• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Poginuo momak na Jahorini

Started by vip-jahorina, 19 February, 2010, 10:03:57

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DarkoN

Quote from: adwarf on 19 February, 2010, 23:03:37
Nemoj biti retard i pricati tako o nekome o kome ne znas nista, a narocito ne kada je u pitanju ovakva tragedija! Niko ti ne trazi da ga zalis ili bilo sta, ali bar se suzdrzi umobolnih komentara!

uopste mi nije jasno zasto napadas covjeka. iznio je svoje misljenje, a ovo je slobodan forum i svako moze da napise sta misli i sta osjeca. svi vise volimo iskrenost nego laznu saosjecajnost.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

adwarf

Quote from: brkic1000 on 19 February, 2010, 20:25:08
roditelji su ga 24 godine hranili mazili pazili cuvali skolovali....., i sigurno se mnogo toga odrekli da bi ga poslali na planinu, a ocigledno da on to nije cenio

Zbog ovoga, jer covek ocigledno ne zna nista o pokojnikovom zivotu! Ljudi, kada krenete da pisete o ovakvim stvarima razmislite bar jednom pre nego sto kliknete na dugme posalji. Ne znate ko ovo sve cita i koga mozete povrediti iznoseci gluposti koje su bazirane na licnom utisku a ne na cinjenicama. Manite se corava posla!

Forum jeste slobodan, ali u nekim situacijama je bolje "misljenje" zadrzati za sebe, nego time nekoga bespotrebno blatiti. Ne razumem neke ljude...ko te je uopste pitao za tvoje misljenje o ovom momku??


brera


rajka

ALKOHOL I JAHORINA SE KOD VEÆINE LJUDI STAVLJA U ISTI KONTEX.
U INTERESU BUDUÆNOSTI JAHORINE NE BI SE TRBALO PROPAGIRATI NE©TO ©TO NE IDE JEDNO SA DRUGIM.
NEKA SE SVAK ZAPITA KOLIKO JE DOPRINIO OVAKVOM STAVU MLADIH A NE KAO PAMETNA GLAVA SAD NIJE TRENUTAK , DA NE BI NEKOG POVRIJEDIO, I SL. KRAJNJI JE TRENUTAK

borderka

ljudi dodju na tako dugo ocekivani odmor i onda se odvale mislieci da im se nista ne moze desiti. steta je i stvarno mi je zao. al ipak morate priznati da je plazanje na strunjaci prilicno glupa ideja??? poslije ovoga vidimo da zaista jeste...

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

Svako bi to probao raja,cuga,zajebancija, pa cak i ja...sudbina je sudbina ne moze se od nje pobjeci  3:(, slazem se sa adwarfom 100% prvo razmisli pa onda pisi (triput mjeri jednom sjeci)
Da imate TASTA kao ja bgm bili bi najsretni na svijetu  :bravo::(  zabranio mi alkohol, zabranio glupiranje, pa cak mi je zabranio da disem sve ja to mogu izdrzati samo za njega  ;)

zum

mislim da adwarf nema potreba bilo koga ovdje da napada pogotovo sa takvim tonom, moze kao i svi mi iznijeti svoje misljenje i naravno raspravljati.
kako ovaj forum citaju skoro svi koji iole imaju veze sa jahorinom, pa predpostavimo i porodica ili neko od prijatelja nastradalog (ako im je do toga), nije zgoreg malo imati razumjevanja.
ali opet, nije momak poginuo od groma i to znamo svi pa i njegova porodica, nego je izazivao sudbinu. mi smo juce u prici usporedili to sa skakanjem sa kuce sa kisobranom, u pijanom stanju.

i ne vidim razloga zasto pricati o alkoholu i jahorini. ljudi dolaze ovdje na odmor, opustaju se i provode se. tako je to godinama, koliko ja znam ovo je prvi slucaj da je neko na ovaj nacin nastradao.
drugi problem se javlja sto je preko medija javljeno (bar prva informacija) "skijas poginuo na Jahorini". Mi na Jahorini moramo onda objasnjavati ljudima da to nije tako, da jahorina je ipak "pitoma planina".
Drugi je ovo slucaj ove godine gdje nije bilo moguce sprijeciti smrtne slucajeve. Mozda kad bi se uveo ovdje policijaksi cas, strujom se ogradila jahorina hermeticki (i to poprilicno jakom strujom), policija s pendrecima hodala i bubne svakoga onako iz fore...

Ajde malo da i ovi sto piju (a ne znaju se ponasati) da se sudrze suludih ideja, a ovi u trijeznom stanju sudrze skijanja po poznato opasnim pistama i slicnih stvari. U pravnoj drzavi bi ova dvojica prezivjelih (a i u onoj prvoj nesreci) odgovarala za vise delikata: kradja, izazivanje nesrece sa smrtnim poslijedicama iz nehaja, ugrozavanje sigurnosti. Pa kad ih zvekne neko recimo 6 mjeseci u zatvor, nebi vise nikad nikome palo na pamet da tako nesto uradi, jer zna sta ga ceka. Ovako se mi sad moramo praviti kao da se nije nista desilo jer je bila nesreca. Skontajte samo sta je moglo biti da se momcima nije nista desilo. Strunjacu nebi sigurno vratili na mjesto, nego bi se mozda neki skijas sutra zaletio i u banderu zdrmao. Onda bi bio OC, cijela Jahorina i svi Jahorinci krivi jer toboze nije postavljena zastita na jednom od stubova. Odjednom vise nista nebi valjalo na Jahorini ...

DarkoN

Quote from: zum on 20 February, 2010, 11:53:48
mislim da adwarf nema potreba bilo koga ovdje da napada pogotovo sa takvim tonom, moze kao i svi mi iznijeti svoje misljenje i naravno raspravljati.
kako ovaj forum citaju skoro svi koji iole imaju veze sa jahorinom, pa predpostavimo i porodica ili neko od prijatelja nastradalog (ako im je do toga), nije zgoreg malo imati razumjevanja.
ali opet, nije momak poginuo od groma i to znamo svi pa i njegova porodica, nego je izazivao sudbinu. mi smo juce u prici usporedili to sa skakanjem sa kuce sa kisobranom, u pijanom stanju.

i ne vidim razloga zasto pricati o alkoholu i jahorini. ljudi dolaze ovdje na odmor, opustaju se i provode se. tako je to godinama, koliko ja znam ovo je prvi slucaj da je neko na ovaj nacin nastradao.
drugi problem se javlja sto je preko medija javljeno (bar prva informacija) "skijas poginuo na Jahorini". Mi na Jahorini moramo onda objasnjavati ljudima da to nije tako, da jahorina je ipak "pitoma planina".
Drugi je ovo slucaj ove godine gdje nije bilo moguce sprijeciti smrtne slucajeve. Mozda kad bi se uveo ovdje policijaksi cas, strujom se ogradila jahorina hermeticki (i to poprilicno jakom strujom), policija s pendrecima hodala i bubne svakoga onako iz fore...

Ajde malo da i ovi sto piju (a ne znaju se ponasati) da se sudrze suludih ideja, a ovi u trijeznom stanju sudrze skijanja po poznato opasnim pistama i slicnih stvari. U pravnoj drzavi bi ova dvojica prezivjelih (a i u onoj prvoj nesreci) odgovarala za vise delikata: kradja, izazivanje nesrece sa smrtnim poslijedicama iz nehaja, ugrozavanje sigurnosti. Pa kad ih zvekne neko recimo 6 mjeseci u zatvor, nebi vise nikad nikome palo na pamet da tako nesto uradi, jer zna sta ga ceka. Ovako se mi sad moramo praviti kao da se nije nista desilo jer je bila nesreca. Skontajte samo sta je moglo biti da se momcima nije nista desilo. Strunjacu nebi sigurno vratili na mjesto, nego bi se mozda neki skijas sutra zaletio i u banderu zdrmao. Onda bi bio OC, cijela Jahorina i svi Jahorinci krivi jer toboze nije postavljena zastita na jednom od stubova. Odjednom vise nista nebi valjalo na Jahorini ...
potpuno si upravu za sve. potpisujem sve sto si napisao.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

looka

Svi mi ponekad radimo neke gluposti kao sto je i ova ali se srecom sve zavrsi kako treba pa niko i ne prica o tome! Ako ima neko da nije radio nesto sto se moglo zavrsiti tragicno neka se javi?! Ne na Jahorini nego uopste! Svi mi u potrazi za adrenalinom i zezancijom cesto posezemo za raznim opasnim stvarima (sto nikako nije pametno) ali tek kad se desi ovako nesto onda mi kao sve znamo itd. Zao mi je momka iskreno ali zapitajte se u koliko slucajeva ste to mogli biti VI! Saucesce porodici i prijateljima!


Otopi se sve a ja trebao za 7 dana gore, opet...  :'(  :'(  :'(

Daj vise  s:nij)  s:nij)  s:nij)  s:nij)  s:nij)  s:nij)  s:nij)


brera


Jhontra

Prije svega sucut obitelji i prijateljima!
Sto se tice nezgoda one se dogadjaju. Kada bismo krenuli razmisljati o posljedicama sumnjam da bismo ista radili jer i najbanalnije stvari mogu imati kobne posljedice. Mozde se nesto ne dogodi vasom krivnjom vec tudjom ali vi nastradate.
Stoga i ja molim da ipak razmislite prije nekog okrivite za nesto. Ovisnost o adrenalinu postoji, bez obzira spustali se na strunjaci ili na skijama, brzo ili polako, svi donekle izazivamo sudbinu.
Sto se misljenja tice, svatko ga moze izraziti, a ono je pak kao dupe, svatko ga ima!

mima bp

joj ljudi citam i ne vverujem kakav stav....nije ti zao momka :'(....
naime moj je sugradjanin i bar  50 puta sam bila u njegovoj kuci jel sam se druzila sa njegovom sestrom....
mladic je bio sportista i ne verujem da su bili pijani9a mozda i jesu,nebitno) nego verovatno adrenalin proradi i hteli su da se zabave....sta god da im je bilo u glavi nebitno mlad zivot je izgubljen...
on je bio ok iz porodice prosvetnog radnika...zar se nije svakom desilo glupiranje koje moze da kosta zivota....vecina ima srecu da u glupiranju ne zavrsi fatalno kao simosto je na zalost zavrsio :'( :'( :'(
premotajte film u nazad svakom se desilo da jednostavno hoce da se zabavi pa tek posle uvidi da je to bilo rizicno po zivot....

mijat


mima bp

slazem se da nije ok ne postovati pravila i cackati djavola...mogao je i neko u taj stib udariti gde nedostaje strunjaca tj ugroziti neciju bezbednost svojim" idejama"....ok je stav da ne treba izazivati sudbinu ali reci da mu/joj nije zao momka.....nije na mestu...zao mi je njegove mladosti,nepromisljenost sigurno je najmanje mislio da ce poginutii...