• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Pripreme za nadolazecu sezonu 2017/18

Started by Filipino, 05 September, 2017, 16:25:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Radiohead

Quote from: IggyPop on 08 October, 2017, 22:04:28
Pregovaraju da naprave zakednicku cijenj ski pasa  za Jahorinu i Bjelasnicu.
https://youtu.be/ia2oWSlKIa0
Koliko je ovo realno?
Cuo sam, da se dogovore bio bi to malo korak za covjecanstvo ali veliki za skijase na ovim prostorima :)

Ime

Svugdje u svijetu su se ljudi u slicnim situacijama ujedinili i napravili neku vrstu konzorcija jer im je to bilo u interesu, a raspodjela prihoda/dobiti se veoma lako rjesava jer se tacno zna koliko skijasa prodje kroz koje skijaliste.

Ali nazalost kod nas ne vrijedi cak ni ona izreka da je sve prolazno, a da je samo interes vjecan, jer su ljudi ovdje spremni raditi cak i protiv sebe i svoje djece da bi jacali privredu druge drzave, kao sto rade kada umjesto lokalnih kupuju proizvode istog ili slicnog kvaliteta iz drugih drzava zarad nekog patriotizma. Da ne govorim da imamo situaciju da na jednoj planini ljudi prave skijaliste unutar skijalista (Vlasic).  Prema tome, mislim da nema sanse da ce se ovo desiti. I prethodnih godina se pricalo o tome, ali se nikada nije otislo dalje toga.

HeAd

Skinut dvosjed poljice. Nije mi jasno da se isti nije mogao skratiti i pustiti u rad..
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Radiohead

Quote from: HeAd on 09 October, 2017, 17:19:45
Skinut dvosjed poljice. Nije mi jasno da se isti nije mogao skratiti i pustiti u rad..
Kilogram zeljeza je 0,50KM :)

Radiohead


vip-jahorina

Vezano za djecu sa Pala:
Kao sto sam vec rekao, vijesti koje smo imali nisu bile potpune, a vecina portala je pozurila da objavi vijest da ce djeca sa Pala imati besplatno skijanje na Jahorini.
I imace, ali samo jednom u sedmici ili nekom odredjenom terminu. Samim tim sa Pala iz biroa nacelnika Boskovica je krenula lavina nezadovoljstva.

vip-jahorina

Cijena dnevnog ski pasa bi mogla biti oko 45 km.

dix

nije povecanje cene ski pasa problem ako se za te novce dobije vise nego prosle godine, i ako svi skijasi vide napredak i podizanje kvaliteta usluga. Po meni je prvi uslov za opravdanost vecih cena osnezavanje planine.
molim vas koji ste gore da nas izvestavate o toku radova.

IggyPop

Quote from: vip-jahorina on 10 October, 2017, 00:58:22
Cijena dnevnog ski pasa bi mogla biti oko 45 km.
Iskreno mislio sam bice vece poskupljenje. Meni je to ok ako ce biti bolje uredjene staze i ako ce biti snijega.

vip-jahorina

Informaciju smo dobili od direktora licno, ali je ipak treba uzeti sa rezervom.

Ime

Quote from: dix on 10 October, 2017, 08:03:19
nije povecanje cene ski pasa problem ako se za te novce dobije vise nego prosle godine
Mozda nije problem za mali broj ljudi koji bi ski pass kupovali i da je 100 KM, ali ce biti problem za 90% ostalih, pogotovo onih sa porodicama. 45 KM je pola od prosjecne cijene ski passa u Evropi. Recimo, superdolomiti ski pass kosta 103 KM u srednjoj sezoni, a u tu cijenu je ukljuceno 1200 km staza u Dolomitima (ili 120-170 kilometara ako ces skijati samo na jednom skijalistu), a da ne govorim o kakvim stazama i infrastrukturi je tu rijec. Dnevna karta u Nassfeldu je 93 KM, i tako dalje. Zar neko misli da Jahorina sa svoja tri sesterosjeda, par topova i 12 kilometara staza nudi polovinu onoga sto nudi jedan Nassfeld? A da ne govorim o tome da je 45 KM za BiH okolnosti kao kada bi Austrijanac placao 150 eura za dnevni ski pass.

Cudi me da neko moze reci da povecanje cijene ski passa od 25% nije problem, kada se zna da Jahorina nece nuditi nista vise nego proslih godina, vec ce samo pokusati obezbijediti neko normalno skijanje.

HeAd

Ime, dobar komentar. 30 KM je plafon za dnevni ski pass, eventualno vikend 35 KM i to sa svim topovima i jos da Brena gostuje vikendom. Naderavanjem ski pasa opet ce se sve svesti na Novu godinu i raspust, a kasnije planina prazna...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Radiohead

Zesca fula ovo sa ski pasom, ja cu otici skijati par dana, al da cu visiti kao inace, sigurno necu....
Al evo nek ima post, pa neka u aprilu sumiraju broj skijasa i prodanih ski pasova. Standard u Bosni je los, isto kao i okolini, nemaju ljudi dodatnih novaca za ovo, prije ce se suzdrzati nego povecati potrosnjui na ovo. 

brera


Korisnik