• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Pripreme za nadolazecu sezonu 2017/18

Started by Filipino, 05 September, 2017, 16:25:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

brera


vip-jahorina


skiDeki

...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

dugokontov

Brera i VIP, svaka cast na slikama... super ovo izgleda...  (Y)

brera


Korisnik


Korisnik


vip-jahorina

Do sada jedina skola koja je bila registrovana i imala potrebne papire je bila skola VIP Jahorina.
Sad ce i ostali koji se misle ozbiljno baviti ovim poslom morati imati firme, placati razlicite dadjbine.
Onda cemo biti u istom polozaju. Do sada je mogao svako da stavi na ledja Ski Skola. Od sada cemu blokirati kartu odmah. Pored dadjbina od 500+pdv km, skola mora poloziti i 2000km kaucije, kupiti skipass, jer vlaskik uciteljskog skipassa ce moci ici preko reda, i samo ti ucitelji ce moci imati pravo obucavati.

Jos da stanu u stranu ovim iznajmljivacima na crno, rjesili bi u nasem segmentu dosta toga.

Korisnik

Super, samo koji kriterijumi æe se koristiti? npr. uzme ghazda vikendice 2 ili troje da uèi,, u smislu da im pokazuje kako da plu¾i i slièno...Da li su cilj ti "sitni" ili se cilja da se ukinu ostali "nelojalni" konkurenti?

3eka

godinama se plakalo i kukalo kao nema vjeshtachkog snijega i kako ostale planine to odavno imaju.... svi su neshto pametovali, mudrovali i imali svoje (pametne) prijedloge.
sad kad su (napokon) doshli (chini mi se) pravi ljudi.... i krenuli da rade, opet kukanje.
skupo im je.....
ajde , skupo je...... ali kad mi (pojedinci) napishu kako im je skupo..... pa ce da idu "NA ALPE" ??????

samo naprijed, sretno.....  tamo je dzabe.

nije vam skupo u austriji 40 evra, a ovde je skupo 50 km

da se mene pita, stavio bih 100 km.... pa idite u austriju... svi mudraci koji kukate



elem... chestitke novom direktoru, chestitke ekipi koja ga je dovela, samo naprijed ljudi...... vrijeme je da se od nashe ljepotice napravi pravo, ozbiljno skijalishte
a kome se ne svidja... imate kupres ili vlashic... a ovima shto je skupo, pravac jeftina austrija

Radiohead

Bezveze ti je post, iza svakog poskupljenja trebalo bi da stoji oparavdana racunica.  Toga ovdje nema, mislim da je to vise povezano sa cjenovnikom Bjelasnice koji ce tek izaci...ili sta ja znam cega
Ja sam kupovao sezosnki i kad nije bilo nikakvog skijanja skoro.
Neka izadju sa brojkama koliko je bilo prodanih karata proteklih sezona, sezonskih ili obicnih...to je najbolji pokazatelj

brera


Ime

Quote from: 3eka on 02 October, 2017, 14:13:24
nije vam skupo u austriji 40 evra, a ovde je skupo 50 km

40 eura u Austriji ili 50 u Dolomitima nije skupo jer se za te pare dobije jako puno. Realno, za ski pas od 50 KM na Jahorini ne mozes dobiti ni 10% onoga sto za 100 KM dobijes vani u smislu infrastrukture i uredjenosti staza. Ljudi se zale da je 50 KM skupo jer cijena ski karte kod nas ne prati primanja, iako na skijanje nikada i nigdje nisu isli oni koji si to ne mogu priustiti. Nije isto Austrijancu dati 40 eura ili nekom domacem skijasu kod nas dati 50 KM za dnevni ski pas. A da ne govorim da se u tih 40eura ski karte u Austriji ugradjuju visestruko vece plate zaposlenih u ski centru, vece cijene goriva, struje itd, i opet dobro zarade.

Ime

Quote from: 3eka on 02 October, 2017, 14:13:24
a kome se ne svidja... imate kupres ili vlashic...
Obzirom na ovogodisnja nemala ulaganja u vertikalni transport i vjestacko osnjezenje, Bjelasnica je ta koja ce odvuci veliki broj skijasa iz Sarajeva, pod uslovom da to gore bude licilo na nesto.

brera

http://www.palelive.com/predstavljene-investicije-zimski-sadrzaji-i-potpisan-ugovor-o-saradnji-sa-opstinom-pale/