara staza nudi polovinu onoga sto nudi jedan Nassfeld? A da ne govorim o tome da je 45 KM za BiH okolnosti kao kada bi Austrijanac placao 150 eura za dnevni ski pass.

Cudi me da neko moze reci da povecanje cijene ski passa od 25% nije problem, kada se zna da Jahorina nece nuditi nista vise nego proslih godina, vec ce samo pokusati obezbijediti neko normalno skijanje.

Denis i Jan

Quote from: Ime on 10 October, 2017, 09:41:13
Quote from: dix on 10 October, 2017, 08:03:19
nije povecanje cene ski pasa problem ako se za te novce dobije vise nego prosle godine
Mozda nije problem za mali broj ljudi koji bi ski pass kupovali i da je 100 KM, ali ce biti problem za 90% ostalih, pogotovo onih sa porodicama. 45 KM je pola od prosjecne cijene ski passa u Evropi. Recimo, superdolomiti ski pass kosta 103 KM u srednjoj sezoni, a u tu cijenu je ukljuceno 1200 km staza u Dolomitima (ili 120-170 kilometara ako ces skijati samo na jednom skijalistu), a da ne govorim o kakvim stazama i infrastrukturi je tu rijec. Dnevna karta u Nassfeldu je 93 KM, i tako dalje. Zar neko misli da Jahorina sa svoja tri sesterosjeda, par topova i 12 kilometara staza nudi polovinu onoga sto nudi jedan Nassfeld? A da ne govorim o tome da je 45 KM za BiH okolnosti kao kada bi Austrijanac placao 150 eura za dnevni ski pass.

Cudi me da neko moze reci da povecanje cijene ski passa od 25% nije problem, kada se zna da Jahorina nece nuditi nista vise nego proslih godina, vec ce samo pokusati obezbijediti neko normalno skijanje.

Radiohead

Sezonski ski passovi nisu interesantni u osnovi, ne ocekuju da ce ostvariti veliku prodaju. Mada je rijec o strastvenim skijasima kakva sam i sam....Unazad par godina veliki je pad prodaje sezonskih ski pasova, ostaje da se izvade na dnevnim i sedmicnim kartama, a to su uglavom rekreativci, sminkeraj, kafana i tako to....Pravda je jedno a realanost drugo

ninodragoljub