• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Povrat novca za sezonski skipas?

Started by GoranL, 16 February, 2014, 20:04:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Radiohead


GoranL

©to se mene tièe - apsolutno podr¾avam tu ideju (zato sam i spomenuo alternativne naèine kompenzacije ili nadoknade :) )


vranex

Evo jos jednog sto se zeznuo i pljunuo bruku love da gleda ljubicice. Tj dvoje nas je, ja i zena smo.
Do sada skijali 7-8 dana od toga samo 3 sa sestosjedima, ostatak do pola Zelje na liftu.

Sto se mene tice, posteno bi bilo dobiti dobar popust za iducu godinu, kontam da je prihvatljivo oko 50% i da bi me tako nagovorili da opet uplatim za dogodine.

To u nadi da cu jos bar 7 dana biti na stazama ove godine, mislim da nije nerealno.

E sad, ima ljudi sto nisu ni digli sezonski, ili sto su bili jedan dan. Ako napravimo generalno pravilo, uvijek ce neko da bude zakinut.
Da li da zaracunaju broj dana koje smo bili pa to umanje od cijene ski passa ili kako vec, i to bi se moglo. Samo posteno bi bilo one dane sto smo vozili na pola Zelje ne racunati po 37 KM nego po 10 ili 15, mislim da bi bilo fer..


vip-jahorina

 u OC-u nisu primili ljudi platu za januar, a kako stvari stoje nece ni za februar.
OC je na koljenima, ima v.d. menadzment, i Koromana koji tu negdje sjedi.

Tako da od toga nema nista, osim ako se nesto ne promjeni, drasticno promjeni.
Ima par scenarija, ali ne bih sada o tome.

Vezano za skipasove: mislim da moramo vrsiti pritisak, pa sta bude. Ako o tome ne budemo pricali nece ni biti nista od toga.

dugokontov

Ako bude bilo potrebe potpisivati neku peticiju ili zahtjev, racunajte na pet potpisa sa moje strane. Mislim da bi bilo OK traziti da nam se prizna dio cijene za narednu sezonsku. Povrat novca bi bilo nerealno traziti.

Radiohead

Ma znam ali sta je posteno, ko ce to izvagati??
Svak ce skijati sa sezonskim ski pasom barem par dana, ali ja sam kupio sezonski da skijam kao i svake godine 30-40 dana najmanje, a sad ovdje sabiram dane po katastrofalnim stazama. Ovo sto sam skijao samo je jedan dan bio prihvatljiv, ostalo je sve struganje daski i gledanje da ne poginem. Zena je skijala jedan dan,djeca isto tako, a jbg imamo zelju vecu nego 1500 KM sto smo platili.
Znam ja da se sezonski kupuje na slijepo, ali ovo je najgora sezona u istoriji Jahorine siguran sam s100%
Ne moze niko sad zanemariti cinjenicu da smo financirali OC u novembru i da je imao najveci prihod upravo od sezonskog ski pasa!
MIslim mogu reci, ali sta ce dobiti sa tim?
Evo sta je OC naredne sezone
Ja iskreno nikad vise ne bih kupio sezonski ski pass...

vranex

koliko vidim princip otvorenog pisma funkcionise jer je to jedino na sta sam vidio da je neko iz OC odgovorio.

Sad treba da se napise nas stav i i eventualni zahtjevi da se to posalje kako OC-u tako i  na objavu onim koji to zele objaviti.

Najbolje je da to ovdje na forumu zajedno ispisemo, i onda angazujemo se da pokupimo potpise svakoga ko je uzeo sezonski a smatra da nije dobio ono za sta je platio.
Poenta je u tome da oni nemaju love, i da ce opet zavisiti od nasih sezonskih da se koliko toliko poprave u septembru. E sad, trebaju skontati realnu ponudu sa kojom ce nas nagovoriti da opet naslijepo uplatimo neki kesh.
Ako je premali popust, sigurno niko nece htjeti sezonski, pa vidjeli smo ove godine da su morali  skinuti 50KM jer niko nije napravio sezonski za 450. Znaci vec znaju da se svaka parica vaga.
Ti isti ljudi sto nisu htjeli pljunuti 450 km, sigurno poslije ove katastrofe nece htjeti opet dati 400 za sezonski, nema govora. Realno, ja vise od 200 KM ne dam iduce godine, s obzirom na sve.
Pa jasno je i vrapcima na grani da ovi nece imat lovu da krenu sa bilo kakvim dodatnim osnjezavanjem, tako da cemo opet biti na milost i nemilost Svevisnjem.

Tu se u igru uplice i dalekovidnost voditelja OC-a. Mislim da bi trebali uzet primjer od vlasnika vikendica. Koliko sam vidio na forumu, svi su domacini na Jahorini dali ljudima da odgode boravak dok ne bude snijega, i zadrzali kapare. E pa isto tako i OC treba skontati da ovu nasu investiciju kao kaparu za iducu sezonu i tako se ponasati. Ne znam na sta ce ispasti jer je situacija katastrofalna, ali ako zele opstati moraju paziti nas sa sezonskim, to im ispade jedina sigurna lova u godini.

Ima i alternativa da se napravi neki ljetnji sadrzaj, tipa downhill sa bike-om sa vrha Jahorine, pa oni ko hoce da iskoriste svoj sezonski na to. Samoi to je vec naucna fantastika, pogotovo sto u nas to nije rasprostranjeno, iako bi na Jahorini bilo idealno napraviti neku takvu zezanciju.


Radiohead

Evo moja zena nija za taj downhill samo da ti prijavim  austin:(

vranex

ahaha ma nikad ne reci nikad, ova moja bi sigurno  tu vratolomiju odmah prihvatila, ja sam taj sto bih kocio.
Ma ni meni to ne igra neke uloge, em ljeti kad mogu idem na more, ili na neko rostiljanje ovo ono.
Zima mi je za Jahorine, ljeti dodjemo 5-6 puta uvrh glave, kad upekne u Sarajevu.

Ma sta znam, imaju i hotel pa mogu i to integrisati u tu ponudu, bolje im je uvijek neku kompenzaciju praviti, do njih je da skontaju kako i sta. Mi samo isticemo da trazimo da nas pripaze jer je to u interesu i njima i nama. Lovu smo dali, skijali nismo, dogodine sigurno necemo biti tu ako nam ne izadju u susret.


Stale


Radiohead

Ma nema.. sezona je zavrsena, steta je nemjerljiva, kako za OC tako za sve koji imaju ikakvog doticaja sa turizmom, od Pala, Sarajeva pa nadalje...

Jel mozemo poslati neki dopis ili upit isped jahorina.org vezano za sezosnki ski pass za sezonu 2013/2014?


Korisnik


vranex

nijedan centar gdje sam bio, a obisao sam ih dosta po evropi, nema svoj hotel.
to jednostavno tako ne ide, mislim i nije fer prema drugim hotelima koji se nalaze u neravnopravnoj konkurenciji.
nisam ja  za taj suri kapitalizam,svako da fura svoje, ali smatram da se mora izabrati ili jedan ili drugi sistem, a ne kako kome odgovara.
Zasto bi se turista u Termagu osjecao zakinut jer nema uticaj na skijaliste, dok ovi u Bistrici dobijaju skijanje u paketu em su povlasteni sto se tice otvaranja staza i sl?
Jos mi je gore kao skijasu kad vidim da se energija i volja (koliko god je bilo) rasplinjuje izmedju vodjenja hotela i ski-centra. Ja sam OC-u platio da skijam, a sta se sa Bistricom i njihovim nocenjima desava, e to mi je vidis totalno nebitno, kao sto je i njima nebitno kako meni ide u firmi i koliko smo ostvarili i prodali itd..

sto se tice izjave OC, kakva grupa novinara? moze biti 3 ili 300 njih, i sta sa tim? i koga to zanima?

Puno mi je bitnije da se gospodja/ica Jovanovic oglasi o samom skijalistu, o tome kako planiraju nadomjestiti problem osnjezavanja za iducu godinu i kako misle vratiti nas sa sezonskim na Jahorinu.
Po svakoj logici, koliko god da su u problemu, ako ove godine ne bude pravog jezera i ne bude pravog osnjezavanja, nece prodati nijedan sezonski, ni sad ni ubuduce. Znaci, potrosili su brdo love, i sad su u igri. Neka namaknu kako znaju jos kredita i osnjeze planinu, inace ce cekati novo ledeno doba da postanu profitabilni.

Radiohead

@Korisnik
Sto se tice pisma prema OC ispred jahorina.org mislim da trebamo imati neku koordinaciju/odobrenje sa VIP-om ili sta ja znam ko je vlasnik foruma i normalno da ima nas sa sezonskim ski pasom koji su zainteresirani da se ovo nekako rijesi. Misliio sam ispred jahorina.org jer je ovo jedino mjesto na kojem se moze ovako pisati, a i vjeorvatno ima dosta forumasa sa sezonskim ski pasom?
Vipe,sefe,gazda kako cemo ? Brera - visoki predstavnice  (:smijeh: