• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

2 x sestosjed za sezonu 2009/2010

Started by vip-jahorina, 10 January, 2009, 17:56:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Milos_Banjaluka

cao,ljudi.....ja sam novi clan i sad se ukljucujem u forum iako sam prije bio cest posjetilac ovog foruma.....imam 16 godina i cjeli zivot sam proveo zimi na jahorini i obozavam je i za nju samo znam :-* i bas me raduju ove vjesti oko dva sestosjeda i umjetnom snijegu sledece godina,a politika ko politika,bolja je kad se o njoj ne prica.....pozzzzz ;)
I <3 Jahorina

marina

Quote from: mijat on 07 October, 2009, 19:02:34
ljudi, nemojte dozvoliti da neko ukrade koji deo sa platoa jer rezerve nema!  (:smijeh:
Ovaj komentar je stvarno super.
No dijelova je stalno vise , evo da vidite ....
VIP Jahorina Woman Team

marina

Cak su i dijelovi ceste na samoj Jahorini zatvoreni (ispod Hotela  Kosuta).
VIP Jahorina Woman Team

Big_DANE

WIIIIIIIIII.... :bravo::( :bravo::( STIGLI SLJEPERI :P :bravo::( :bravo::( :bravo::(

zum

nejvejrovatna stvar kako se forumasi ukljucujici i mene, raduju cak i sitnicama vezanim za sestojed i obnavljane jahorine.
stvarno je bilo vrijeme da se nesto pokrene. ko prati ovaj forum vec duze, znace sve one nase jadikovke o zastarjelim zicama, guzvama i redovima  devil:(

brera


twid

naravno, samo pozitivni pritisak  3:(

HeAd

jbg...ovo je veliki zahvat za pa i neradovali se od 1984 godine nije nista napravljeno:)
ako se predvidjenom dinamikom  nastavi da radi Jahorina ce biti jedna od najsavrseniji planina jugoistocne europe.
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

u master planu je i predvidjeno da jahorina povrati to mjesto, jer bez zeze, ni jedna planina ovog dijela europe nema takve predispozicije.
ja poznajem dobro jahorinu, ne samo staze nego i iza gole jahorine, gdje smo kao djeca ljeti planinarili i upoznavali planinu kroz nas ski skub. samim tim znam kakve su mogucnosti prosirenja i prirodne staze.

evo vam jedne slike kako jaha u manje poznatim djelovima izgelda.

zburkos

Sad raspisat kandiaturu za zimske olimpiske igre 2018..... 8)
Ovo je fenomenalno.....

Ime

Quote from: vip-jahorina on 08 October, 2009, 19:48:02
u master planu je i predvidjeno da jahorina povrati to mjesto, jer bez zeze, ni jedna planina ovog dijela europe nema takve predispozicije.

Mislim da to nije tacno. Sigurno je da Jahorina ima jos dosta potencijala, ali mislim da ga nema vise od Vlasica - austrijski strucnjaci su procijenili da bi na Vlasicu moglo biti napravljeno jos 70-90 km staza. Trenutno staze zavrsavaju na Markovcu (cca 1500 mnv), a uplanirano je da staze ubuduce izadju nai vrhove Pavo (cca 1800 mnv, Cavo, cca 1800 mnv, pa sve do Paljenika, cca 1950 mnv). Ono sto jeste sigurno je da se Jahorina krece u boljem smijeru, i da su na Jahorini neke stvari mnogo bolje rijesene, sto mene izuzetno raduje kao skijasa iz Sarajeva.

Vip, da li se zna ista o cijeni sezonskog ski pass-a, obzirom da je ZOI 84 potvrdio da ce sezonska karta za Bjelasnicu i Igman biti 280 KM?

Pozdrav.

Laffite

Quote from: Ime on 09 October, 2009, 09:56:59
Quote from: vip-jahorina on 08 October, 2009, 19:48:02
u master planu je i predvidjeno da jahorina povrati to mjesto, jer bez zeze, ni jedna planina ovog dijela europe nema takve predispozicije.

Mislim da to nije tacno. Sigurno je da Jahorina ima jos dosta potencijala, ali mislim da ga nema vise od Vlasica - austrijski strucnjaci su procijenili da bi na Vlasicu moglo biti napravljeno jos 70-90 km staza. Trenutno staze zavrsavaju na Markovcu (cca 1500 mnv), a uplanirano je da staze ubuduce izadju nai vrhove Pavo (cca 1800 mnv, Cavo, cca 1800 mnv, pa sve do Paljenika, cca 1950 mnv). Ono sto jeste sigurno je da se Jahorina krece u boljem smijeru, i da su na Jahorini neke stvari mnogo bolje rijesene, sto mene izuzetno raduje kao skijasa iz Sarajeva.

Vip, da li se zna ista o cijeni sezonskog ski pass-a, obzirom da je ZOI 84 potvrdio da ce sezonska karta za Bjelasnicu i Igman biti 280 KM?

Pozdrav.
Tacno da ce biti 280KM, ali samo ko je kupi u periodu 01-31.10.2009.  puf:)
Bilo je èasno ¾ivjeti s Titom

Vlado28

Quote from: marina on 08 October, 2009, 15:53:38
Cak su i dijelovi ceste na samoj Jahorini zatvoreni (ispod Hotela  Kosuta).

Marina svaka cast na slikama...super su ispale i...I kooliki su ovi sleperi...hehehehe  (:smijeh:

I pitanje jedno, kako napreduju radovi, kada ce stici helikopter?

austin:(
Je li ko vido ©ahbaza...  :<)

marina

Mislim da je VIP ranije napisao da je poslije obavljenog razgovora sa direktorom OC-a ,predvidjen dolazak helikoptera od 6-16.10.
Pripremni radovi su stvarno u punom jeku, ljudi rade po cijeli dan na sklapanju ovih dijelova koji su na ranijim slikama i na iskopima za elektroinstalacije.
VIP Jahorina Woman Team

zum

opet ovi sa vlasicem. nista protiv vlasica i protiv austrijanaca koji vidjeli mogucnost zarade i protiv 1950 metara.
"ime" ba, za tvoju informaciju: bjelasnica ima ubjedljivo najjace terne juzno od austrije. i ima mogucnost da se prosiri bez prevelikog ulaganja. ali ih pozija je**. vjetar i sunce nije bas prijatelj skijanja. mozda i vlasic moze imate nove staze ako bi se ulozilo 420 milijardi maraka, a jahorina?

jahorina ih vec ima i skija se sa 1855m do 1300 i ima 20-30 km staza i ima svasta nesto. necemo o investicijama i koliko bi se moglo prosiriti. za sve vas koje ne znate. davne 1952 bez ulaganja i krcenja staza je naprvaljen prvi lift. i vjerum da bi sad se moglo na jahorini postaviti jos desetak liftova bez krcenja staza i napraviti 30-40 km staza.

kakvi entuzijasti su ovi vlasicani. nisu komunjare ba lude bile pa napravile pored vec postojece jahorine bjelasnicu za olimpijadu i kao pomocni ski centar na kopu i bjelolasici. vlasic prijatelju nije za skijanje i ko je jednom bio na vlasicu a nije s tih prostora ili vezan za te prostore vise nice nikad tu doci.