• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Dodik otvorio magistralni put Aerodrom - I. Sarajevo - Jahorina

Started by vip-jahorina, 28 September, 2010, 12:23:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DarkoN

Quote from: HeAd on 28 September, 2010, 21:05:07
darkone...to mi se cini duze...stupska petlja ...pa jos dole...pa onda tek motati lijevo...do stupske po onoj guzvi dok dodjem vec sam preko vogosce kod hotela saraj....
samo ti se cini. iz semizovca, tj od izlaza sa auto puta imas tacno 14 km do istocnog sarajeva, isto toliko imas kroz vogoscu do semafora u sarajevu na kojem skreces lijevo prema palama i jahorini. iz istocnog sarajeva do jahorine ces sada imati oko 25(max 30) km, dok od tog semafora do pala imas oko 24 ili 25 km i jos od pala do jahorine oko 10 km. pa ti sad vidi kuda je blize. kada ides novim putem imas 3 ili 4 semafora od izlaza sa auto puta , a kroz grad ne mogu ni da izbrojim koliko ih je. taj semafor na kojem skreces lijevo kada ides iz vogosce se uzima kao nulta tacka za sarajevo i svako mjerenje razdaljine pocinje sa tog mjesta.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

raca

Au brate, al ste detaljni... Mada nije lose, mnogi koji dolaze koriste GPS za rutiranje i navigaciju, ovaj put sigurno nece biti rutiran neko vrijeme na kartama vecine proizvodjaca tih uredjaja.

20 km normalnog puta od aerodroma je odlicno za turisticki centar...
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

vip-jahorina

U principu ide ovako:

Iz pravca Mostara:
Kod stupske petlje, na samom ulazu u Sarajevo napusti se glavna cesta sa tri trake u desno i krene prema Aerodromu. Samo pravo vozi, s desne strane ostaje aeurodrom, pazite ima mjerac brizne usput (50kmh).

Ovi sto dolaze iz pravca Zenica:
na stupskoj petlji samo ravno, ne skrecite prema gradu i dolazite na isto mjesto




Dalje samo pravo pored aerodroma, pazite tu negdje ima radar-kamera (50 km/h). Pored zadnjih zgrada sa lijeve strane (ili prije ove krivine), morate skrenuti lijevo:



Kad skrenete lijevo, vozite izmedju zgrada sa lijeve i desne strane (kuriozitet: lijeve zgrade su federalni dio, desne pripadaju RS-u). Nakon 100 m na vecem raskrscu desno skrenuti.
Sad vam je sa lijeve strane autobuska stanica, i tu je kraj ólimpijskog naselja Dobrinja i pocetak Lukavice.
Vozite pravo do prvog semafora: na semaforu skrenite lijevo (pravo Vam je veliki Konzum i TOM market).
Vozite pravo (s desne strane je benzinska pumpa) do prvog semafora.
tu skrenite desno i samo furajte pravo do famoznog kruznog toka.
Od kruznog toka novom cestom 16 km do spoja na Triangama (to je pola puta izmedju Pala i Jahorine). Naravo tu skrenite uzbrdo ka Jahorini  ;D
Famozni kruzni tok na google-maps:
kruzni tok Lukavica




Dobrodosli nam (ponesti nam domace rakije, vina ili drugih domacih proizvoda  ludzatobom:((  )


Big_DANE

NICE!!  ludzatobom:((  KAKVA UPUTSTVA!!! OVO VAM NECE NI JEDAN GPS UREDJAN OBJASNITI NITI POKAZATI!  ludzatobom:(( :bravo::( :bravo::( :bravo::(

skiDeki

Meni je jasno kuda ide put, aji ja dolazim iz pravca sokolca tako da taj put necu ni koristiti, ali zato mi nece biti mrsko da sa Jahorine skoknem do Ilidze (dosad mi je bilo) Veliki plus za jahorinu jer veliki br turista ce imati kraci put do jahe i nece morati ici kroz gradsku guzvu :bravo::( :bravo::(
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Bojan NS

Quote from: Dane_LuDjaK_NS on 29 September, 2010, 00:47:15
NICE!!  ludzatobom:((  KAKVA UPUTSTVA!!! OVO VAM NECE NI JEDAN GPS UREDJAN OBJASNITI NITI POKAZATI!  ludzatobom:(( :bravo::( :bravo::( :bravo::(

Pogotovo sto taj put jos neko vreme nece biti ucrtan na GPS mapama.

DarkoN

Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Ime

Hvala svima na slikama i uputstvima, iako sada nisam siguran da li je sa Grbavice bolje ici novim ili starim putem!?

DarkoN

Quote from: Ime on 29 September, 2010, 10:04:09
Hvala svima na slikama i uputstvima, iako sada nisam siguran da li je sa Grbavice bolje ici novim ili starim putem!?
to ti je tesko reci. probas novi, stari znas kakav je i odlucis kuda ti je bolje.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

ovaj novi ce se vjerovatno non stop cistiti jer povezuje aerodrom  :bravo::( a s Grbavice preko Vraca i eto te moze preko starog puta Trebevica ili ovim novim al ovamo je ipak novi asfalt :D mozes ga stisnuti po jacem gasu  :bravo::(



srdjanmrda

Interesuju me jedna stvar ako neko zna da odgovori... Kolika je duzina puta recimo od Toma na Palam do Toma u Lukavici ovim novim putem a kolika je duzina ukoliko se ide preko sarajevskong tranzita? Hvala :)))


BOJAN-BG

Quote from: brera on 29 September, 2010, 16:55:30
Quote from: harison on 28 September, 2010, 22:18:19
Idemo  redosljedom skontat cete sami :) ako treba pomoc javite se tu sam  hug:(: ako vam odgovara sastavite ih ili trebate opet moju pomoc :P

Gradove koje sam oznacio i skijasi koji prolaze kroz ove gradove mogu koristiti ovaj novi put,
1.


2.


3.


4.posudio sam od Vipa slicicu on je bolje odradio ovo osnovno skretanje (Stupska petlja)


5.


6.


7.


8.


9.


P.S.
Ovo sam morao napraviti kako mi se tast nebi zagubio hahahaha al kak gledam njemu cu morati napraviti 5 razlicitih primjeraka i jos jedan rucno izradjen hahah
Hare ako bi tebe slu±ao i gledao tvoja uputstva tek tad bi se izgubio. 3:( Kad ide± pregledati novi put oko vrata stavi karticu na kojoj pi±e tvoja kuæna adresa, da te mogu vratiti kuæi. devil:(







(:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: