• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Pripreme za nadolazecu sezonu 2017/18

Started by Filipino, 05 September, 2017, 16:25:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

3eka

@Radiohead
da... bezveze mi je post....
nisam pomenuo mrakovicu....

@Ime
slazhem se... zato i nije 40-50evra, nego 50 maraka
(ustvari josh se ne zna tachna cijena, pricha se da ce biti oko 50 km)

zato.. ne kukajte, rano je :)
daj da prvo vidimo shta ce se uraditi i koliko ce biti cijena...  :X

vip-jahorina



vip-jahorina

O gondoli imamo jednu posebnu temu, a kako se radi o potpunosti drugom skijalistu, ima i rubrika samo za ravnu planinu. Zato bi te tamolio da pitanje postavis ili u jednoj ili drugoj rubrici:
http://www.jahorina.org/forum/index.php?board=26.0


vranex

Zdravo raja!

Evo i od mene jedan osvrt na trenutno stanje.
Cijenim to da se krenulo u izradu vjestackog osnjezavanja i ka sirenju staza i slazem se da za to treba platiti.
Ali prica da ce SEZONSKI ski pass biti duplo skuplji nema pokrice iz vise razloga :

1)Treba njima da vjerujemo da ce oni osnjeziti do decembra, a mi sad da platimo. Predlazem da mi platimo dosadasnju cifru za sezonski, pa ako oni zavrse osnjezivajne da doplatimo. Realno ta institucija je zakazala do sada nebrojeno puta, a mi smo redovno placali, pa ne vidim gdje da nadjem to povjerenje u njihovu sposobnost da zavrse na vrijeme. Puno je izglednije da ce prekinuti radove kad zahladni, a mi cemo mahati usima i sa preskupim kartama opet gledati u nebo i moliti da padne

2) Sire se i ravnaju se staze. To je super vijest za pocetnike. Garantujem isto tako da je to apsolutno nebitno za nas sa sezonskim, jer ko ima sezonski nit se brine za preveliki nagib nit mu nesta smetaju posebno uska grla na stazi. Samim tim se trazi od nas da placamo nesta sto nas realno ne zanima niti nam treba.

3) Meni najbitnija stavka. Ne vidim da se to provlaci kroz pricu jos uvijek ali s obzirom da je krenulo to utezanje, sigurno ce se naci neko da zabrani skijanje van staze kao sto sam cuo da je na Kopu. S obzirom da na jahorini NEMA snowparka niti ista namjensko za bordere, pa cak ni licencirana skola ne postoji, to bi definitivno otjeralo i ovo malo bordera sto dolazi. Zato bolje unaprijed najaviti da se ne igraju sa vatrom, jahorina je  relativno pitoma planina i postoji samo jedna realno opasna freeride staza. Inace moj utisak je da se na bordere skroz zaboravilo, ovo novo rukovodstvo se pravi da ne postojimo. Elem, hocu da znam politiku OC prema tome prije nego uplatim sezonski po toj novoj tarifi. Ako namjeravaju trenirati strogocu, bujrum, ali mene necete vidjeti.

goghie

I can go with the Flow...

3d


Korisnik


IggyPop

Najbitnije u cijeloj prici jeste da se napokon uradi to osnjezavanje. Snijega mora imati, ljudi koji dolaze na Jahorinu dolaze da skijaju. Cijena mora biti skuplja ali hajde da o tome pricamo kada objave zvanicne a ne ovako da nagadjamo. Ne znam sta OC trenutno kalkulise i ceka sa objavljivanjem cijena. Jel mozda cekaju Bjelasnicu da prvo objavi. By the way tamo su se opasno zadali sa sestrosjedom i cetvorosjedom.

Radiohead

Naravno da kalkulisu, cekaju sta ce ovi debili da objave, ako se i nisu vec dogovorili..

Carving tri

Plan da sezona skijanja na Jahorini traje 120 do 130 dana je neosnovana. To znaci da od polovine decembra do polovine aprila na Jahorini nece biti ni magle ni vjetra koji ce zaustaviti rad skijalista. Godinama se zagovara ideja da se dvosjed Poljice osposobi da radi  sa skracenom duzinom, kada je gusta magla i jak vjetar. Sada se demontira i ide u staro zeljezo. Znaci, kada se zbog vjetra i magle obustavi rad vertikalnog transporta, radice stari ski lift Poljice i sesterosjed Praca. I tako u prosjeku, 30-ak dana.

vip-jahorina

Vezano za vjetar, misim da sam to vec u jednom prijasnjem postu objasnio.

U svakom slucaju, haube za korpe na Poljicama su narucene i samim tim ce imati manji otpor vjetru i zice ce moci po losijim uslovima raditi.

Dodatna novina je postavljanje utega na korpe gdje ce biti omogucen rad i na puno vecem vjetru od dozvoljenog.

Jednu stvar moramo imati na umu: Ljevnaic nije ni jednom prilikom rekao da ce sve biti spremno za ovu sezonu, ali ce probati odraditi sto vise. Za narednu sezonu ce biti jahorina neka druga dimenzija.

Samim tim, ni on sam ne zna sta ce se uspijeti dovrsiti za ovu sezonu. Ali kako stavri teku, ocigledno ce vazniji dio privesti kraju.

??? Borderi  ???
Hehe, hihi, haha nemojte se ljutiti.

nemanjus

https://www.youtube.com/watch?v=nj5qoV7dmWA&feature=youtu.be