• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Sta raditi ako ne bude skijanja?

Started by vip-jahorina, 24 December, 2009, 16:14:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

prvo ja se nadam da ce biti snijega sad cr:) od subote su najavljene padavine, ali ako ga ipak ne bude dovoljno, evo par savjeta:
Naravno da je Jahorina jedinstveni ski centar u europi i zbog blizine velikog grada, Sarajeva. Jedno od najspektakularnijh europskih gradova. Tu se zakuhalo za I. svj. rat, tu se ispreplicu europske kulture, to je turisticko mjesto ....
Pa evo:
Izelt u Sarajevo, bar 2 puta, jer se ima sta vidjeti. Nocni izlazak na par mjesta je super u Saraju. A i na Jahorini ce goriti sve...

Pecinu Orlovacu prema Mokrom treba posjetiti.
Vrelo Bosne sa Fijakerima posjetiti.
Izlet na Bjelasnicu je super.

Rucak u elitnom restoranu Prak Princeva, sa nasim vaucerom imate 5% popusta na klopu...
Naravno, na skoro svim mjestima u Sarajevu: CEVAPI sa ili bez kajmaka, BUREK, SIRNICA, ZELJANICA I KROMPIRUSA .... Kolaci kod Ramiza ili skoro bilo gdje na Bascarsiji.
Posjet: staroj pravolsavnoj crkvi, katolickoj katedrali u centru grada, oko 500 godina staroj begovoj dzamiji, jevrejskoj sinagogi (sve je u krugu od 200-300 m)
Posjet muzejima grada, ta jedinstvena BASCARSIJA sa svim svojim znamenkama,
Shoping !!!! Veoma povoljne cijene ....

vip-jahorina

TZ Sarajevo ima web stranicu: http://www.sarajevo-tourism.com/bos/
pa mozete i tu potraziti dodatne informacije



zburkos

Moze se posjetiti izvor rjeke Miljacke to je blizu, ima fin restoran.
Obic Sarajevo, poslje obilaska obavezna kafica kod Slobe u ribici..... Ako neko hoce nesto da klopa moj je izbor Avlija na Kosevu, zatim Vrelo Bosne i tu budite moji gosti ;D

zburkos

Zaboravih al' to bas ako ne daj boze ne bude snjega zbog puta, obic sela Lukomir i Umoljane i tamo je preljepo.............................

01xxx01

Po mom skromnom misljenju, Jahorina je sto puta ljepsa od Bjelasnice zimi i neuporedivo zanimljivija za skijanje. Nama je, npr, Bjelasnica 15ak minuta od kuce a Jahorina jedno 45, ali idemo na Jahorinu 95% vremena, iako je sto se tice snijega i otvorenosti staza i svega toga situacija otprilike ista.
Bjelasnica ljeti je druga prica - ima svasta da se vidi i obidje, Lukomir, Umoljani, steæci, vodenice... Kad nema snijega i kad je lijepo vrijeme, kao sad npr, treba je definitivno posjetiti - asfalt sad ide skroz do Umoljana!
Ubacicu par slika od jesenas, cisto da se dobije ideja da je bas lijepo kad je lijepo vrijeme, za one koji nisu bili.
:-)
E, da, ako budete isli za Sarajevo ili mozda Bjelasnicu s Jahorine, idite Trebevickim putem - divan je pogled! Usput naidjete na bivsu bob-stazu, a kad krenete na Bjelasnicu check out i stare skakaonice.

01xxx01

I evo malo stecaka i old-school kuca - divni su!
  ;)


Big_DANE

Kakve mine kralju...nije to ''nicija zemlja''!!!!!!!!!!!!


otrov

@Frostie
Ja mislim da se na jahorini moze loviti na pesh-a, chak sta vise poslije ovih kisa je preporucljivo. Pesh ili glista, a moze i keta. BISTRO !!!
lol
share it with friend or two


zburkos

CUVAJ MINIRANO........ (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
Znaci za sve na Jahorini nema mina nit' ih je bilo, tako da mozete da hodate slobodno i  ima ljepih predjela da se vidi i istrazi pjeske.........

otrov

malo sam se nasalio posto nisam znao o cemu pricas .. imas da setas koliko hoces samo kupi dobre cizme za blata :) nema mina
share it with friend or two