• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini - 3 dio

Started by Onill, 28 January, 2007, 17:26:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

danas sam uhvatio vremena i skijao po svim stazama. snijega ima. na vrhovima je malo odpuhano, ali to je uviejk tako.
kamenica ima ali samo u odredjenim djelovima. i nimalo nije problem ih zaobici. takve staze su cesto i vani. sniejg je odlican za skijanje.
staze veoma dobro pripremljne (na balkanu smo - nemojte mi ih usopredjivati sa A ili I).

temp. su niske, sad je oko - 6 na jahorini. padao je snijeg i to veoma intezivno.

sto se tice boardera: naravno da borderi koji su na stazama uglavnom gule staze. jednog dana ce i oni dobiti svoju stazu, ali za sada smo svi zajedno.
znaci bez ljutnje, tako je to. niko nista nema na jahorini protiv boarda (inace vam ne bi pravili i board park).

Policija:
mi smo se zalagali da tu dodju, ostanu i to ne security nego bas policija. imamo mi i policije po stazama i u civilu. jesti vi ljudi svjesni da mi nemamo incidenta na jahorini vec duze vrijeme. ko hoce anarhiju, jahorina je pogresno mjesto. mi se trudimo da nasim gostima obezbijedimo maximalnu sigurnost. policija na ulazu cuva vase automobile, vreba ko ulazi na jahorinu (oni znaju ako neki registrirani lopovi udju na jahorinu).
ako je ko s njima dozivio nesto neugodno, mi smo otvorili jednu temu gdje mozete prijaviti sta vam se desilo.
http://www.jahorina.org/forum/index.php/topic,235.0.html
budite sigurni da cemo se pobrinuti oko toga. zasada hiljede nasih gostiju nisu imali ove geodine niti jednu primjedbu na njih (ja sam pricao sa vise stotina gostiju).


jos jednom na staze: po meni skroz su ok, za vikend bi trebalo biti skijanje cak i bolje, jer snijeg stalno propaduje.

Informacija:
Staza Olimpijski slalom (poznata kao SSK) je od danas zatvorena zbog FIS takmicenja ovog vikenda.

neredlija

Svaka èast !!!
Dolazimo u subotu  ;)

Amy

Quote from: Onill on 29 January, 2007, 20:58:16
Zao mi je ali borderi unistavaju stazu iz razloga sto na Jahorini samo 3% bordera zna bordati ovi ostali pojma nemaju i ti razbise stazu e sada ako si ti u ovih 3% svaka cast.

Ne znam da li spadam u tih 3% boardera,ovo mi je sesta sezona, no ni to nije nikakvo pravilo, mislim da sam ok vozac za jednu djevojku  :)
Boarderi, skijasi, neskijasi  . . .Ko' da je bitno, ne treba nikoga osudjivati :)

Za 2 h sam na Jahorini . . .( Lijep pozdrav svim skijasima  :P)
Amy

Psina

Pozdrav svima,
Novi sam na forumu. Stvarno respect za organizaciju na planini, takodjer veliki RESPECT za ovaj forum. Svidja mi se organizacija, i trud i gostoprimstvo na Jahorini.
Inace sam iz Sarajeva, i skijam na jahorini od 4 god. Poslije rata sam odmah poceo voziti board i stalno sam na Bjelasnici. U zadnje vrijeme sam ponovo sve vise na Jahorini jer stvarno se trude i ulazu.
Ali neki dan sam se zaprepastio idiotlukom ili primitivizmom ili neznam kako da to nazovem:
NISU ME PUSTILI NA ZELJU I OLIMPIK SKILIFTOFE !!!! ??? ???
Ne mogu da vjerujem i jos mi kaze papak "nemoze sa SKI- BORDOM!!!"
A cuo sam da kad se dodje na nocno da pustaju regularno?
Zna li iko u cemu je fol?

Onill

pa zato i kazem treba napraviti drugu stranu jahorine samo za bordere pa bordajte

Onill

Vip hvala na informacijama znaci da dodjem u petak moze se skijati?  ovdje u Banja Luci przi sunce kao da je juli...a sto mrzim sunce to je cudo...

meri

Hvala VIP na pravim informacijama. Upravo sam namjeravao da postavim slicna pitanja (najvise me interesuje onaj dio za kamenje na vrhu: Da li se zaista moze izbjeci? - jer sam tri dana gulio skije na Vlasicu i nije bas bilo prijatno, pogotovo na nocnom kad je staza brza). Ovakve informacije su za svaku pohvalu: kratko, konkretno i, sto je najvaznije, ohrabrujuce.
Vidimo se!!!

I ako moze jos jedno "laicko" pitanje: da li sezonska karta koju imam vrijedi i za nocno skijanje?

Amy

Bas sam danas bila na Jahorini i bilo mi je fenomenalno,vrijeme izmisljeno. Staze su dobre, s obzirom koliko je snijega do sada palo i kakve su temperature. Na kamenje uvijek mozete naletiti ne znam kolikko da ima snijega, sve u svemu cista petica :)

Pozdrav :)
Amy

vip-jahorina

ja stvarno imam skupocijene skije i nije mi bas do ribanja po kamenju. znaci ako ja mogu, mogu i ostali. kamenice se mogu zaobici.
prvi put malo lakse, dok se ne upozna staza, a onda  ::)

@Psina
Odluka olimpiskog centra je da se sa boardovima ne smije na zelju i olimpik. zamolio bi te za razumjevanje.
Sto se tice hvale: stvarno se trudimo. zato nekad i malo nerazumne mjere za neke, ali samo tako mozemo odrzavati red na planini.
ipak shvatite da je jahorina velika i ima dosta gostiju, razlicitih zemalja, tako da ne zelimo neikave probleme.

@meri
za nocno ne vrijedi niti sezonska niti sedmicna. znaci 12 km za nocno skijanje.


Vlatka

Pozdrav svima!...juce sam dosla sa Jahorine i bilo je fenomenalno...svih 6 dana smo skijali...kao sto VIP kaze, kamenja ima na pojedinim dijelovima staza, ali se vrlo lako zaobilaze...vrhovi pomalo ogoljeni....ove godine radnici Jahorine se stvarno trude, kad u jutro dodjete na staze imate osjecaj da je cijelu noc padalo, jer navlace snijeg gdje god mogu, tako da se kamenje pojavi tek od pola dana, sto je i logicno...temperature su dosta niske i kao sto je karakteristicno za Jahorinu, duva jak vjetar, tako da svi oni koji planiraju u skorije vrijeme da idu, neka se utople i neka ih ne zavara sunce...snijega ima dovoljno za skijanje, tako da ne oklijevajte vec spremajte se i idite na uzivanje....pozdrav iz BL

Onill

ajmo sada svi dajjj nam mmsnijegaaa..daj nam  snijegaa...baarem jos 40 centtiii u petak naveceeeee :'(

ski

Ima li koga gore od subote 03.02.Dolazimo nas trojica i bicemo u Winteru,a uvek smo spremni za dobro druzenje?!

Onill

da ste neke trebe rekao bi da ima al ovako snadjite se ;D

ski

nego sta cemo nego se snaci  :o

neca

ej ljudi jutros otvorim mail kad stigo snijezni alarm za naredna 4 dana!

bice snijega bice,bice..................................