• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini - pred otvaranje sezone 2014-2015

Started by vip-jahorina, 03 December, 2014, 21:02:43

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bnbg

Quote from: JAHORINSKIHOBIT on 16 December, 2014, 22:05:44
koja je najpouzdanija vremenska prognoza

Ova na sajtu sigurno nije bas pouzdana. Idi na Info kop sajt tamo ima neki KimiVB taj decko dobro objasnjava situaciju za par dana unapred i dosta pogadja. Ono sto sam procitao i gledao razne prognoze, narednih nekoliko dana nista od ozbiljnog snega i zahladjenja. Ja sam mislio za Ng na Jahorinu ali tesko da ce biti dosta snega.

zum

Mi se na Jahorinu skoro kunemo na prognozu na ovom sajtu.
Cuj idi na infokop da pitas za vrijeme na Jahorini?

@jahorinskihobit
Druze ova ti je prognoza najtacnija, i to vec godinama

feki

Skijao sam i ja 30 tak dana ,ali kako i sam znas nije bilo to onako kako se naviklo.
Znas za Novu da  se cekalo cekalo,pa onda malo nista.Bilo je lose.
Nadam se da ce snijeg iznenaditi ove prognosticare,pa da skijamo svi.
Tjesi me da ispod 2000 m nema snijega nigdje.
da skijamo toliko da OC moze da kupi jos 50 topova toliko im najmanje treba.
Da iskopaju bazene i svu tu zemlju po zelji prospu da nema kamena jer ako to ne urade biti ce gotovi za par godina.

Snijega nema nigdje u EU ispod 2000m to me tjesi nekako.
Mislim da sam GasTabajter  koji najvise bude na j
Jahorini u sezoni.

To znaci da postujem sve  forumase i da razumijem bijes.
(snow) (snow) (snow)

jednostavan41

da znam - znao bi

vranex

Meni je odmor oko nove godine, i prosle godine sam sjedio kuci i pratio prognoze 50 puta dnevno.
Ovaj put odoh na glecer na 3000m, valjda me tamo nece zeznuti.. vidimo se oko 10tog januara :D

bnbg

Quote from: zum on 16 December, 2014, 22:38:45
Mi se na Jahorinu skoro kunemo na prognozu na ovom sajtu.
Cuj idi na infokop da pitas za vrijeme na Jahorini?

@jahorinskihobit
Druze ova ti je prognoza najtacnija, i to vec godinama
Nisam ja mislio da covek daje prognozu za Jahorinu, nego objasnjava situaciju za vreme na celom balkanu. Svi znamo sa nema zime i snega na Jahorini dok se ne spusti hladan vazduh na ceo balkan sa istoka a vlaga dodje iz Jadrana i isto tako bude hladno svuda u okolini. A to da se nadamo da ce lokalno tu na Jahorini malo oblaka doneti metar snega od toga nema nista, dzaba se zanosimo.


Radiohead

Ne znam cijim naporom, ali vratilo se 6 cm snijega u nedjelju na prognozi  :bravo::(

Korisnik

I snijeg i fine temperature za pravljenje snijega!!! sve što treba, samo da ostane.

feki

Vjerovatno ovi hotelijeri da prodaju koji arazman vise  ole ole ole ole ole

Ime

Quote from: bnbg on 16 December, 2014, 22:22:30
Quote from: JAHORINSKIHOBIT on 16 December, 2014, 22:05:44
koja je najpouzdanija vremenska prognoza

Ova na sajtu sigurno nije bas pouzdana.
Ovo je najpouzdanija (besplatna) kratkorocna snjezna prognoza koja podatke povlaci sa snow-forecast.com. Ta prognoza se koristi najvise na svijetu kada su u pitanju najave snijega, kako od strane skijaskih centara tako i od sportista (freeridera itd.), s tim da se za prognozu od 6-9 dana placa. Sve prognoze duze od 10 dana su svakako nepouzdane.
Ja ovu prognozu koristim vec 7-8 godina za Jahorinu i Bjelasnicu, i rekao bih da je pouzdanost nekih 95%, ako ne i vise.



Markus_freerider

Jest da je dugoroèna i da joj nije vjerovat...al je tako fino vidjet ovoliko snijega u najavi  i trenutno samo sanjat.....
ole (snow) regge

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4