• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Pripreme za nadolazecu sezonu 2017/18

Started by Filipino, 05 September, 2017, 16:25:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ime

Kaze Ljevnaic:
„Сезонских карата протеклих година продато је веома мало, јер није било довољно скијашких дана, тако да није ништа ни вриједила."

A staklena kugla mu je rekla da ce ove godine biti dovoljno skijaskih dana.

taraba

Quote from: vranex on 15 November, 2017, 13:39:17
Quote from: Radiohead on 15 November, 2017, 12:08:00
Dobar post Vranex  (Y)
muka me natjerala druze. kako da mi covjek ogadi planinu na kojoj sam vise nego u kuci sopstvenoj.

idem gore 50 dana u sezoni a van sezone 2put mjesecno minimum i iskreno osjecam da sam domaci gore.

kad bordam svako minutu naletim na nekoga koga znam i sa kim dijelim neka lijepa iskustva. necu da pustim da ti ljudi budu odstranjeni sa planine zarad necije demonstracjie sile. i pazi, radi se samo o demonstraciji sile, jer ekonomske logike nema ni blizu. a tek je nece biti kad krene antikampanja

Ma to je bezobrazluk pravi.
Nakon svih primjedbi koje stoje i onih koje ne stoje , ocjena o predstojecoj sezoni, stazama, transportu, ma nema o cemu ne  ocigledno je ipak samo jedno, a sve ostalo moze biti i moze ne biti.
A to je da je taj disapisa pokusao otjerati  domace skijase.  Iz Sarajeva i Istocnog Sarajeva  ( kojim god redom ) i blize okoline.
Argument.  Nema tackica i karti na sate, a sezonska otisla u nebo. 
Jedino ovoj grupi skijasa  nemogucnost kupovine takve vrste karte nanosi direktnu stetu, odnosno dovodi ih u situaciju da im skijanje vise od sest dana u sedmici
( koliko koriste turisti subota-subota ) postaje preskupo.

Zasto je to disapisa uradio ne znam. Da li ce staze , transport  funkcionisati kako treba, da li ce sezona trajati 120 dana i ostalo ne znam, ali znam sta je uradio.

Radiohead

Koja neodgovornost, eh da se covjek ima vremena baviti sa ovim....
Mi smo evo vec 6 sati u zvanicno objavljenoj predsezoni, po zvanicno objavljenom cjenovniku. Ja bih trebao biti gore na kasi jutros oko 9 i kupiti kartu. Postoji Zakon o zastiti potrosaca gdje jasno pise ''da je zabranjeno obmanjivati kupce'' i cim to pise postoji i kazna za to, kako za pravno lice tako i za odgovorno, a to je ovaj novi direktor. Tu je vec prekrseno nekoliko zakona, Zakon o trgovoni, ugostiteljstvu....
Dakle ,ljudi nesto nude i uzimaju pare za to, a nisu u stanju ispostovati protuvrijednost. Eto ima snijega, minus je, koja zica radi. Al dobar je lik, digla se buka zbog necijih licnih interesa.... Pa p...ti materina jel meni interes da ti dobijes 5000KM, i da je placam kartu 900KM

Atomba

Jbg , ovaj ne znam sto Vranex generalizuje ove iz Beograda, i mi volimo doci skijati na Jahorini. Sad sto je mali cvikeras silom prilika u Beogradu ne znaci da nas sve treba razapeti. Najbolje je popiti  (PIVA)


vranex

Quote from: Atomba on 15 November, 2017, 14:21:58
Jbg , ovaj ne znam sto Vranex generalizuje ove iz Beograda, i mi volimo doci skijati na Jahorini. Sad sto je mali cvikeras silom prilika u Beogradu ne znaci da nas sve treba razapeti. Najbolje je popiti  (PIVA)

ahhaha ne zamjeri. to je samo da naznacim da nije lokalac, a mogao je biti i iz svicarske isto bih napisao :D

ne zamjeram ja cak ni njemu, nego bih sebi zamjerio da ga pustim da prosipa silu a da nista ne uradim.

na jahorini su dobrodosli svi, i to i jeste ljepota te planine. nema u BiH mjesta gdje mozes nositi jaknu sa bilo kakvim obiljezjima a da te niko ni ne pogleda krivo. skijasi i borderi su otvoreni i dobri ljudi, i to je veliki dio jahorinskih cari. ako to unistis ostade samo sterilna racunica. a ako cemo sterilno, eto nam austrijskih alpi nadomak ruke :D

Atomba

I malo je glupo ta konstatacija moja prcija i te fore, pa sta bi mi iz Beograda trebali da kazemo za sve ove koji su u isti dosli, i aj zakuni se majke ti da i ti nemas nikog u Bgd pa da razumem taj malogradjanski stav. Planina kao i more je prirodno dobro, realno na njega bi trebali imati pravo svi i bogati i siromasni ali je problem sto se sada sadrzaji svugde prave za bogate a ne za siromasne i nas koji smo odatle. Elem necu vise pisati na ovu temu, slazem se da je skupo sa onim sto se nudi, ali sam siguran da mi mozemo pisati do mile volje i da se te cene nece promeniti ni na ovaj ni na onaj nacin. 

Atomba

Ah , pogresno ste shvatili, nije bilo nista licno ali svi smo od negde,  al mali sa cvikama i nas nervira ali uzalud nam trud...a sto se pica tice...moze i zuta dunja,


Atomba

spremi je ti pa cemo nazdraviti kad dodjem....a sto se sistema tice sto bi dalmatinci rekli......uvik kontra

Korisnik


vranex

Quote from: Atomba on 15 November, 2017, 14:36:33
I malo je glupo ta konstatacija moja prcija i te fore, pa sta bi mi iz Beograda trebali da kazemo za sve ove koji su u isti dosli, i aj zakuni se majke ti da i ti nemas nikog u Bgd pa da razumem taj malogradjanski stav. Planina kao i more je prirodno dobro, realno na njega bi trebali imati pravo svi i bogati i siromasni ali je problem sto se sada sadrzaji svugde prave za bogate a ne za siromasne i nas koji smo odatle. Elem necu vise pisati na ovu temu, slazem se da je skupo sa onim sto se nudi, ali sam siguran da mi mozemo pisati do mile volje i da se te cene nece promeniti ni na ovaj ni na onaj nacin.

drug moj eno vec danas je spustio cijenu 10%. i to samo zbog naseg revolta. A to je znak da smo na pravom putu.

Na njihovu zalost skijasi i borderi su vecinom izgradjene licnosti i profesionalci u raznim poljima, jer kao sto ti kazes, ovo i jeste koliko toliko #elitni" sport. Ko je mogao da izvodji za sezonsku-dvije godisnje je sigurno neka visa srednja klasa u BiH. A sad se i takvi tjeraju!!
Zato mi i imamo puno vecu snagu nego vecina kategorija drustva, i doslo je vrijeme da se ta snaga osjeti! Malo organizacije i pokazivanja zuba nece skoditi, a evo i konkurencija spusta cijene naveliko pa je ocito da se gospoda preracunala.




Atomba

Podrzavam svaku borbu, realno cena je prevelika obzirom da po onome sto je uradjeno a video sam na slikama,nema opravdanja podici cenu, kao sto je neko i rekao prebacivali smo se i pre i na ovaj i na onaj nacin sa staze na stazu. Mi vas u svakom slucaju podrzavamo i zelimo da istrajete u vasim zahtevima.

Atomba

https://youtu.be/snbsxLLIu4s                      Da se malo nasmejete regge

Spock


[/quote]

...nema tackica i karti na sate, a sezonska otisla u nebo. 
Jedino ovoj grupi skijasa  nemogucnost kupovine takve vrste karte nanosi direktnu stetu, odnosno dovodi ih u situaciju da im skijanje vise od sest dana u sedmici
( koliko koriste turisti subota-subota ) postaje preskupo.
[/quote]

To je to!  (Y)