• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

2 x sestosjed za sezonu 2009/2010

Started by vip-jahorina, 10 January, 2009, 17:56:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Big_DANE

Quote from: dekideki on 13 February, 2010, 14:41:10
nebi bilo lose ako bi neko mogao odgovoriti koliko se cekalo danas oko podne na sestosjedu Poljice...
Pa cekalo se kontam oko 7-8min...po nekoj mojoj proceni mozda malo vise...
al zato sto ljudi nece da idu na OGORJELICU 1 GDE NIJE BILO CEKANJA NI 10sec!!!!!!!!!!!!!!!
LJUDI UZIVAJTE NA JAHORINI, A NE TANDRKAT STALNO PO JEDNOJ ZICI!!! ZAR TO NIJE DOSADNO!!!???!?!?

brera



DarkoN

mislim da trebamo sacekati da sestosjedi prorade kako treba. cini mi se da danas i nisu bas radili kako treba.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

brera



brera


vip-jahorina

bravo forumasi!!! nadam se da cemo ovaki ispratiti i ove topove i evenzualno liftove (ako bude love). O tome cemo u drugoj temi, kad se sezona priblizi kraju ...

brzi-gonzales

Quote from: Dane_LuDjaK_NS on 13 February, 2010, 14:56:27
Quote from: dekideki on 13 February, 2010, 14:41:10
nebi bilo lose ako bi neko mogao odgovoriti koliko se cekalo danas oko podne na sestosjedu Poljice...
Pa cekalo se kontam oko 7-8min...po nekoj mojoj proceni mozda malo vise...
al zato sto ljudi nece da idu na OGORJELICU 1 GDE NIJE BILO CEKANJA NI 10sec!!!!!!!!!!!!!!!
LJUDI UZIVAJTE NA JAHORINI, A NE TANDRKAT STALNO PO JEDNOJ ZICI!!! ZAR TO NIJE DOSADNO!!!???!?!?
Evo kako  to balansiraju u Mayrhofenu: ispod svake vece zicare ima veliki plazma ekran na kojem se prenose slike uzivo ispod svake zice, tako da se vidi stanje - koliko se ceka u redu. Kad vec postoje webcam slike Jahorine na ovom sajtu, onda je lako programirati feed za tu prezentaciju, samo fali veliki ekran, sto nije velika investicija u poredjenju sa zicarom. Usput se vidi stanje na pistama , ima li magle, brzina vjetra, temperatura, opasnost od lavina, ukratko sva potrebna signalizacija...

alpi

Quote from: DarkoN on 13 February, 2010, 17:32:17
mislim da trebamo sacekati da sestosjedi prorade kako treba. cini mi se da danas i nisu bas radili kako treba.

Evo direktno iz prve ruke informacija,objasnio mi je dobar drug koji "vozi" sestosjed Poljice . . . u cemu je problem,sato u toku voznje staje pa krece?! Naime,posle prolaska skijasa kroz "lejzer" nailaze na 6 malih rampi,koje se automatski otvaraju kad treba skijasi da udju u prostor za sjedanje u korpu. I tu nastaje problem . . . Pametni Italijani su povezali sve senzorima,tako da ako slucajno neko od skijasa udari u rampu dok je zatvorena,senzori to registruju i iz sigurnosti automatski staju korpe jer "misle" da je neko prosao u prostor za ukrcavanje kad to nije dozvoljeno. E sad,jebem li ga . . . rekao sam da isti sestosjedi iste firme postoje i u 3 doline,ali taj problem se ne desava,licno sam ja udarao slucajno u tu rampu kad nije trebalo. Pokusace ovih dana da to srede . . . i mozda iskljuce tu glupu funkciju.

MarijaBB

To ono kad se malo "nataknes" jer je prilaz malo nagnut, pa skliznu skije?

Nije neka fora. Al samo nek sljakaju.


brera



BOJAN-BG

evo direktno sa jahorine tako je bilo danas sa senzorima jutros sam se vozio sa sestosedom poljice sa svim stajanjima skoro 40 minuta do vrha i totalno poludeo,posle toga je bio iskljucen iz upotrebe i tek negde oko pola 3 je ponovo krenuo sa otvorenim rampama za prilaz od pola tri nije bilo uopste guzve napravili smo 3 zice za pola sata ekstra su samo da im se ne desavaju zastoji i bice sve ok.