• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini - izmedju dvije sezone

Started by vip-jahorina, 08 May, 2012, 09:50:28

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

loop

allways stand sideways!

vip-jahorina

Desno im je baza. Vjerovatno si olaksavaju prolaz. A tu bi ionakao jednog dana trebala biti nova staza.

@vranex
nema mape. Ja ti mogu reci da ih ima ispod radara 7, ispod Treskavice, oko crnog vrha, oko rezervoara. Te informacije imamm od momaka koji su na frontu bili. Pouzdanijih podataka nema niti postoje.
Cak me prosle godine jedan iz Nato baze zvao i pitao da li mu mogu potvrditi mapu koju mi je kasnije predocio. Naravno da nisam lud da takvo nesto mu potvrdim ali u nacelu sam se slozio i na njegovoj mapi je tako nesto bilo.
Inace plato Gole Jahorine sam ja sam vise puta uzduz i poprijeko prevozio sto sa sankama sto sa quadovima i tu ih nema. Front je bio ka padinama prema Trnovu i tu su postavljali mine.

Ti si vjerovatno bio ispod radara 7, jer ne vjerujem da ove ostale mozes naci, prilicno su udaljene i nispristupacne. U principu, postoje i mine iz proslih ratova, recimo JNA je i u mirnodobsko vrijeme vaznije objekte minirala (rezervoar Jahorina).

Zato mi zajedno sa Termagom pripremamo jednu mapu sa svim kotama (u stvari je vec pripremljena) za voznje sankama i quadovima, te pjesacenje gdje je sve ucrtano. Trenutno trazimo sponzore koji ce to i na terenu sprovesti.

BoleBl

a da se u sklopu ovih garaza na Poljicama napravi jos koja kasa za prodaju pass-eva? One guzve vikendom su nepodnosljive!  >:D
op, op, op, op.....

ttk

Jutros sam dozivjela pravo prjatno iznenadjenje!!! Cistili su stazu (Ogorjelicu) od kamenja!!!! I kosili je!!!


brera


brera

Krvavec juèer, umjetno jezero na vrhu Veliki Zvoh na nv 1972m. ©ta se sve mo¾e, ako se ZNA i ima VOLJE!!!!!!!!!!! :bravo::( :bravo::( :bravo::(

http://24ur.com/ekskluziv/zanimivosti/wakeboarding-v-umetnem-jezeru.html


brera


brera

 :o :o :o :o :o Ovi rade i nedeljom????????????????  :o :o :o :o Od kad to??? (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:


MilanP

AAA znaci zbog ovoga ce veceras biti nevreme, radovi na jahorini i nedeljom  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

skiDeki

Ovo je kampanjski posao i tu nema nedelje i praznika, znaci radi se kad god vremenski uslovi to dozvoljavaju!
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

vranex

Ajde bar neko ozbiljan po tom pitanju, nisam ni sumnjao da ti i termag niste i na to mislili :D.
fakat kad sam bio dosta ljudi je bilo gore na vrhu al su svi bili uplaseni sto se toga tice.
Ja sam vidio znakove i gore kad ides putom od rajske doline prema vrhu i na raskrscu gore skrenes lijevo, bilo nekih beraca borovnica usput ali na jedno km od raskrsca sam vidio znakove za mine, okrenuo se i vratio se nazad.
I meni su info sve od bivsih boraca koji su se bacili na lov sada..
mislim da je to razminiranje prioritet kad se bude poceo planirati ozbiljniji ljetnji sadrzaj, ali i zimi za moto-sankase jer kad snijeg pokrije i one znakove mozes se samo nadati da ce isti i blokirati aktivaciju mina.
Nije ovo forum sto se bavi time, al kontam da je glupo sto mine nemaju neki rok trajanja, od recimo 5 ili 10 god, pa kad ostare da se deaktiviraju nekako.


Quote from: vip-jahorina on 24 August, 2012, 15:02:30
Desno im je baza. Vjerovatno si olaksavaju prolaz. A tu bi ionakao jednog dana trebala biti nova staza.

@vranex
nema mape. Ja ti mogu reci da ih ima ispod radara 7, ispod Treskavice, oko crnog vrha, oko rezervoara. Te informacije imamm od momaka koji su na frontu bili. Pouzdanijih podataka nema niti postoje.
Cak me prosle godine jedan iz Nato baze zvao i pitao da li mu mogu potvrditi mapu koju mi je kasnije predocio. Naravno da nisam lud da takvo nesto mu potvrdim ali u nacelu sam se slozio i na njegovoj mapi je tako nesto bilo.
Inace plato Gole Jahorine sam ja sam vise puta uzduz i poprijeko prevozio sto sa sankama sto sa quadovima i tu ih nema. Front je bio ka padinama prema Trnovu i tu su postavljali mine.

Ti si vjerovatno bio ispod radara 7, jer ne vjerujem da ove ostale mozes naci, prilicno su udaljene i nispristupacne. U principu, postoje i mine iz proslih ratova, recimo JNA je i u mirnodobsko vrijeme vaznije objekte minirala (rezervoar Jahorina).

Zato mi zajedno sa Termagom pripremamo jednu mapu sa svim kotama (u stvari je vec pripremljena) za voznje sankama i quadovima, te pjesacenje gdje je sve ucrtano. Trenutno trazimo sponzore koji ce to i na terenu sprovesti.

HeAd

da se deaktiviraju ili da se same aktiviraju  8)
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4