• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Pripreme za nadolazecu sezonu 2017/18

Started by Filipino, 05 September, 2017, 16:25:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Carving tri

Za znacajno povecanje cijena mora se dati obrazlozenje. Ako je razlog uredjenje staza, onda je to bezobrazno i drsko. To smo kroz cijenu ski-pasa u proteklih 20-ak godina vec platili, a nije se uradilo apsolutno, nista. Ako je opravdanje pocetak rada sistama za vjestacko osnjezavanje i garantovano skijanje od polovine decembra do polovine aprila, onda je povecanje opravdano. Ali, ako znacajno povecaju cijene, a ne zavrse sistem za vjestacko osnjezavanje za ovu sezonu, to znaci da ce za sezonu 2018/19, kada taj sistem puste u rad, ponovo znacajno povecati cijene. Tada ce Jahorina biti privilegija samo izuzetno bogatih. Nama nece trebati.

dix

meni je stvarno vaznija info ima li sanse da vestak proradi, da se moze planirati lakse. Ovako pogled u nebo ...... ili neko drugo skijaliste na zalost

vip-jahorina

Ja mislim da nece nista biti ove godine od vjestaka.
Konkretno: prije dva dana, firma koja izvodi radove oko jezera, nije mogla da pocne sa postavljanjem folije. Procijenili su da je teren mokar i da varenje folije nije moguce (trenutno).



Sinke

Quote from: Filipino on 06 November, 2017, 13:26:54


:'( nesta jedan od meni najdra¾ih ski reljefa, Poljice uz tanjir.
bila je grbava, s jedne strane strma, sa druge blaga, sa skokom uz stub, ali si je zato mogao spustiti na 100 razlièitih naèina.


Burli

Ti si ne¹to drugo, ti 'armonikom lijeèi¹ bol na estradi sve je la¾no, na estradi sve je fol...


HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

DarkoN

Jeste li spremni za pocetak sezone? Dok cekamo info za ski pass malo prognoze koja obecava  :bravo::( :bravo::( :bravo::(
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...


Ime

Quote from: DarkoN on 08 November, 2017, 10:43:39
Jeste li spremni za pocetak sezone?

Spremni smo mi, ali OC nije spreman, niti ce spremne biti staze koje su zbog radova prepune kamenja, a vjestackog snijega niti jezera ove godine nece biti.

Ime

Quote from: wojislav on 07 November, 2017, 17:49:41
Svi zele svetski kvalitet a kad treba zavuci ruku u dzep problemi nastaju ,voleo bih da jahorina dodje na nivo jednog kopaonika ili nekog alpskog ski centra i rado cu da dam koji dinar vise .
Svi bi mi voljeli da Jahorina dodje na nivo ozbiljnog centra, ali TEK KAD SE TO DESI, onda trebaju povecati cijene. Nije problem, neka bude i na Jahorini karta 50 eura, ali za te pare neka ponude protuvrijednost. E tu dolazimo do problema, jer Jahorina to ne moze. Kako neko moze opravdati da za 10-ak kilometara staza, koliko Jahorina realno ima, od kojih je svega 10% pokriveno vjestackim snijegom, u drzavi gdje je prosjecna plata 400 eura, ski pass iznosi 45 KM? Sta se to nudi za 45 KM? Lako je reci "Ako ti se ne svidja, idi u Austriju", ali bojim se da ce oni koji idu u Austriju na skijanje i dalje ici tamo, a da ce zbog ovih cijena prestati dolaziti mnogi koji su do sada mogli skijati samo na Jahorini.

qulazz

OC prodaje obveznice na berzi, zanimljivih podataka ima u prospektu
http://www.blberza.com/Pages/DocView.aspx?Id=67429