• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na stazama 2017/18 prvi dio

Started by vip-jahorina, 02 December, 2017, 20:31:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

bojda81

Raja, imam ekstra rakije od jabuke po povoljnim cijenama, idealne za ove zimske dane, ako ima zainteresovanih neka se jave.
(K) ole

mijat


lilili77

Evo mene kao gosta na Jahorini pa da malo napisem na forum ...jucer skijali cijeli dan na Poljicama i ski vrticu...bio je prekrasan dan i hhhhhrrrrrppppaaa ljudi...redovi na liftove poveci..ali je bilo jako lijepo..sinoc padao snijeg i pirio vjetar.strah me pogledati van kolko ga je napadalo  :o
Cijene pasova su stvarno velike i jedna velika nepravda je sto kad uzmes dnrvnu ili poludnevnu kartu ne mozes koristiti ski vrtic..pa ljudi netko je dosao tu sa djecom koja su u vrticu i roditelji bi se takodjer isto skijali i npr izmjenjivali tko ce biti s djecom u vrticu...al ne ti moras platiti dnevnu kartu koja je puno i isto tako vrtic koji je takodjer puno...velika zamjerka

bojda81

Rakija je dostupna za probno konzumiranje!  :skijas:

Juraakc

evo i mene za dva dana...kolko vidim sve je u odliènom stanju, tako da jedva èekam da se spustim prvi puta po olimpijskoj planini...vidim da ima rakije, pa æu ja uzeti vino pa mo¾emo da dijelimo ole

Finac

Quote from: HeAd on 03 January, 2018, 15:46:37
Ovi sto su oko Nove Godine uboli svaka cast  (PIVA), kad dodju kuci jos neka loto odigraju..
Ubodoh ove dane oko Nove godine, ali nista od lotoa. Snega ima dovoljno, staze extra uredjene, jucerasnji dan je bio vrh, cak bilo i guzve (prvi put ove sezone, bar kada sam ja bio).

Ko ima viska para za ovaj skupi ski pas - Jahorina je dobar izbor... X(

Carving tri

Slijedecih dana jugo i bez novog snijega. Pitanje je koliko ce snijega ostati na stazama ?

bnbg

Quote from: Carving tri on 04 January, 2018, 20:49:14
Slijedecih dana jugo i bez novog snijega. Pitanje je koliko ce snijega ostati na stazama ?
posle juga opet sneg i tako u krug, 5 dana dobro pa malo jugo pa opet i tako ce biti cele zime

brera



hallo

Juce konacno otisli da proverimo na licu mesta stanje na Jahorini, i ovo sto pisem su MOJI utisci:
-stigli u 09.30 na Poljici vec na prvom parkingu guzva, "gornji" prazan. Nastavili do Ogorijelice , i zacudilo me 5 automobila na parkingu kod same kase.
-da, rampa ka Ogorijelici i dalje stoji i meni ne smeta. Sa strane resenja za naplatu parkinga za ceo gornji deo planine, najefikasnije- 5KM i parkiraj gde hoces. Suvise je velika povrsina da bi angazovali xx radnika da to naplate...ovako das 5KM podignu rampu i teraj.
-Ski pass 41KM za odrasle 31KM za dete (do 12 godina) i depozit za karticu 10KM po Ski pasu (poskupelo je ali kad uporedim cenu Ski pasa na Torniku i sta dobijem na Torniku za iste novce ipak je Jahorina dalekooo ispred!)
- Staze su primetno bolje, usudjujem se reci neuporedivo, bolje pripremljene sa ovom kolicinom snega u odnosu na prethodnih par godina. Nove poveznice (daleko da su to nove staze!) su poprilicno osvezenje i rasterecenje. Zaravnjeni deo na sredini Poljica je glupost i budalastina ali sta je tu je. Poveznica sa Ogorijelice na Poljice odlicna. Prosirenje na kljucnim mestima za pohvalu, a delimicno poravnato brdo na levku ispod dvoseda na Ogorijelici odlicno jer sam bio svedok u nekoliko slucajeva da zbog nepreglednosti stradaju pocetnici od naleta "iskusnog" skijasa..
-Sluzbe Skijalista i do sada je gdin Miro Kalem Kamco uspevao da nekako odrzi kako tako pokrivene staze svojom GSS ekipom, a sada na svakoj stazi na nekoliko mesta stoji redar sa radio stanicom i svako malo prilazi skijasima koji su stali da vidi je li sve ok i upozori gde iu kako treba da stanu a da ne ugroze druge na stazi- pomak svakako. Kupovina Ski pasa , i pored "davanja" imena i prezimena ide brzo i bez zadrzavanja....meni nije smetalo da dam svoje ime i prezime..kome smeta moze dati komsijino ime i prezime...
-Prostor za decu na Poljicama odlicno organizovan, instruktori u uniformama svojih ski skola rade i obucavaju bez ikakvih problema.
- U razgovoru sa drugarom, koji je ski instruktor vec 4 godine, saznadoh da rade bez prestanka...kafu smo popili u 16.30 jer je casove imao ceo dan. Cene su ustanovljene jedinstveno, Ski skole su potpisale Ugovore sa OC i ako se ne pridrzavaju cenovnika i uslova iz Ugovora gube licencu. Samo tako i moze da funkcionise po mome misljenju!
- U razgovoru sa drugim drugarom, vlasnikom jednog os pansiona, saznadoh da je prezadovoljan da je posecenost i rezervacije povecana a posbno oko EXIT-a a u kom periodu je do sada bio prazan ili popunjen sa 30% a sad je vec sve rezervisano za nedelju dana pre i nedelju dana posle EXIT-a po "full" ceni od turista iz Nemacke. Isto to potvrdio mi je i vlasnik apartmana u Vucku, tako da ova poslovna filosofija za sada "rad".
Sve u svemu, Jahorina ulazi u neki nov period gde se posao mora ISPLATITI da bi postojao, koliko god da nama ne odgovara (prosle godine 2vo dnevni ski pass sam platio 41KM!) i koliko vidim, napravice oni isplativ posao. Ja cu i dalje ici kad mogu a kome ne odgovara moze ici na druga mesta odn skijalista.
Nocas krenuo jugo tako da ce biti tesko skijanja kvalitetnog do novog snega. Mi smo uhvatili extra dan i "pokidali se na polupraznoj Praci (Skocinama). Parking kod kase na Ogorijelici se napunio oko 11h ali se i dalje skijalo za "sve pare" bez problema, posebno Zeljo i Olimpik pa svezemo na Pracu...
:skijas:
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

Zliko

Krenulo je jugo, +3C sinoæ, +4C sada dnevna uz vjetar. Ne znam koliko æe dugo staze moæi izdr¾ati, treba se strpiti da prodje i da vidimo hoæe li pasti novi snijeg, ako ne padne, nema nekog skijanja...

gatusso

Jugo duva, u gornjim dijelovima je prilicno popustilo ali se za sada jos moze skijati.
Praca je zbog vjestaka trenutno u boljem stanju od Ogorjelice. Guzve  za sada nema.

hallo

http://www.jahorina.org/forum/index.php?topic=1826.0
Ako neko iz menadzmenta cita, odlican potez Skijalista Srbije pa eventualno primeniti na Jahorini (licno nemam interes ali bi dobro bilo za samu Jahorinu!).
PS: Nikad do sada nisam video toliko dece na Jahorini koliko juce...
???
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

Skijas5

U srijedu kazu novi snijeg. Ovo sto ima ce biti dovoljno do srijede. Za sada sezona dosta dobro tece. Ulaze se veliki trud za pripremu staza. Danas je skijanje bilo vrlo solidno...
Cijene su posebna prica, ali tako je kako je, ocigledno se nece promjeniti.


Sent from my iPhone using Tapatalk