• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini - 3 dio

Started by Onill, 28 January, 2007, 17:26:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Onill

Ajmo sada da prodiskutujemo da li ima skijanja u februaru i da li ce biti kakvih padavina!

Amy

Trenutno sam u Zg, autobus za Sarajevo mi je  veceras u 22.00h, tamo sam u 6.00h, dva sata cu odspavati i dolazim na Jahorinu, jer vise ne mogu izdrazati, citav mjesec gledam vremensku prognozu i "lovim" snijeg i zelim barem jedan dan provesti na snijegu. Brat mi je danas bio na Jahorini i rekao mi je da staza nije bas za pohvaliti i da ima dosta kamenja i da mu se ne isplati dolaziti jer ce skije unistiti  . . . No, ja sam se oglusila na sve to i dolazim, nadam se da ima barem malo cjelca i nedirnutog snijega, jer mi nije gust boardati samo po stazi a i skijasi nas ne vole :( jer "unistavamo" stazu .
Lijep pozdrav svima   . . . . i nadam se da se ovaj put prognoze nece pokazati tocne ( ponovno zatopljenje )

( Juhuuu stizem Jahorino  :P )
Amy

Onill

Ja cu doci 03.02 najavljuju padavine za 04,05,06 pa zivi bili pa vidili...nadam se da mi nece bitni ona zadnja opcija ako ne bude snijega onda prsut vino i u lavinu na zabavu:) ;D

AzzazeL


ipa76

i ja sam skijao za vikend i mogu vam reci da sam izuzetno zadovoljan. za sve koji strahuju o narednih 7 dana, mogu reci da ne moraju jer trenutno se zaista lijepo moze skijati. sudeci prema prognozama za naredne dane i niskim temperaturama mislim da ce do novog snijega ovaj postojeci izdrzati. naravno, kao sto to neko rece, radi ugoidaja bi bilo super da padne jos pola metra.

rtabucic

Zdravo raja.
Ma ja mislim da se moze skijati i bez kvara skija:D
Neko iz VIP Team-a je spomenuo da su staze Zeljo i Olimpik izuzetno dobre i ocuvane, jer raja slabo skija na njima?
Je li tacno to? Ako jeste onda odmah sutra dolazim, jer osjecam se bas kao i svi ostali koji padaju u depresiju od "nesnjezice":D

HOCU DA SKIJAAAAAAAAAAM;)

Thx unaprijed!
if(!drunk){
   beer++;
}

ipa76

sta dobre, najbolje! ja sam i u subotu i u nedelju forsirao iste. oces tvrde staze ko beton-moze, oces cjelca - powdera, bujrum i to, oces izvozene staze sa nakupinama mekanog snijega i to. samo je problem sto da izvines straznjica malo boli poslije zice sa tanjurom, ali nadam se da ce vremenom modernizirati i te dvije zice. ali kad malo bolje razmislim mozda ih treba zadrzati ovakve kakve jesu jer je mnogima mrsko ici na njih pa nama koji volimo ove staze one duze traju:)

Onill

a jes meterolozi lazu to je chudo acunweter juce kaze jedno danas drugo...za ispizdit...ALO VIP kakvo je stanje sa stazama i da li ce biti za vikend moguce skijati?

goldietrickz

bio ja jucer na jahorini. kad smo dosli izgledalo je sve oke sa stazama... medjutim tamo negdje poslije podne od nas troje koji smo bordali dvoje je imalo tesku havariju daske od kamenja. sta kamenja...to su citava polja ogromnih kamencuga ispod 3 centa snijega.... veoma pazljivi trebaju svi borderi bit posto su najskloniji offroadu i tako...
nasao sam na par mjesta stazica(offroad) sa dosta snijega ali to je zato sto su izmedju dva sumarka pa im vjetar koji je gore na vrhu juce strashno brijao nista ne moze...
inace bilo je oke. ljudi su ljubazni ne mogu rijec rec... oni na liftovima su isto oke. ludjaci na skuterima su za posebnu temu.
cak sam na jednom mjestu cuo dobar house kako udara...ne znam kako se birc zove...
ne kuzim smisao rampe i pandurije na ulazu.valjda vi znate cemu oni uopce sluze. ko da dolazim na neku granicu.kuzim da treba bit murije i to..samo cemu sluze oni na ulazu?murije bi trebalo bit najvise u civilu zbog kradja opreme i tako...

Onill

Ne kontam sto se cudis muriji u svakom vecem ski centru to imas...a niste vi borderi krivi sto Jahorina nema uradjenu stazu kao Bjelasnica za bordere i to bi trebao da bude prioritet da vam se napravi staza, a zabrani ulazak na staze koje nisu za bord predvidjene jer vi unististe na tim dascurinama ama bas sve staze.

Amy

Evo nisam imala prijevoz do Jahorine pa me brat bio voljan voziti samo do Bjelasnice i nisam oduseveljena, snijega nema dovoljno, ta mi je planina totalno mrtva, jednostavno ju ne mogu porediti sa Jahorinom i uopce nema nikakve staze za boardanje ( tko to kaze da ima na Bjelasnici, po meni laze) danas nije radio "trosjed", samo "sidro" i noge su me zabolile, vozila sam se po dijelu kuda vozi zica, jer je samo tu bilo malo mekseg snijega, onda su mi svi poceli galamiti, kako se ne smijem tuda voziti i morala sam i od toga odustati :).Zato se iskreno nadam da je na Jahorini situacija bolja nego na Bjelasnici.
Lijep pozdrav  :P
Amy

Amy

Onill ne mozes tako govoriti pa neunistavamo samo mi staze nego i vi . . . I mi imamo daske na nogama kao i vi, stoga bez napada molim  :P ( Sto se mene tice ja ne bih ni isla na stazu da imam neku drugu opciju, a i da bih dosla do zice, bez obzira kuda se vozim, moram proci  dijelom staze kojii je namijenjen  "samo za vas ".
Amy

Onill

Zao mi je ali borderi unistavaju stazu iz razloga sto na Jahorini samo 3% bordera zna bordati ovi ostali pojma nemaju i ti razbise stazu e sada ako si ti u ovih 3% svaka cast.

goldietrickz

QuoteNe kontam sto se cudis muriji u svakom vecem ski centru to imas...

imas naravno... ali ne ovako... kazem kao na nekoj granici... na taj ulaz stavite civile ili neki security. murija treba setat po skijalistu i gledat na kradje i te stvari.

borderi unistavaju staze? juce je bilo cirka 3 posto bordera i 97 posto skijasa. ovih 3 posto bordera uniste stazu? da ne znam kako lose voze nema teorije da oni uniste stazu.

Quotetrebao da bude prioritet da vam se napravi staza, a zabrani ulazak na staze koje nisu za bord predvidjene jer vi unististe na tim dascurinama ama bas sve staze.

pa mi smo samo i gledali da se ne vozimo po stazama. to je poenta. isli smo svuda gdje niko nije ni isao. u sume i tako. ne kuzim kako borderi uniste stazu to je fama.

sb pride

©iroki Brijeg free raid T.