• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Bezbjednosnt skija¹a na Jahorin,utisci i prijedlozi

Started by white shark, 18 March, 2011, 21:41:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.


raca

Drugarica mi se vratila u nedelju s Jahorine, iskidani ligamenti na koljenu, puko misici... itd. Kamikaza naletio na nju i slomio je, ne znam tacno gdje, jos se nisam vidio s njom, cjenim da je bilo na Praci. Slicna povreda koju je moja cura imala u Sloveniji, opet da ne ponavljam pricu, tek je pomoc dobila u Beogradu u Urgentnom Centru, sto je isti slucaj bio i sa ovom drugaricom. Pomislio sam da sam ja lud sto se meni desavalo u Sloveniji, a sad vidim da je ovo praksa u regionalnim centrima pa i na Jahorini.

Mozemo se raspravljati odakle kultura treba da potice da li iz porodice ili skole, to ce ostati isto, ljudi ce se umjesto nasmijanih lica i puni pozitivnih utisaka vracati obogaljeni. Mislim da treba te stvari resavati kao sto se i u ostalim djelovima drustva resava.

1. Redarska sluzba - oduzimanje ski pasova za nesavjesne skijase, a drugo, da ima mogucnosti uveo bih i prekrsajnu odgovornost i lupanje po dzepovima.
2. Adekvatna ljekarska pomoc - jebo te turisticki centar, koji za uslugu ima ekstremne sportove a da nema rijesen cjeli krug zbrinjavanja povrijedjenih. Kad se dese povrede, svi se prave ludi, ne bih zelio da se ikome ko ovo cita ista slicno desi, da shvati koliko to moze biti bezizlazna situacija.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

vip-jahorina

nemoj Bogati samo da oduzimaju vise ski pasove. Ta ideja ce im se jos svidjeti, a ostalo ce odbaciti. Nek ih pocnu oduzuimati kad sve dovedu u red, a ne samo oduzimanje ski pasova da dovedu u red.

raca

Dobro, ima drugi prijedlog, da ugostitelj koji je primio kamikazu snosi stetu a ski pas da mu ostane.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

vip-jahorina

Dosta se raspravljalo oko tih ski pasova, i zato sad mislim, iako sam prije malo drugacije mislio, da ideja nije najbolja. Postoje opemene, dnevne zabrane i sl. Odmah mu "glavu otkinuti" nije bas idealno rjesenje.

raca

Ima ljudi, kojima bih na stazi 'glavu otkinuo' (odro od batina), izgleda da drugog resenja nema a da zastitis sebe i druge.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

drm


raca

Analogija bi prije bila sa nekim revolverasom, kad neko potegne nekontrolisanu voznju da ga neko savjesniji zategne dobro, jer da postoji neka UDBA, ne bih ja morao. Drm-e, mozda je smjesno kad se nekom dugome desi ali obicno kasno bude kad se tebi desi, ili tvom djetetu. Povrede koljena i ligamenata su trajna ostecenja, mogu samo da se zalijece.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

serzinjo

ja se sla¾em sa Racom. Da mi neko ne daj bo¾e pokupi dijete, ne bi sigurno u jednom komadu sisao sa Jahorine. 3:(

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4



DarkoN

ja za sebe mogu reci da izvodim gluposti i da vozim relativno brzo. ali sa tim nikada nisam ugrozio nikoga. stvar je u tome da nije isto voziti na praznoj stazi i kada je guzva. i da se tome svaki skijas mora prilagoditi.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

looka

I ovo je jedna vrsta saobraæaja a zlatno pravilo ka¾e: prilagodi vo¾nju uslovima na putu (stazi)! I da se svi toga pridr¾avaju ne bi bilo problema...