• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na stazama 2017/18 - drugi dio

Started by vip-jahorina, 22 January, 2018, 12:40:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


brera

Prijatelju,  ??? ja se nadam, da èe biti barem nekih promjena, da se ispune neka obeèanja data na sastanku... regge

ninodragoljub


HeAd

Nino jel to kod tebe krenula predizborna kampanja?
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


Carving tri

Kada slijedece sezone zavrse izgradnju sistema za vjestacko osnjezavanje, eto opravdanja za novo poskupljenje ski pasa. Tada ce se Jahorina barem u necemu izjednaciti sa Super Dolomitima.


DarkoN

Ljudi stvarno ste otisli previse u off... politika i nacionalizam su jedine dvije stvari koje su zabranjene na ovom forumu, pogotovu na ovoj temi. Svaku konstruktivnu kritiku podrzavam, meni kao i svima je jasno da kod nas bez politike nista ne moze ali bi bilo dobro da se suzdrzimo od uplitanja u rasprave sa politickom pozadinom.
Sledece sedmice bi moglo biti vrhunskog skijanja. Ne sjecam se kada nas je snijeg ovako pripazio... ovo treba maksimalno iskoristiti. Ima li neko gore da kaze kakvo je stanje? Pada li?
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Zliko

Ne pada. Magla -3C, ©ator. Od oka u ovih 3 dana je palo oko 15ak cm i to veæinski vla¾nog.

Na kamerama na vrhovima izgleda da pada...




skisator

Skija li ljudi iko :)) Moze li neki izvjestaj sa staze, jesu li uspjeli utabati ista?

vip-jahorina

Dok nas ova magla prati na Jahorini, ja sam pratio intenzivnije skijanje na olimpijadi. I uvijek se pitam da sam ja budala ili ovi iz skijaskog saveza (ne znam ni odakle im pravo da se tako nazivaju). Nakon sto su odlucili da zbog jedne disipline u kojoj je najbolja Elvedina, posalju samo nju (koja je inace skorz ok cura) da nastupa u svim (!!!!)  disciplinama i tako zatvorili nastup ostalim perspektivnim skijasicama. I onda ide lavina odusevljena koju savez i razliciti poltroni objavljuju, tipa: nasa Elvedina se plasirala na 31 mjesto u spustu! Bravo Elvedinaaaaaaaaaa"
Pri tome je ubjedljivo zadnja u spustu sa 8 sekundi zaostatka. Osim toga je predzadnja u SG, nije zavrsila trku slaloma, u veleslalomu su iza nje bile 8 skijasica iz zemlja tipa Ruande. I svaki put je bilo "Bravooooooooo".

Mozda imaju potrebu da opravdaju svoje ponasanje i sacuvaku pozicije po svaku cijenu? Ili ipak misle da smo mi svi budale koji treba da pljescemo kad nam oni daju znak.

Sve ovo nema veze sa stanjem na Jahorini, ali srozava zelje kod roditelja koji ce ipak onda djeci dati da se igraju sa tabeltima nego ih odvesti na neki sport, a kamoli skijanje, gdje je veliki uspijeh kad si zadnji, mislice oni...

vip-jahorina

Staze tabaju redovno, ali mislim da je danas veoma tesko za skijanje. Magla je prilicno intenzivna, a snijeg pada  neprestano.

Usput receno, imam par novih i veoma interesantnih informacija oko staza i novih liftova... cim stignem, objavljujem.

Ime

Quote from: vip-jahorina on 21 February, 2018, 10:38:32
Sve ovo nema veze sa stanjem na Jahorini, ali srozava zelje kod roditelja koji ce ipak onda djeci dati da se igraju sa tabeltima nego ih odvesti na neki sport, a kamoli skijanje, gdje je veliki uspijeh kad si zadnji, mislice oni...
To je jedna strana problema, a druga su preambiciozni roditelji koji cesto misle da su im djeca bolja nego sto stvarno jesu. Pravi i istinski talenti ce uvijek isplivati, nezavisno od toga ko je u savezu, ali nazalost cesto moraju ici tezim putem. Ova tvoja recenica se isto tako moze primijeniti na cjenovnu politiku OC-a, pogotovo kada je u pitanju odnos prema djeci.

HeAd

Za skijaski savez je izgleda sjajan uspjeh sto je ¾iva stigla do cilja.. ideea:(
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4