• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Opstina Pale sputava rad GSS Jahorine?

Started by vip-jahorina, 13 October, 2010, 14:28:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mirokalem

u ovom zakonu o spasilackim sluzbama jasno se vidi da se to odnosi na ski centar tj na skijaliste,i mi iz ski centra smo to sve i obezbijedili.Skijaliste na Jahorini je potpuno obezbijeðeno u skladu sa ovim zakonom.Ali po prestanku rada skijalista nasa odgovornost prestaje jer GSS ima ugovor sa ski centrom da obezbijedi skijaliste za vrijeme negovog rada.Po zatvaranju skijalista GSS odlazi sa planine jer nije ni od koga angazovan da bi bijo prisutan.A to bi trebala da bude lokalna zajednica i ona treba da brine o bezbijednosti turista na Jahorini.A to do sad nije bijo slucaj,mi smo im skrenuli paznju na taj problem i pokusali da ga rijesimo na najbezbolniji nacin a rezultat ste vidjeli.Neko ce morati da obezbijei turiste,na koji nacin to cemo vidjeti i ko god to bude njemu se mora dati smijestaj i platiti te ljude a to kosta a koga to cemo vidjeti.A GSS JAHORINA je to sve htijela da uradi besplatno,ali nekome to neodgovara.ILI NIJE RAZUMJEO PROBLEM.

skiDeki

Ako ste pokrenuli ovo pitanje na visem nivou, logicno je da cete dobiti pozitivan odgovor!

Ostaje nam da cekamo i kritikujemo!!!
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

minjon81



BOJAN-BG


pvb

Quote from: harison on 01 November, 2010, 02:01:32
Evo ga i video !!

http://www.youtube.com/watch?v=5md8RiEbeLY

Cekamo sledeci sastanak!
Koliko sam skontao ovi iz OC-a imaju zelju da rese pitanje bezbednosti posle 16:00, odnosno dezurstvo 24sata, dok ovi iz Ist.Sa. se vode cinjenicom da do sad nije bilo vecih problema!?

Ja mislim da Jahorini treba GSS punkt ali i dezurstvo lekara i potpuno novo ambulantno vozilo (a ne onaj polovni krs) i potpuno novo terensko vozilo za GSS.
Ovo su MINIMALNI uslovi za, pre svega, bezbednost kako skijasa tako i gostiju centra.

DarkoN

mogli su i nesto konkretno da kazu a ne da daju ove politicke odgovore.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

brera


vip-jahorina

Mi dobivamo redovno pozive za takve sastanke. Prije sam i izvjestavao o tome, tu i tamo i danas neko od nas ode tamo, ali sam uvidio da od toga nema ama bas nista.

To vam ovako izgleda:
Nacelnik ili direktor tur. organizacije I. Sarajevo vodi sastanak, prisutni su svi faktori koji su vazni za Jahorinu (voda, elektro distribucija, ciscenje prilaznih puteva, OC, opstine 1+2, nacelnik policije i dr.).

I svako da svoj izvjestaj tipa:
Elektrodistribucija je pojacala u odnosu na proslu godinu svoje kapacitete, i napravila novu trafostanicu, tako da je obezbjedjen normal dotok struje...
Romanija putevi ce i ove godine cistiti savjesno puteve ka Jahorini ( o tome ko ce po Jahorini cistiti, tu se lome koplja, pa se o tome ne prica)....
Policija ce i dalje ove sezone nadgledati punkteve na Jahorini ....

I svi sto im je obaveza bila da dodju su sretni, niti jedan problem se nije rjesio, svi se oprali i sve funkcionise za 5. A mi ostajemo sa svojim problemima.

brera

 :o :o
Sledeæi sastanak nek zaka¾u u djeèjem vrtiæu.

brera


vip-jahorina

Ne znam sta ima novo na tom polju. Znam samo da su se opstinari usutili kod naplacivanja kod ostalih, nakon sto su nekima zazirili.
ocigledno su dobili par tuzbi ...

Za GSS treba pitati Kamcu sta ima novo.