• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

gondole

Started by ovejaras01, 23 September, 2010, 17:54:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ovejaras01


ovejaras01


DarkoN

Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

vip-jahorina

ja nisam bas siguran da ce nesto biti... Gospoda iz ZOI-a jos nije do kraja ni pricu oko topova dovela.
Mislim da je Hare vise upucen u tematiku Bjelasnice. Pa cim bude online ce se vjeroavtno oglasiti.

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

Bjelasnica je u nekoj krizi, tako da od Gondola najvjerovatnije mozemo samo sanjati usput (mislim da je to bila lazna reklama kako bi se Bjelasnica na neki nacin koliko toliko izreklamirala za pred proslu i proslu sezonu, jer se znalo da ce Jahorina dobiti nove sestosjede i privuci vise posjetioca...pa eto da kao i Bjelasnica ima plan nesto sto ce nekaddddd raditi)...ako ikakve informacije dobijem o tome ovih dana javim vam kad nafatam vremena  :bravo::(

s tim da je vec trebalo krajem 2009 godine bit zavrsena nabavka opreme i djelova tih "GONDOLA" kako bi s radovima poceli u 2010 dok sad evo docekujemo 2011 i po tom pitanju nista se nije uradilo...npr. kao i auto put koji bi trebao biti zavrsen 2020  (:smijeh: ako ne bude ni 2011-te nikakvih papira i razgovora onda taj plan o "GONDOLAMA NA BJELASNICI" slobodno izbrisite iz glave

loop

allways stand sideways!

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)


loop

allways stand sideways!

Big_DANE

Hehhehehe..mozda za jedno 10-15god ! :P

loop

allways stand sideways!

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)


vip-jahorina

Sto se tice zajednickih karata, iako sam ja licno za njih, mislim da Jahorini ipak ne idu u prilog iz jednostavnog razloga sto Jahorina kao planina nudi, puno puno vise, s druge strane da ne govorimo o broju gostiju. Bjelasnica ima mozda i vise gostiju preko vikenda iz Sarajeva ( ne znam brojke), ali iskljucivo onih koju su tu dosli na kafu, a s druge strane i sami znata da je Jahorina vikendima prepuna. S razlikom sto na Jahoini mogu svi skijati, a na Bjelasnici samo mali broj njih zbog malih smjestajnih kapaciteta te broja skijasa na sat.

Ali ako je do dogovora, ajmo se dogovoriti: moj prijedolg: sve karte kupljene na duze od 5 dana vrijede i na Jah i na Bjel.
Sezonske uz doplatu od 30% vrijede i na drugoj planini. Tu doplatu dobija onda druga planina. Evo kratko i jasno.
E sad dolazi tu do problema: na Jahorini se prodaju svake sedmice par hiljada sedmicnih karata, na bjelasnici par stotina. Sezonske: hmm, da li su osim njih par spremni da daju 30% vise za oba ski centra?

Prije rata je to bio jedan OUR, danas su dva i naravno da svaki mora misliti na svoj opstanak i zaradu. Zato, ako misle da se trebaju dogovarati, nek se dogovaraju

DarkoN

vip-e mislim da taj dio oko dogovora nije realan. iz prostog razloga jer kako si sam naveo jahorina na sezonskom nivou ima mnogo vise skijasa, tj prodatih ski pass-ova.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

mirzolini

Generalno mislim da bi za obje planine bio pun pogodak da na neki nacin objedine ponudu,svaka planina nudi nesto svojim gostima,bjelasnica realno ako pogledate ima zahtijevniju stazu po meni (naravno govorim o stazi sa vrha), ako bi bjelasnica rijesila problem ski lifta do vrha, to bi bio pun pogodak,sa druge strane jahorina je u tom pogledu vise uradila ,prevoz je bolji ali su staze blaze i manje zahtijevne.Bjelasnica je koliko vidim uradila dosta na kapacitetima smjestajnim,jedino sto trebaju jos uraditi i uloziti a cujem da postoje neke incijative to je da naprave bungalovsko naselje u blizini za musterije srednje platezne moci i to je to...Fali tu jos i ono cega na jahorini ne nedostaje ,kao naprimjer kafici i zabava za goste,kao i kvalitetan sistem topova,ali na tome se kao nesto i radi...da skratim realno ce trebati jos dugo dok se naprave neki respektabilni ski centri,pogotovo sto se ukidaju u okruzenju kao i u bih  vize,pa sam korisnik moze otici skoro za iste novce u neko evropsko skijaliste i dobiti dosta vise.A ako i kada se sve dovede koliko toliko u red,bilo bi super da sa jednim sezonskim pasom furas po okolnim skijalistima,ako nista malo i zbog promjene :):)uzivajte u predstojecoj zimi... s:nij) s:nij)

DarkoN

kao prvo mirzolini da ti pozelim dobrodoslicu posto vidim da ti je ovo prvi post. interes svih skijasa iz bih bi biopostojanje nekog sezonskog ski pass-a koji bi vazio u svim skijalistima u bih. jer u bih ni jedna planina nije tako daleko, i promjena bi svakome godila. ljudi bi isli sa jedne na drugu planinu ako nista iz radoznalosti. mislim da za sada to nije realno jer odnos "snaga" nije ravnomjeran da bi i jedni i drugi imali svoj interes u tome.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...